Kaip teisingai pasirinkti POCO telefoną 2026 m. pagal įpročius?

Tinkamą modelį lemia ne raidė pavadinime, o tai, ko jums dažniausiai pritrūksta: C serija skirta ilgai autonomijai už mažiausią kainą, M serija prideda atsparumą ir greitą įkrovimą, X serija siūlo daugiausia galios už vidutinę sumą, o F serija – flagmanų lustą ir kamerą. Varle.lt filtre POCO telefonai kainuoja nuo ~209 Eur už C95 Pro iki ~799 Eur už F9 Pro ir F9 Ultra (2026 m. lapkričio mėn. duomenimis). Nusivylimą dažniau sukelia ne gedimas, o netinkamai parinkta serija: pirkėjas tikisi žaidimų našumo iš pigiausios versijos arba permoka už kamerą, kurią atsiverčia kartą per savaitę. Nuo 2025 m. birželio 20 d. ES taikoma išmaniųjų įrenginių energijos etiketė rodo akumuliatoriaus ištvermę įkrovimo ciklais, taisomumo klasę ir atsparumą kritimams, tad pagal ją galima įvertinti, kiek metų įrenginys tarnaus, dar prieš jį užsakant.

Kokie yra pagrindiniai POCO telefonų tipai ir kuo jie skiriasi?

Gamintojo asortimentą sudaro keturios serijos – C, M, X ir F, ir POCO telefonai jose skiriasi pirmiausia procesoriumi, akumuliatoriumi ir atsparumu vandeniui. Raidė nėra griežta hierarchija: pigesnis X8 turi didesnį akumuliatorių nei M8 Pro, bet lėtesnį lustą.

Pigiausią įėjimą siūlo C serija. Gamintojo duomenimis, C95 Pro turi 6,9 colio 120 Hz ekraną su 1600 × 720 raiška, MediaTek Helio G91-Ultra lustą, 7500 mAh akumuliatorių, 45 W įkrovimą ir IP64 atsparumą, o atmintį galima plėsti microSD kortele iki 2 TB. Močiutei, kuri įrenginiu skambina, žiūri vaizdo įrašus su anūkais ir krauna jį kas antrą vakarą, tokio akumuliatoriaus užtenka su kaupu. Kompromisas – tik 4G ryšys, paprastesnė raiška ir 232 g svoris. Žaidžiančiam paaugliui ar daug fotografuojančiam pirkėjui ši serija netinka.

M serija perkelia 5G ir atsparumą į vidutinę kainą. M8 Pro, gamintojo duomenimis, turi 6,83 colio 1.5K AMOLED ekraną, Snapdragon 7s Gen 4 lustą, 6500 mAh akumuliatorių, 100 W įkrovimą ir IP66, IP68, IP69 bei IP69K atsparumo klases. Statybų aikštelėje dirbančiam meistrui, kurio kišenėje įrenginys atsiduria dulkėse ir lietuje, tokia klasė svarbesnė už bet kokį kameros skaičių. Kompromisas – LPDDR4X ir UFS 2.2 atmintis, lėtesnė už X8 Pro naudojamą LPDDR5X ir UFS 4.1. Reikliems žaidimams M serija netinka.

X serija yra našumo vidurys. X8 Pro turi MediaTek Dimensity 8500-Ultra lustą, 6,59 colio 120 Hz ekraną, 6500 mAh akumuliatorių ir sveria 201,47 g, o X8 Pro Max – 3 nm Dimensity 9500s lustą, 6,83 colio ekraną ir 8500 mAh akumuliatorių. Bazinis X8 eina kitu keliu: Snapdragon 6s Gen 4 lustas, 8340 mAh akumuliatorius ir IP69K, bet be plataus kampo kameros. Studentui, kuris vakare žaidžia, o dieną naršo paskaitose, X8 Pro paliks galios rezervo kelerius metus. Kam svarbiausia ilgiausia autonomija ir maža kaina, X8 Pro netinka – ten geriau tiks X8 ar C serija.

„Neskaičiuokite pagal raidę – palyginkite lustą ir akumuliatorių. Už panašią sumą vienas modelis duos dvi dienas be įkroviklio, kitas – sklandžius žaidimus, ir abu bus teisingas pirkinys skirtingam žmogui,“ – sako Jugy Cinquared iš Varle.lt produktų komandos.

F serija skirta tiems, kam reikia flagmano. F8 Ultra turi Snapdragon 8 Elite Gen 5 lustą, 50 MP periskopinį teleobjektyvą su 115 mm ekvivalentiniu židinio nuotoliu, 50 W belaidį įkrovimą ir Bose suderintus garsiakalbius. F9 Pro siūlo 185 Hz ekraną ir 200 MP pagrindinę kamerą, o F9 Ultra – 8050 mAh akumuliatorių ir 120 mm periskopą. Iš koncerto salės galo periskopas priartina sceną optiškai, todėl atlikėjo veidas lieka ryškus, o ne sulietas. Kompromisas – kaina ir svoris: F9 Ultra sveria 235 g. Kas įrenginiu tik skambina ir rašo žinutes, už šią seriją permokės.

Kuo išsiskiria C, M, X ir F serijų įrenginiai: palyginimas lentelėje

Didžiausią kainos šuolį lemia lustas ir kamera, o ne akumuliatorius: C95 Pro su 7500 mAh kainuoja beveik keturis kartus mažiau nei F9 Ultra su 8050 mAh.

Tipas (kam tinka)Pagrindinis privalumasKompromisas / trūkumasKam netinkaOrientacinė kaina (~Eur)
C serija, C95 Pro 4G 6/128 ir 8/256 GB (senjorui, pirmam vaiko įrenginiui)7500 mAh, microSD iki 2 TBTik 4G, 1600 × 720 raiška, 232 gŽaidžiančiam, fotografuojančiam~209–229
M serija, M8 Pro 5G 12/512 GB (dirbančiam lauke)IP69K, 100 W, 512 GBLPDDR4X ir UFS 2.2 atmintisReikliems žaidimams~395
X serija, X8 5G 8/256 GB (keliaujančiam, kurjeriui)8340 mAh, IP69KBe plataus kampo kameros, 223 gFotografuojančiam plačiu kampu~335
X serija, X8 Pro 8/256 GB (žaidėjui su ribotu biudžetu)Dimensity 8500-Ultra, 201,47 g6500 mAh, IP68 be IP69KIeškančiam didžiausio akumuliatoriaus~375
X serija, X8 Pro Max 12/256 ir 12/512 GB (žaidėjui, žiūrinčiam filmus)Dimensity 9500s, 8500 mAh6,83 colio, 218 gMažai rankai~475–519
F serija, F8 Ultra 12/256 GB (muzikos ir vaizdo mėgėjui)115 mm periskopas, 50 W belaidis įkrovimas6500 mAhTaupančiam~709
F serija, F9 Pro 12/256 GB (greito ekrano mėgėjui)185 Hz, 200 MP kamera6330 mAh, 60 mm teleobjektyvasFotografuojančiam iš toli~799
F serija, F9 Ultra 12/256 GB (fotografuojančiam iš toli)8050 mAh, 120 mm periskopas235 gIeškančiam lengvo modelio~799

Į kokius išmaniojo įrenginio parametrus atsižvelgti skaičiuojant vertę?

Lemiami trys rodikliai yra akumuliatoriaus talpa už eurą, atminties tipas ir įkrovimo galia. Visus tris galima patikrinti prieš užsakymą, ir jie parodo, už ką iš tikrųjų mokate.

Talpa už eurą atskleidžia, kur slypi taupymas. C95 Pro už ~209 Eur su 7500 mAh suteikia apie 36 mAh už kiekvieną eurą, X8 už ~335 Eur su 8340 mAh – apie 25 mAh, X8 Pro už ~375 Eur su 6500 mAh – apie 17 mAh, o F9 Ultra už ~799 Eur su 8050 mAh – apie 10 mAh. Perėjimas nuo X8 Pro prie X8 Pro Max kainuoja ~100 Eur ir prideda 2000 mAh, tai yra apie ~5 Eur už kiekvienus 100 mAh, o svoris išauga maždaug 17 g. Skaičiavimas atliktas pagal Varle.lt kainas ir gamintojo nurodytą akumuliatorių talpą. Kurjeriui, kuris visą pamainą laiko įjungtą navigaciją, šie skaičiai reiškia vakarą be paieškų, kur įsijungti laidą.

Atminties tipas lemia, kaip greitai įrenginys veiks po trejų metų. M8 Pro naudoja LPDDR4X operatyviąją ir UFS 2.2 vidinę atmintį, o X8 Pro, X8 Pro Max ir F serija – LPDDR5X ir UFS 4.1. Nauji abu tipai atrodo greiti, tačiau prisipildžius nuotraukų ir atnaujinus sistemą lėtesnė atmintis pirmiausia pajuntama atidarant kamerą ar didelį žaidimą. Jei įrenginį planuojate laikyti ilgiau nei trejus metus, ši eilutė specifikacijose svarbesnė už megapikselius.

Įkrovimo galia skiriasi daugiau nei dvigubai: C95 Pro kraunasi iki 45 W, X8 – iki 67 W, o M8 Pro, X8 Pro, X8 Pro Max ir F serija – iki 100 W HyperCharge. Visa galia pasiekiama tik su suderinamu adapteriu ir laidu, o C95 Pro ir X8 gamintojo specifikacijose nurodyta, kad greitojo įkrovimo adapteris į komplektą neįeina, todėl komplektaciją verta pasitikrinti prekės aprašyme. Iš baterijos ir įkrovikliai asortimento rinkitės adapterį, kurio galia ne mažesnė už nurodytą jūsų modeliui, ir USB-C laidą, palaikantį tą pačią srovę.

Kiek kainuoja patikimas POCO modelis ir už kurias funkcijas verta mokėti?

Daugumai pirkėjų optimalus rėžis yra ~335–475 Eur: už tiek gaunamas X8 su didžiausia baterija, X8 Pro su greitu lustu arba X8 Pro Max su abiem. Žemiau mokama tik už bazinius poreikius, aukščiau – už periskopinę kamerą, belaidį įkrovimą ir 185 Hz ekraną.

Ekonomiškas startas kainuoja ~209–229 Eur. Čia yra C95 Pro su 6/128 GB arba 8/256 GB atminties konfigūracija. Profilis – senjoras, kuriam svarbus didelis ekranas, vaikas, gaunantis pirmą įrenginį, arba atsarginio įrenginio ieškantis žvejys. Jei planuojate laikyti daug vaizdo įrašų, iš karto rinkitės SD kortelės skiltyje microSD formatą, nes 128 GB greitai užpildo nuotraukos ir pokalbių programėlių failai.

Vidutinė klasė apima ~335–475 Eur. Šioje grupėje X8 kainuoja ~335 Eur, X8 Pro – ~375 Eur, M8 Pro su 12/512 GB – ~395 Eur, o X8 Pro Max su 12/256 GB – ~475 Eur. Profilis – kurjeris ar keliautojas, kuriam reikia IP69K ir 8340 mAh, renkasi X8, žaidžiantis studentas – X8 Pro, o filmus traukinyje žiūrintis ir kartu žaidžiantis pirkėjas – X8 Pro Max. Rinktis M8 Pro verta tada, kai 512 GB vietos ir IP69K reikia labiau nei žaidimų našumo.

„Prieš užsakydami pasitikrinkite, kokį įkroviklį turite namuose. Jei senas adapteris tiekia vos keliolika vatų, net 100 W įrenginys krausis kaip pigiausias, todėl tinkamas adapteris yra pirmas priedas, kurį verta įsidėti į krepšelį,“ – pataria Jugy Cinquared.

Premium lygis prasideda ties ~709 Eur už F8 Ultra ir siekia ~799 Eur už F9 Pro ir F9 Ultra. Mokama už Snapdragon 8 Elite Gen 5 šeimos lustą, periskopinį ar 200 MP kameros modulį ir 50 W belaidį įkrovimą. Profilis – kelionių fotografas, kuriam vienas įrenginys turi pakeisti kamerą, žaidėjas, vertinantis 185 Hz ekraną, ar muzikos mėgėjas, klausantis be ausinių. Šių modelių kainos dažnai keičiasi dėl akcijų, todėl prieš perkant palyginkite abi F9 versijas tą pačią dieną.

Kokie esminiai patikros žingsniai būtini prieš įsigyjant naują išmanųjį?

Patikra susiveda į vieną principą: serija turi atitikti kasdienius įpročius, o ne skaičių ar raidę pavadinime. Šie žingsniai padeda išvengti dažniausių klaidų.

  • Palyginkite tos pačios serijos konfigūracijas: X8 Pro Max su 12/256 GB kainuoja ~475 Eur, su 12/512 GB – ~519 Eur, tad 256 GB papildomos vietos kainuoja ~44 Eur
  • Įsitikinkite, ar jums reikia 5G: C95 Pro palaiko tik 4G, visi kiti aptarti modeliai – 5G
  • Patikrinkite atsparumo klasę: IP64 apsaugo nuo purslų, IP68 – nuo trumpo panardinimo, o IP69K papildomai išbandyta karšto vandens srove aukštu slėgiu
  • Pasverkite matmenis: didžiausi C95 Pro, X8 Pro Max, F8 Ultra ir F9 Ultra sveria 218–235 g, o 6,59 colio X8 Pro ir F9 Pro – 201–206 g
  • Prekės aprašyme peržiūrėkite ES energijos etiketę: akumuliatoriaus ištvermė ciklais ir taisomumo klasė parodo, kaip įrenginys atrodys po kelerių metų
  • Lemiamas klausimas, kuris nusprendžia tarp biudžeto lygių: ko dažniausiai pritrūkstate – baterijos, greičio ar kameros? Jei svarbiausia kaina ir autonomija, užteks ekonomiško starto; jei greitis ar atsparumas, rinkitės vidutinę klasę; jei kamera su optiniu priartinimu ir belaidis įkrovimas, žiūrėkite į premium lygį

Tinkamai parinkta serija tarnauja be priekaištų visą naudojimo laiką: nemokate už galią, kurios neišnaudojate, ir netaupote ten, kur trūkumą jaučiate kasdien. Visas C, M, X ir F serijų versijas su kainomis ir atminties konfigūracijomis patogu palyginti Varle.lt e. parduotuvėje.

Perziureti varle.lt parduotuveje

Dažniausiai užduodami klausimai

Ką daryti, jei išmanusis įkrito į jūros ar baseino vandenį?

IP68 ir IP69K klasės bandomos gėlame vandenyje, todėl sūrus ar chloruotas vanduo į jas neįskaičiuotas. Išėmę įrenginį nedelsdami nuplaukite jį švariu gėlu vandeniu, nušluostykite ir palikite išdžiūti jungtimi žemyn. Nejunkite įkroviklio, kol USB-C jungtis visiškai neišdžiūvo, nes drėgnoje jungtyje gali atsirasti korozija. Jei garsiakalbis skamba duslai, palaukite kelias valandas, kol iš grotelių išgaruos vanduo, ir tik tada vertinkite, ar reikia serviso.

Kodėl žaidimų išmanusis ilgiau žaidžiant įkaista ir sulėtėja?

Įkaitęs lustas sąmoningai mažina dažnį, kad apsaugotų akumuliatorių ir komponentus. Pirmiausia nuimkite storą dėklą, nes jis sulaiko šilumą, ir nežaiskite kraunant, kai įkrovimas pats kelia temperatūrą. Sumažinkite ekrano ryškumą ir kadrų dažnį žaidimo nustatymuose, o žaidimų režime uždarykite fone veikiančias programėles. Jei įrenginys karšta net be apkrovos ir greitai senka, kreipkitės į pardavėją, nes tai gali būti programinės ar akumuliatoriaus problemos ženklas.

Ar 100 W greitasis įkrovimas greičiau sendina akumuliatorių?

Akumuliatorių labiausiai sendina karštis ir ilgas laikymas visiškai įkrautą, o ne pats įkrovimo greitis. Nekraukite įrenginio po pagalve ar ant saulėtos palangės, o naktį įjunkite optimizuoto įkrovimo funkciją, jei ji yra sistemos nustatymuose. Kai skubėti nereikia, galima naudoti ir lėtesnį adapterį – akumuliatoriui tai nepakenks.

Ar internetu pirktą 5G išmanųjį galima grąžinti, jei jis netiko?

ES vartotojų teisė leidžia atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties per 14 dienų nuo prekės gavimo be priežasties. Įrenginį verta išbandyti taip, kaip išbandytumėte parduotuvėje: neklijuokite apsauginės plėvelės visam laikui ir nesubraižykite korpuso. Išsaugokite dėžutę, laidus ir dokumentus, nes pilna komplektacija palengvina grąžinimą. Prieš grąžindami atsijunkite nuo „Google“ paskyros ir atkurkite gamyklinius nustatymus, kitaip įrenginys liks užrakintas.

Ar tiks senas dėklas, keičiant X8 Pro į X8 Pro Max?

Netiks, nes X8 Pro matmenys yra 157,53 × 75,19 mm, o X8 Pro Max – 162,9 × 77,9 mm. Net vienos serijos modeliai skiriasi kameros bloko vieta ir mygtukų išdėstymu, todėl dėklą ir apsauginį stiklą reikia rinktis pagal tikslų modelio pavadinimą. Pirkdami priedą kartu su įrenginiu, patikrinkite, ar aprašyme nurodyta būtent jūsų versija, o ne vien serija.

Kaip saugoti atsarginį išmanųjį stalčiuje, kad akumuliatorius nesugestų?

Ilgam laikui įrenginį geriausia palikti įkrautą maždaug iki pusės ir išjungtą. Visiškai iškrautas akumuliatorius gali nebeįsijungti, o visiškai įkrautas greičiau praranda talpą. Laikykite jį vėsioje ir sausoje vietoje, ne prie radiatoriaus ar automobilio daiktadėžėje. Kas kelis mėnesius įjunkite įrenginį, patikrinkite įkrovos lygį ir prireikus papildykite iki pusės.

Informacija atnaujinta:

Comments are closed.