Jo vardas legionas: žaidimams skirto „Lenovo Legion Y520“ apžvalga [VIDEO]

Lenovo Legion Y520 apžvalga

Rinkoje jau pasirodo vis daugiau nešiojamų kompiuterių modelių su „Intel Kaby Lake-S“ platforma ir naujos kartos „NVIDIA GTX 10xx“ vaizdo plokšte. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tokie įrenginiai pasirodo ne tik aukščiausios, bet ir pamažu įsilieja ir į vidutinės kainos segmentus. Šios apžvalgos herojus – „Lenovo Legion Y520“ serijos atstovas, žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris, kuriame suderintas aukštas našumo lygis ir tikrai neblogas dizainas. Kaip atrodo pagrindinės šio žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio savybės – skaitykite ir žiūrėkite Varle.lt specialistų parengtoje apžvalgoje.

Dizainas

Nepaisant to, kad „Lenovo Legion Y520“ įrenginiai yra pozicionuojami kaip žaidimams skirti modeliai, jų dizaino bruožai kukliai išduoda tokią kryptį. Nešiojamas kompiuteris atrodo griežtai, tačiau nenuobodžiai. Žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio charakterį išduoda galima sakyti tik pakankamai masyvūs ortakiai galinėje korpuso kraštinėje ir raudoni jutiklinio kilimėlio (angl. Touchpad) klavišų apvadai.

„Lenovo Legion Y520“ korpusas pagamintas iš juodo matinio plastiko su „soft-touch“ danga. Tokį sprendimą nepavadinsi praktiškiausiu, nes ant tokios dangos lieka pirštų atspaudai, nors pašalinti juos lengva ir nelabai jie yra matomi. Pažiūrėjus į nešiojamą kompiuterį peršasi mintis, kad dizaineriai tikrai pasistengė „Lenovo Y520“ padaryti kompaktiškesniu nei jis iš tikrųjų yra.

„Lenovo Legion Y520“ – tai 15.6 col. įstrižainės ekrano nešiojamas kompiuteris, pasižymintis pakankamai tradiciniais gabaritais. Korpuso storis siekia 25,8 mm. Nešiojamas kompiuteris sveria 2,4 kg.

Sąsajos ir jungtys

Pagal sąsajų ir jungčių skaičių „Lenovo Legion Y520“ nešiojamas kompiuteris nemuša kažkokių rekordų. Nešiojamas kompiuteris turi visas būtinas jungtis. Iš kairės pusės rasime „Kensington“ užraktą, jungtį įkrovimo įrenginio prijungimui, gigabitinį LAN lizdą, USB 2.0, kombinuotą 3,5mm garso jungtį ir lizdą įrenginio perkrovimui.

Iš dešinės pusės yra populiarėjanti C tipo USB jungtis, SD kortelių skaitytuvas, dvi USB 3.0 jungtys ir HDMI. Priekinėje ir galinėje kraštinėse jokių jungčių nerasime.

Klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis

„Lenovo Y520“ yra aprūpintas salos tipo klaviatūra su skaitiniu bloku. Pastarojo matmenys buvo paaukoti strėlyčių ir pagrindinės dalies matmenims. Tai pakankamai protingas sprendimas turint omenyje tai, kad tai yra žaidimams skirtas modelis. Klaviatūros klavišai pasižymi minimalia eiga ir būtina paspaudimo jėga. Klaviatūra turi raudoną apšvietimą, kurio ryškumą galima reguliuoti dviejų lygių ribose.

Jutiklinis kilimėlis čia vidutinių matmenų, pretenzijų jam nėra. Čia nebent galima paminėti tik jo jutiklinio paviršiaus nuolydį link naudotojo ir pakankamai tvirtus klavišus.

Ekranas

Čia rasime 15.6 col. įstrižainės „LG“ kompanijos gamybos IPS matricą. Raiška yra 1920х1080 pikselių. Minimalus ryškumo lygis siekia 2 cd/m2, maksimalus — 201. Tokio ryškumo diapazono užteks praktiškai kiekvienam atvejui. Ypač vertėtų pažymėti minimalų ryškumo diapazoną – su tokiu lygiu naudotis nešiojamu kompiuteriu tamsoje labai patogu. Nustatytas 1:700 kontrasto santykis.

Vaizdui būdingi išskirtinai šilti atspalviai. Spalvų gamą sunku pavadinti etalonine ir galima pastebėti šiokį tokį nukrypimą į žalią ir raudoną spalvas. Vertinant subjektyviai, vaizdas yra malonus akiai. Tą patį galima pasakyti ir apie žiūrėjimo kampus, kurie tradiciškai IPS būna maksimalūs.

Aparatinė įranga ir našumas

Pasak Varle.lt kompiuterinės technikos specialistų, nešiojamo kompiuterio vidinės konstrukcijos elementai yra verti ypatingo dėmesio. „Lenovo Legion Y520“ veikia naujausios „Kaby Lake-S“ platformos pagrindu ir yra aprūpintas topiniu jos atstovu – „Intel Core-i7 7700HQ“. Tai keturių branduolių procesorius, kuris palaiko „Hyper Threading“ technologiją. Nuo savo pirmtako – „Intel Core-i7 6700HQ“ modelio naujausis procesorius skiriasi keliais parametrais. Visų pirma, „Intel Core-i7 7700HQ“ pasižymi didesniu nominaliu taktiniu dažniu, kuris siekia 2,8 GHz, o „Turbo Boost“ režime – 3,8 GHz. Palyginimui, ankstesnis modelis pasižymėjo atitinkamai tokiais taktiniais dažniais: 2,6 GHz ir 3,5 GHz. Procesoriaus šiluminės energijos reikšmė TDP nei sumažėjo, nei padidėjo, t.y. tie patys 45 W. Procesoriaus gamybos technologija yra 14 nanometrų. Šiame nešiojamame kompiuteruje rasime naują vaizdo plokštę „Intel HD Graphics 630“. Pagrindinis skirtumas lyginant su „Intel HD Graphics 530“ – šiek tiek didesnis dažnis.

Procesoriaus našumas tikrai didelis. „Hyper Threading“ technologijos pranašumus naudotojai irgi pastebės. Galingą procesorių puikiai papildo RAM atmintis, kurios talpa, priklausomai nuo „Lenovo Legion Y520“ konfigūracijos, gali siekti 16 GB.

„Lenovo Legion Y520“ kompiuteryje priklausomai nuo konfigūracijos rasime „NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti“ vaizdo plokštę su 4GB vaizdo atminties. Šios vaizdo plokštės našumo pilnai užtenka bet kokiam šiuolaikiniam žaidimui. „GTX 1050 Ti“ leidžia praktiškai visada pasiekti stabilią 60 kadrų per sekundę spartą esant aukštiems kokybės ir grafikos nustatymams.

Nešiojamas kompiuteris priklausomai nuo konfigūracijos būna aprūpintas iki 512 GB SSD disku su PCI sąsaja. SSD disko indėlis į našumą akivaizdus – kasdienių užduočių, susijusių su duomenų apdorojimu, atlikimas vyksta itin sklandžiai ir greitai. Kalbant apie kietąjį diską verta paminėti tai, kad jis su savo užduotimi susitvarko. Kietasis diskas pakankamai tylus, o jo magnetinių galvučių judėjimą galima išgirsti nebent visiškoje tyloje.

Aušinimas

Tinkamos pakankamai galingų konstrukcijos elementų temperatūros palaikymui yra numatyta  ventiliatorių pora. Vertinant triukšmingumo lygio aspektą, „Lenovo Legion Y520“ sudėtinga pavadinti be triukšmo veikiančiu nešiojamu kompiuteriu. Tačiau aušinimo sistemos skleidžiamas triukšmas yra priimtinose ribose. Karštas oras išvedamas korpuso gale, kas yra labai patogu, nes jis nepučiamas ant rankų ir papildomas triukšmas išvedamas toliau nuo nešiojamo kompiuterio naudotojo.

Vertėtų paminėti ir aušintuvų efektyvumą. Kai kuriuose sintetiniuose testuose užfiksuota, kad procesoriaus temperatūra buvo 75-80 laipsnių ir trumpais momentais pakildavo iki 90 laipsnių. Procesorius tuo metu veikdavo „Turbo Boost“ režimu su 3,4 GHz taktiniu dažniu. Pakankamai neblogas rezultatas kaip mažiau nei 26 mm storio nešiojamam kompiuteriui su „Intel Core-i7“.

Garsas

„Lenovo Legion Y520“ turi du „Harman“ garsiakalbius, kurių kiekvienas pasižymi 2W galia. Garsiakalbiai užtikrina tikrai pakankamai švarų ir garsiai skambantį garsą. Taip pat vertėtų paminėti tai, kad nešiojamas kompiuteris aprūpintas HD internetine kamera.

Autonominis veikimas

„Lenovo Legion Y520“ yra aprūpintas 45 W/h baterija. Pilnai įkrauta baterija užtikrina maždaug 2 val. autonominio veikimo esant mažesniam nei vidutinis ryškumo nustatymui ir naudojantis biuro programomis bei naršant internete.

Apibendrinimas

„Lenovo Legion Y520“ žaidimas skirtame kompiuteryje suderintas aukšto lygio našumas, griežtas, bet stilingas dizainas, neblogas ekranas ir puikūs vidinės konstrukcijos elementai. Varle.lt specialistų išvada: nedidelių matmenų nešiojamas kompiuteris siūlo žaidėjams praktiškai kompromisų neturintį našumą ir efektyvų aušinimą.

eSporto ir žaidimų įranga

One comment

  • Tai yra puikus Laptopas žaidimams.

Comments are closed.