Naujieji mini dronai užkariaus orą, žemę ir vandenį

Kompanija „Parrot“ pristatė 13 miniatiūrinių dronų, kurie vienodai sėkmingai gali įveikti atstumus sausomoje, ore ir vandenyje. Dėl nedidelių dydžių autonominis akumuliatoriaus veikimo laikas yra stipriai apribotas, tačiau akcentuojama proporcingai žema įrenginių kaina. Brangiausiam mini dronui prancūziškame kompanijos inernetiniame puslapyje nustatyta 200 dolerių kaina.  Dronų valdymas įgyvendinamas išmanaus telefono ar planšetinio kompiuterio su įdiegta firmine „Parrot“ skaitmenine programėle dėka.

Oro dronai „Airborne“ apima du modelius: 99 dolerius kainuojantį „Cargo“ ir 129 dolerių „Night“. Įrenginiai sveria po 58 gramus ir yra aprūpinti 3 ašių akselerometru ir giroskopu, taip pat VGA kamera nuotraukų fiksavimui (vaizdo įrašų kūrimas neįmanomas) ir 1 GB integruotos vidinės atminties. Autonominio veikimo laikas yra 9 minutės; akumuliatoriaus įkrovimas trunka 25 minutes. Didžiausias greitis siekia 17.7 km/val.

Vandens dronai „Hydrofoil“ surenkami iš „Airborne“ dronų, tačiau turi specialią, neskęstančią platformą. Dronas išsidėsto statmenai žemei, o propelerių sukimasis sukuria įrenginio varomąją jėgą. Plaukimo laikas yra maždaug 7 minutės.

Antžeminiai dronai „Jumping“ išsiskiria tuo, jog turi fizinius ratus, kurių dėka jie išvysto įspūdingą greitį judėjimo tiesia linija metu. Dronai pajėgūs įveikti kliūtį šoktelėdami iki 80 cm aukščio. Šiuose dronuose taip pat įtaisyta kamera, tačiau skirtingai nei „Airborne“ atveju, ji pajėgi fiksuoti vaizdo įrašus ir saugoti juos 4 GB talpą turinčioje vidinėje atmintyje. Dronas turi garsiakalbį, todėl egzistuoja galimybė perduoti balso pranešimus. Prienamos „Night“ modifikacijos su LED indikatoriumi apšvietimui (199 doleriai) ir „Race Drone“ (199 doleriai), kuris pajėgus išvystyti 13 km/ val. siekiantį greitį.

Šaltinis: engadget.com