Pirmas žvilgsnis į „iPhone 14“ [VIDEO APŽVALGA]

iPhone 14 apzvalga

Rugsėjo viduryje vykusiame „Far Out“ renginyje „Apple“ pristatė visą šūsnį naujienų, kurių dalis jau pasiekė Lietuvą. Varlė.lt specialistai kviečia susipažinti su iPhone 14, kurį įsigyti galite jau dabar!

„iPhone 14“ dizainas

Korpuso gamyboje panaudotos pačios kokybiškiausios medžiagos: įrenginio šonus juosia aviacinės klasės aliuminio rėmas, o ekraną dengia  „Ceramic Shield“ stiklas.

„iPhone 14“ modelius galima rinktis net iš penkių skirtingų spalvų: „Blue“, „Purple“ „Midnight“, „Starlight“ ir „(PRODUCT) RED“.

„iPhone 14“ turi 6,1 colio įstrižainės ekraną.

„iPhone 14“ ekranas

„iPhone 14“ gali pasigirti ryškiais ir puikiai vaizdą perteikiančiais „Super Retina XDR“ OLED ekranais.  Šis ekranas pasižymi aukšta raiška ir stulbinančia spalvų kokybe, todėl matomas vaizdas visada atrodys aštrus ir artimas realybei.

„True Tone“ technologija pritaikys ekrano ryškumą bei temperatūrą prie aplinkos apšvietimo ir tokiu būdu ne tik pateiks malonesnį vaizdą, bet  sumažins  krūvį akims.

„iPhone 14“ kameros

Pasak Varlė.lt specialistų, „iPhone“ išmanieji ir toliau išlaiko savo kartelę kaip vieni geriausių fotografavimui ir filmavimui skirtų telefonų. Kamerų sistemos išvaizda pakoreguota minimaliai, tačiau ryškūs techniniai pakeitimai išplėtė filmavimo ir fotografavimo galimybes. Nauja 12 MP pagrindinė kamera su f/1,5 diafragma ir jutikliu su stabilizavimo funkcija užtikrina 49 proc. geresnę vaizdo kokybę esant prastam apšvietimui ir dvigubai greičiau nuotraukas užfiksuojantį naktinį režimą.

Pagrindinės kameros jautrumas šviesai dabar yra: f/1,5, o pikselių dydis „iPhone 14“ modeliuose padidėjo iki 1,9 μm. Taigi nuotraukos pasižymi didesniu detalumu ir jose dar mažiau triukšmo.  

Dar vienas naujojo „iPhone 14“ kameros išskirtinumas – patobulinta priekinė „TrueDepth“ kamera. Jis vis dar yra 12 MP raiškos, bet jos diafragma yra atnaujinta ir dabar yra f/1,9, tad esant prastam apšvietimui galėsite džiaugtis dar geresnėmis nuotraukomis. Didžiausias priekinės kameros atnaujinimas yra pridėtas automatinis fokusavimas ir kinematografinių vaizdo įrašų įrašymas 4K HDR formatu.

Filmavimo mėgėjai irgi neliko užmiršti: „iPhone 14“ pristatytas  „Action Mode“ vaizdo stabilizavimą pakels į naują lygį. Galite filmuoti objektą net bėgdami, o procesorius vaizdą apdoros taip, jog atrodys, kad buvo filmuota su profesionaliu vaizdo stabilizatoriumi ar dronu.

Taip pat atnaujintas ir daugelio pamėgtas Cinematic mode, dabar jis ne tik gales filmuoti 4K raiška, bet ir filmuoti pagal kino industrijos standartą: 24 kadrais per sekundę.

„iPhone 14“ galia ir veikimo laikas

Vargu, ar egzistuoja tokia užduotis, su kuria „iPhone 14“ nesusitvarkytų. Įrenginiuose naudojamas patobulintas „A15 Bionic chip“ lustas –  jis užtikrina didesnę RAM apimtį – 6GB ir greitesnį grafinį procesorių, todėl su pasimėgavimu galėsite žaisti net pačius grafiškai reikliausius žaidimus.

Telefonų veikimo laikas irgi susilaukė patobulinimų, dabar papildomai neįkraudami įrenginių galėsite jais naudotis visą dieną. Pasak „Apple“, pilnai įkrauta „iPhone 14“ baterija turėtų užtikrinti iki 20 val. vaizdo atkūrimo ir iki 80 val. garso atkūrimo. Telefono veikimo laikas visada priklauso nuo naudojimo įpročių ir pasirinktų nustatymų.

Ką gali „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ kartu?

Dar geriau „iPhone“ galimybes atskleisite naudodami jį kartu su kitais „Apple“ ekosistemos įrenginiais – „Mac“ kompiuteriais, „Apple Watch“ laikrodžiais, „AirPods“ belaidėmis ausinėmis ar „iPad“ planšetiniais kompiuteriais. Jie išsiskiria itin sklandžia tarpusavio sąveika ir puikiai papildo vienas kitą. Tai leis dar geriau išnaudoti „Apple“ įrenginių funkcionalumą. Pavyzdžiui, „Apple Music“ programėlėje esančios dainos  vos keliais paspaudimais gali būti perkeltos į „Apple Watch“ išmanųjį laikrodį, todėl bėgiodami galite drąsiai palikti telefoną namuose.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *