H50K85FUX - K85 Series, 4KLED, 50"
Smart TV, 50" / 126 cm, 4K Ultra HD, D-LED, 60 Hz, Google TV, HDR10, HLG, Dolby Audio, dbx-tv, Sound Channel 2.0, surround sound simulation, 24 W speakers, 2 GB RAM, 32 GB ROM, Google Assistant voice control, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, Game Mode, MEMC, 4x HDMI 2.1 (compliance, ?1x with eARC, VRR, ALLM), 2x USB 2.0, Netflix, YouTube, Google Play Store, Chormecast, DVB-S/S2/T/T2/C + ATV, VESA 300x200, Energy Class F
Screen size: 50", 126 cm
Panel type and backlight: D-LED
4K Smart TV
Operating system: Google TV
Processor (SoC): MT7663 (ARM Advanced Multi-Core Cortex CA55)
RAM: 2 GB; Storage (ROM): 32 GB
Image parameters
Resolution: 3840 x 2160 (4K UHD)
Aspect Ratio: 16:9
Brightness: 280 nits (minimum)
Color gamut: NTSC ? 68%
Contrast ratio: 5000:1 (typical)
Response Time: 6.5 ms (typical); Color Depth: 1.07G (10bit)
Refresh Rate: 60 Hz
HDR support: HDR10, HLG; MEMC: Yes
Digital Noise Reduction: No
Viewing Angle: 178/178
Low Blue Light function - a technology that reduces the amount of blue light emitted
by the TV screen
Sound Channel 2.0
Audio Power: Stereo Speakers (2x 12W speaker power - 24W total, 2x 9.5W electrical amplifier output with THD < 7% @ 6ohm)
Connectivity
HDMI: 2.1, 4x (with ARC, VRR, ALLM); HDMI CEC: Yes
USB ports: 2x USB 2.0
Wi-Fi: 5; Wi-Fi 5,dual-band(2.4GHz/5GHz), 2T2R, 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth: 5.1
Ethernet (LAN): 1x
Tuner inputs: 2
Composite input (miniAV): 1x
Headphone output: 1x
CI interface: 1x
SPDIF (digital optical output): 1x
Chromecast: Yes (built-in)
Gaming: 2+32 GB, Gaming MEMC, HDMI 2.1 (compliance), Haicast, Google TV
Smart TV features and more
Digital TV System: DVB-S/S2,ATV/DVB-T/C/T2
Analog TV system: PAL/SECAM
OSD languages: 14 languages (including English, Spanish, Czech...)
Built-in apps: Netflix, Youtube, Google Play Store, Google Assistant
Game Features.
Voice control: Yes (Google Assistant); Record: Yes (PVR) - USB recording; HbbTV: Yes
Auto on/off timer: Yes
Electronic Program Guide (EPG): Yes; Parental Control: Yes
Hotel Mode: NO; SHOP MODE: YES
Software update option: Yes (GOTA, USB)
VESA standard for wall mounting: 300x200 mm
Additional features:
EPG YES
Power cable 1.8 m
EU plug
Key Features TV H50K85FUX - K85 Series, 4K, 50"
Picture and quality: the TV has 4K Ultra HD resolution on a 55" D-LED panel. It offers support for HDR10 and HLG, improving colour and brightness quality. In addition, thanks to MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation), smooth motion is guaranteed, which you will especially appreciate ?for action movies and sports broadcasts.