Ypač spartus USB atmintukas vietoje SSD disko: ar įmanoma taip padidinti savo kompiuterio saugyklą?

USB atmintukai

Renkantis nešiojamą kompiuterį patariama pirkti tokį, kuris yra aprūpintas SSD, o ne HDD disku. Modeliai su SSD veikia kur kas sparčiau, yra našesni ir pasižymi mažesnėmis energijomis sąnaudomis. Tiesa, nešiojami kompiuteriai su SSD diskais kainuoja daugiau nei analogiškų parametrų modeliai su HDD, todėl ieškant kainos kompromiso dažnai aukojama saugyklos talpa. Tačiau Varlė.lt kompiuterinės technikos specialistų teigimu, ši problema turi sprendimą, o SSD diskams yra alternatyva – nešiojamo kompiuterio saugyklą galima padidinti USB atmintuko dėka.

Papildoma nešiojamojo kompiuterio saugykla: kokios yra galimybės?

Yra trys pagrindiniai būdai, kaip padidinti nešiojamojo kompiuterio saugyklos talpą: įsigyjant vidinį SSD diską, HDD diską arba pasitelkiant išorinius įrenginius. Vidinių diskų sprendimai yra pakankamai brangūs ir gali būti sudėtingi daugeliui naudotojų, todėl vis populiaresni tampa išoriniai atminties išplėtimo būdai. Varlė.lt specialistai pažymi, kad išoriniai HDD diskai yra pakankamai pigūs, bet ne tokie spartūs, kaip išoriniai SSD, kurie pasižymi greitu veikimu, tačiau didesne kaina. Optimaliu kainos ir kokybės santykiu šiuo atveju gali būti USB atmintukai.

Kokie yra USB atmintukų kaip kompiuterio saugyklos privalumai?

Yra du dalykai, kurie lemia USB atmintukų kaip saugyklos įrenginių patrauklumą: jie yra maži ir juos paprasta naudoti.

Ar galima rasti didelės talpos ir greitą USB atmintuką?

Šiandien galima įsigyti didelės talpos USB laikmenų: 256 GB ir didesnės talpos USB atmintukai jau nėra naujiena, tačiau šiuo atveju Varlė.lt specialistai siūlo pirmiausia pagalvoti apie tai, ko tikimasi iš šio mažo įrenginio. Kitas svarbus dalykas renkantis USB atmintuką kaip papildomą saugyklą kompiuteriui yra USB laikmenos greitis. Jei viskas, ko jums reikia yra papildoma saugyklos vieta ar vieta atsarginei kopijai, USB atmintukas tikrai yra protingas sprendimas. Sparčiausi USB modeliai siūlo pakankamai greitą duomenų skaitymo/įrašymo greitį, kurio gali reikėti visada naudojamiems failams. Žinoma, reikia turėti omenyje, kad naudojant USB atmintuką failų įkėlimas ir saugojimas nebus toks greitas, kaip naudojant SSD diską, tačiau tikrai spartesnis nei išorinio HDD atveju. Taip pat Varlė.lt specialistai atkreipia dėmesį, kad USB atmintukai gali būti nepakankamai spartūs redaguojant ir atkuriant filmukus, ypač 4K raiškos. Šiuo atveju protingiausiu pasirinkimu bus išoriniai SSD diskai, kurie siūlo didesnės talpos atmintį bet pasižymi dvigubai spartesniu duomenų nuskaitymu/įrašymu nei sparčiausi USB atmintukai.

Taigi, teoriškai USB laikmenos gali pakeisti SSD diskus, tačiau čia svarbu realistiškai atsižvelgti į savo poreikius: ar jums svarbi analogiška didelė talpa ir kiek svarbus duomenų apdorojimo greitis, nes ypatingai šiuo aspektu USB atmintukai dar neprilygsta išorinių SSD diskų našumui.

Kaip išsirinkti išorinį kietąjį diską

Trys situacijos, kada USB atmintukai – protingas pasirinkimas

Apsikeitimas failais su draugais ar kolegomis

Šiuo atveju greitis ir talpa nėra kritiškai svarbūs, todėl galima rinktis iš tikrai nemažai variantų, kurie bus žymiai patogesni bei pigesni nei išoriniai SSD diskai.

Skubi atsarginė saugykla

USB atmintukas pravers jei esate toli nuo namų, jūsų kompiuteryje baigiasi laisvos saugyklos vieta, o jums reikia skubiai išsaugoti kelis svarbius failus. Kelių GB talpos USB atmintuko turėjimas po ranka gali tikrai išgelbėti ne vienoje panašioje situacijoje.

Failų perdavimas

USB atmintukas – greičiausias ir patogiausias būdas apsikeisti failais tarp skirtingų kompiuterių ar kitų įrenginių, ypač keliaujant.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *