Apple planuose – planšetiniai kompiuteriai su OLED ekranais

Remiantis Pietų Korėjaus ETNews serviso paskelbta informacija, Apple planuoja įvesti į rinką planšetinius kompiuterius su OLED ekranais. Tokiais ekranais pasižymintys iPad įrenginiai vėliausiai prekyboje turėtų pasirodyti 2017 metais.

Šaltinyje nurodoma, kad OLED matricų gamyba pasirūpins Japonijos JOLED, bendroji (angl. joint venture) bendrovė, su kuria bendradarbiauja Sony ir Panasonic. JOLED atiteks masinė ekranų Apple planšetėms gamyba, kuri turėtų prasidėti kitų metų pabaigoje.

Šiuo metu savo planšetiniuose kompiuteriuose Apple naudoja LCD (IPS: In-plane Switching) ekranus ir jau ilgus metus juos labai giria. Tačiau tarp Apple produktų jau pasirodė Apple Watch laikrodis, kuriame pritaikytas OLED tipo ekranas, kurį tariamai gamina LG. Kalbant apie į rinką įvedamą produktą, Apple kompanijai tai pirmoji šių ekranų patirtis.

Kol kas nėra žinių apie tai, ar OLED ekranai pasirodys tik naujuose Apple planšetiniuose kompiuteriuose ar kompanija taip pat turi planų, susijusių sui iPhone įrenginiais. Šiandien OLED ekranais pasižyminčių planšetinių kompiuterių dar yra labai labai mažai. Lengviausiai tokio tipo ekranai aptinkami kai kuriuose Samsung kompanijos modeliuose. Išmaniuosiuose telefonuose šio sprendimo taikymas yra kiek populiaresnis.

Mobiliųjų įrenginių atveju OLED ekranai turi vieną svarbų privalumą. Kadangi jiems nereikia matricos pašvietimo, jie gali sunaudoti mažiau energijos. OLED matrica pati savaime yra šviesos šaltinis. Energijos taupymas gali būti paremtas tuo, kad ekranas išjungia visus pikselius, kurie konkrečiu momentu turi „atvaizduoti“ juodumą.

 

Šaltiniai: ETNews, PCLab