„Xiaomi Mi A1“ apžvalga [VIDEO]

2017 m. rugsėjo pradžioje „Xiaomi“ ir „Google“ kartu pristatė naują „Xiaomi Mi A1“ išmanųjį telefoną su švaria „Android“ operacine sistema, metaliniu korpusu ir dviguba kamera, kuri pasak gamintojo, prilygsta „iPhone 7 Plus“. Varle.lt  mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, tai yra garsus ir drąsus pareiškimas, kurį būtinai reikia patikrinti. Juk tokiais dalykais nejuokaujama, o „iPhone 7“ jau metus tvirtai laiko vieno svarbiausių kamerofonų rinkoje poziciją, taigi kaip ir logiška, kad su tokiu telefonu konkuruoti gali tik panašios kainos „Android“ flagmanai. „Xiaomi Mi A1“ kainuoja ne visus 250 eurų ir meta iššūkį „iPhone“? Pažiūrėkime, ką jis siūlo.

Be to, turime puikią progą pažiūrėti į tai, ką siūlo „Android One“ programa. Tai yra „Google“ iniciatyva, kurios rėmuose ji padeda kurti išmaniųjų gamintojams kokybiškus ir nebrangius įrenginius mainais už tai, kad jie būtų parduodami su šviežia „Android“ versija be jokių nustatymų ir nereikalingų numatytų programėlių.

Dizainas: kažkur jau tai matėme

Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, „Xiaomi Mi A1“ yra pakankamai patrauklus išmanusis: vientisas aliuminis korpusas, dviguba kamera, 5.5 col. įstrižainės ekranas, šiek tiek kraštuose užapvalintas stiklas… Palaukite, kažkur mes jau matėme kažką panašaus ar ne? „iPhone 7 Plus“ pristatymo metu buvo maninėtas ne šiaip sau. „Xiaomi Mi A1“ tarsi suprojektavo du dizaineriai: vienas laikė „iPhone“, o kitas – apvedė jo kontūrus. Tačiau atidžiausi „Xiaomi“ gerbėjai be abejonės įžvelgs panašumų su „Xiaomi Mi5X“. Mūsų apžvalgos herojus iš tiesų pagamintas „Xiaomi Mi5X“ pagrindu.

Telefono korpuso spalvų paletė yra praktiškai tokia pat, kaip „iPhone“ pasiūloje. Gamintojas siūlo matinį juodą, rausvo aukso ir aukso spalvos modelius. Rankoje „Xiaomi Mi A1“ laikyti patogu. Bendrai išmanusis atrodo pakankamai neblogai, tačiau neturi individualumo. Šiuo požiūriu situaciją gelbėja tik firminiai trys mygtukai po ekranu ir į galinę korpuso dalį iškeltas pirštų atspaudų skaitytuvas. Tačiau vargu, ar šiuos dizaino sprendimus galima pavadinti sėkmingais, nes 2017 m. jutikliniai mygtukai vietoj ekraninių išduoda kinų gamybos biudžetinės klasės įrenginį.

Ergonomika: atvirai tai joks „iPhone“

Kai „Apple“ vyriausiasis dizaineris Jonathan Ive imasi reikalų Kupertine, priekaištų „iPhone“ ergonomikai nebūna. Galima iki begalybės kritikuoti niekuo neišsiskiriantį naujausių „iPhone“ dizainą, tačiau esmė tame, kad išmanusis vis tiek yra tobulai subalansuotas ir delne jaučiasi taip, tarsi jis visada čia būtų: maloniai sunkus, lygus, su lengvai pasiekiamais visais reikalingais mygtukais, žodžiu, daiktas iš didžiosios raidės. O štai „Xiaomi Mi A1“ tokio įspūdžio nekelia. Atrodytų, kad viskas čia yra taip pat ir rodomasis pirštas idealiai pasiekia pirštų atspaudų skaitytuvą, tačiau vis dėl to kažkas čia ne taip.

Esant tokiai įstrižainei naudotis 3 po ekranu esančiais jutikliniais mygtukais pakankamai sudėtinga. Laikant telefoną vienoje rankoje, pirštas tiesiog nepasiekia jų visų.

Puikus ekranas

„Xiaomi Mi A1“ turi 5.5 col. įstrižainės IPS ekraną su Full HD matrica. Ekranas yra apsaugotas 2,5D „Corning Gorilla Glass 3“ stiklu. Yra oleofobinė danga. Tiesa, ji čia ne pati geriausia, bet vis tiek padeda kovoti su pirštų atspaudais ant ekrano. Ekrano spalvų perteikimas šiek tiek linkęs į šaltus atspalvius ir jeigu labai nesikabintume prie baltos spalvos grynumo, kitų parametrų požiūriu šio telefono ekraną tikrai galima pagirti dėl didelio kontrasto, puikaus sodrumo ir didžiulio ryškumo reguliavimo diapazono.

Minimaliai įmanomą ryškumo lygį galima padaryti žemesnį nei daugumoje išmaniųjų ir patogiai skaityti iš ekrano visiškoje tamsoje. Maksimalus ryškumas taip pat kelia neblogą įspūdį – būnant net ir po tiesioginiais saulės spinduliais ekranas nekelia akinimo efekto.

Kamera

Nepaisant to, kad išmanusis telefonas veikia švarios „Android“ operacinės sistemos pagrindu, kameros programėlė čia yra firmine „Xiaomi“. Taigi turime visus rankinius nustatymus, papildomus režimus ir gamintojo siūlomas „ypatybes“. Prieinami rankiniai nustatymai yra tokie: fokusavimo, išlaikymo (nuo 1/1000 iki 1/15), ISO (nuo 100 iki 3200), ekspozicijos poslinkis ir baltos spalvos balansas. Kameros programinėje įrangoje taip pat yra numatyta daugybė filtrų, Tilt-shift efektai, odos išlyginimo efektai, veido (ir odos) atpažinimas, 7 pakopų kontrasto, aštrumo, sodrumo reguliavimas. Taip pat yra automatinė tamsių nuotraukų patobulinimo funkcija, fotografavimas kvadratiniame režime (skirtas „Instagram“), sulėtintas ir pagreitintas filmavimas (iki 1800 kartų).

Kalbant apie aparatinę kameros įrangą, reikėtų paminėti tai, kad pagrindinį kameros modulį sudaro dvi 12 megapikselių „OmniVision OV12A10“ kameros su 1,25 mikrono pikselio dydžiu ir dviem skirtingais objektyvais – plačiakampiu ir portretiniu. Pirmasis (su 26mm ekvivalentiniu židinio nuotoliu ir f/2,2 diafragma) leidžia sutalpinti kadre daugiau erdvės, o antrasis (50 mm su f/2,6 diafragma) užtikrina dvigubą optinį priartinimą be kokybės praradimų.

Kameros gali dirbti ne tik nepriklausomai viena nuo kitos, bet ir poroje. Toks veikimas leidžia sukurti taip vadinamąjį išlieto fono (bokeh) efektą. Tačiau kaip ir kituose išmaniuosiuose šis režimas vis dar ne visada tobulai išlieja foną. Kartais lieka neapdoroti nuotraukos fragmentai. Nepaisant to efektas neblogas ir tikrai smagu, kad su tokiu telefonu kaip „Xiaomi Mi A1“ jį galima išgauti. Funkcija veikia iš ne didesnio nei 2 metrai nuo objekto atstumo.

Įprastame režime dienos metu abi kameros fiksuoja pakankamai detalizuotus vaizdus su maloniu akiai spalvų perteikimu. Naudojamas sparčiai veikiantis fazinis automatinis fokusvaimas (PDAF). Tamsiuoju paros metu triukšmo nuotraukose pastebimai daugiau, tačiau vaizdai irgi yra pakankamai kokybiški su išsaugotų vaizdo detalumu ir spalvomis. HDR režimas veikia efektyviai. Išmanusis telefonas fiksuoja kokybiškas panoramines nuotraukas, kuriose nėra jokių artefaktų net ir siužetuose su judančais žmonėmis.

Priekinė kamera čia yra 5 megapikselių raiškos be automatinio fokusavimo ir blykstės, tačiau kaip nebūtų keista, fotografuoja ji pakankamai padoriai.  Išmanusis telefonas pasižymi 4K filmavimo su 30 kadrų per sekundę sparta galimybe.

Našumas

Vidinės kosntrukcijos elementų ir našumo požiūriu „Xiaomi Mi A1“ geriausiu atveju galima priskirti vidutinei klasei. Už našumą čia atsakingas visiems puikiai žinomas aštuonių branduolių procesorius „Qualcomm Snapdragon 625“. Operatyviosios atminties išmaniajame yra pakankamai – 4 GB. Vidinės atminties irgi gamintojas nepagailėjo –„Xiaomi Mi A1“ pasižymi 64 GB saugykla. Atmintį galima išplėsti microSD kortelės dėka iki 128 GB (šiam tikslui naudojamas antrosios SIM kortelės lizdas). Už grafinį našumą atrsako „Adreno 506“.

Atsiribojant nuo skaičių, Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, kaip savo kainos segmento atstovas, „Xiaomi Mi A1“ siūlo pakankamai aukšto lygio našumą, neperkaista ir protingai eikvoja bateriją. Naršymas internete ir naudojimasis socialiniais tinklais, kelių programėlių vienu metu įjungimas, Full HD filmukų peržiūra ir t.t. – viskas čia veikia labai sklandžiai ir sparčiai.

Pirštų atspaudų skaitytuvas veikia greitai, bet ne žaibiškai. Šioks toks vėlavimas tarp prisilietimo prie jutiklio ir faktinio įrenginio atrakinimo yra, tačiau jo veikimo tikslumui priekaištų jokių nėra.

„Xiaomi Mi A1“ veikia švarios „Android 7.1.2“ operacinės sistemos pagrindu. Čia yra numatytos tik 3 „Xiaomi“ programos: atsiliepimų paslauga, „Mi Community“ ir „Mi“ pultas.

Autonomonio veikimo laikas

Savaime suprantama, kad „Xiaomi Mi A1“ ploname korpuse nepavyko sutalpinti didžiulės baterijos, todėl telefonas pasižymi standartinės 3080 mAh talpos baterija, kuri pakankamai ekonomiško „Snapdragon 625“ procesoriaus ir švarios „Android“ operacinės sistemos dėka užtikrina pakankamai ilgą autonominio veikimo laiką.  Aktyviai naudojantis įrenginiu su įjungtu 4G ir Wi-Fi, naudojantis kameromis, pilnai įkrautas išmanusis pajėgus „išgyventi“ maždaug pusantros dienos arba 5–7 val. su įjungtu ekranu.

Greitojo „Quick Charge 3.0“ įkrovimo „Xiaomi Mi A1“ išmanusis nepalaiko.  Komplektacijoje esančio įkroviklio dėka telefonas įkraunamas per maždaug 2 valandas.

Apibendrinimas

Visies tiems, kam patinka aparatinė „Xiaomi“ išmaniųjų dalis, bet nervina „MIUI“ sąsaja, pagaliau atsirado puiki alternatyva „Xiaomi Mi A1“. Telefonas galima sakyti kelia nostalgiją anksčiau egzistavusiai „Nexus“ serijai, kuri buvo sėkminga prieinamos kainos, švarios „Android“ operacinės sisemos ir aktualių techninių parametrų simbiozė. Kalbant apie pagrindinius „Xiaomi Mi A1“ trūkumus, reikėtų paminėti tokius dalykus: NFC nebuvimas, radijo nebuvimas ir žema nuotraukų kokybė naktį bei vidutinė asmenukių kokybė. Pagrindiniai telefono privalumai yra tokie: „Apple“ stiliaus dizainas, puikus ekranas, nebloga nuotraukų kokybė dienos metu, pakankamai neblogas našumo lygis.

Žinoma, kad ir kaip norėtų „Xiaomi Mi A1 negali konkuruoti su „iPhone 7 Plus“. Bendradarbiaudami su „Google“ kinai sutaupė ties visais dalykais, pradedant dizainerio darbo užmokesčiu, baigiant NFC moduliu, kurio čia nėra tam, kad galėtų pasiūlyti maksimaliai aukšto lygio parametrus už maksimaliai žemą kainą. Jeigu būtų apdovanojimai už optimalios kainos ir kokybės santykį, Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų manymu, „Xiaomi Mi A1“ tikrai juos gautų.

 

Daugiau parametrų oficialiame gamintojo puslapyje čia: