Naujosios iPhone 15 ir 15 Pro telefonų serijos: kuo šiais metais rinką stebina Apple?

Kiekvienas išmaniųjų technologijų ir telefonų entuziastas, profesionalas ir besidomintis šia sritimi, kasmet, su nekantrumu laukia rugsėjo. Rugsėjis technologijų pasaulyje jau seniai yra siejamas su „Apple“ prekės ženklo naujienomis. Na, o šis rugsėjis – ne išimtis. Vos prieš kelias dienas, technologijų rinkos gigantas ir pirmūnas, prekės ženklas „Apple“, pasauliui pristatė naujausią „iPhone 15“ ir „iPhone Pro“ telefonų serijas. Kuo naujieji telefonai ypatingi? Kokiomis naujomis funkcijomis ir ypatybėmis „Apple“ šiais metais stebina rinką? Apie tai ir dar daugiau – šioje apžvalgoje.

Apple iPhone 15 serija – naujos spalvos ir ypatybės

„iPhone 15“ telefonų serija susideda iš dviejų modelių – „15“ ir „15 Plus“ įrenginių. Ši serija pasižymi atnaujintu dizainu, kuris atrodo kur kas kitaip, nei senesni „iPhone 12“, „iPhone 13“ ir „iPhone 14“ serijos modelių. Naujieji „iPhone 15“ serijos telefonai pasižymi kontūruotais korpuso šonais, kurie suteikia dar daugiau patogumo ir leidžia itin maloniai laikyti įrenginius rankoje. Be pakitusio dizaino, kuris ne tik skiriasi spalvomis, bet ir pačia telefonų forma, „iPhone 15“ modeliai pasižymi ir atnaujintomis ypatybėmis bei funkcijomis.

iPhone 15. Iliustracija iš apple.com

Pradėti reikėtų nuo ekrano. Pirmiausia, būtina pabrėžti, kad „15“ kartos „iPhone“ telefonai išlaiko jau standartu laikomą 6,1 ir 6,7 colių ekranų dydį. Tačiau, „15“ ir „15 Plus“ modeliai yra aprūpinti atnaujintais, ryškesniais 2000 nitų ekranais, kai „iPhone 14“ turi tik 1200. Naudinga paminėti ir tai, kad šie ekranai yra Super Retina XDR, OLED tipo, turi 60Hz atnaujinimo dažnį. Tiesa, būtent dėl atnaujinimo dažnio, kyla nemažai diskusijų, kadangi, jis yra sąlyginai žemas, lyginant su kitais, naujais įrenginiais, rinkoje.

Atnaujintos yra ir „iPhone 15“ serijos telefonų kameros. Tiek „15“, tiek „15 Plus“ modelis yra aprūpintas dvejomis galinėmis kameromis, kurios suteikia optinės kokybės, 2x priartinimo galimybę. Šios 48MP kameros užtikrina 24MP nuotraukas, o tai suteikia daugiau aiškumo ir detalumo.

iPhone 15. Iliustracija iš apple.com

Vis dėlto, atnaujinimo nesulaukė „iPhone 15“ serijos modelių procesoriai. Abu, „15“ ir „15 Plus“, modeliai vis dar naudoja „A16 Bionic“ procesorių, kuriuo aprūpinti yra ir „iPhone 14 Pro“ serijos modeliai. Tad, galime tikėtis panašaus veikimo ir našumo, kaip ir senesnės kartos įrenginiai.

Tiesa, kalbant apie baterijos veikimo laiką, pristatymo metu „Apple“ neišsiplėtė šia tema. Tad, didelė tikimybė, kad „iPhone 15“ serijos modeliai suteiks panašų baterijos veikimo laiką, kaip ir ankstesnės kartos, „iPhone 14“ modeliai. Na, o tai taip pat džiugina, kadangi, šie įrenginiai pasižymi tikrai geru baterijos veikimo laiku.

Atskiro paminėjimo vertos ir šios „iPhone“ telefonų serijos spalvos. „Apple“ suteikia galimybę rinktis iš 5 skirtingų spalvų: mėlynos, rožinės, geltonos, žalios ir juodos. Naudinga pabrėžti ir tai, kad šių telefonų nugarėlė yra atnaujinta ir pagaminta ir spalva pripildyto stiklo, turi matinę tekstūrą.

Vienas iš didžiausių pokyčių – USB-C tipo jungties ir įkroviklio naudojimas. Visa „iPhone 15“ telefonų serija yra papildyta nauja USB-C tipo jungtimi, kuri pakeitė senesnę „Lightning“ jungtį. Nors krovimo greitis išlieka toks pats, kaip anksčiau, USB-C jungtis suteikia kur kas daugiau patogumo, kadangi, telefoną dabar galėsite krauti su bet kokio kito įrenginio USB-C tipo krovikliu. Tačiau, būtina pabrėžti, kad būtent „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ modelių naudojama USB-C jungtis nėra identiška tai, kurią naudoja „Pro“ serijos modeliai. Ši jungtis palaiko tik USB 2 standarto duomenų perdavimo greičius.

iPhone 15. iliustracija iš apple.com

Dar vienas ryškus ir svarbus pokytis – „Dynamic Island“ funkcijos palaikymas. Šiais metais, prie „Dynamic Island“ funkciją palaikančių įrenginių gretų prisijungia ir „iPhone 15“ bei „iPhone 15 Plus“ modeliai. Tai suteikia telefonams dar daugiau funkcionalumo, išskirtinumo ir leidžia įrenginį valdyti dar patogiau ir greičiau. Dėka „Dynamic Island“ funkcijos, galėsite patogiai keisti muziką, stebėti navigacijos pranešimus bei kitą informaciją.

Galiausiai, „iPhone 15“ telefonų serija yra aprūpinta ir „Roadside Assistance“ satelito funkcija. Ši funkcija leidžia prisijungti prie AAA per satelitą, jei esate vietovėje, kur visiškai nėra mobilaus ryšio ar WiFi interneto. Tai saugumo ypatybė, kuri gali tapti tikru išsigelbėjimu, nenumatytais atvejais.

iPhone 15 Pro serija – dar daugiau naujų ir pažangių funkcijų

Daugiau atnaujinimų, ypatybių ir funkcijų sulaukė „iPhone 15 Pro“ serija. Tai serija, kurią sudaro du modeliai „iPhone 15 Pro“ bei „iPhone 15 Pro Max“. Kaip ir anksčiau aptarti, „iPhone 15“ serijos modeliai, šie pasižymi atnaujintu dizainu, naujomis spalvomis ir ypatybėmis, kurių „Apple“ anksčiau dar nenaudojo.

iPhone 15 Pro. Iliustracija iš apple.com

iPhone 15 Pro“ serijos telefonai išlaiko tą patį, kaip ir anksčiau, 6,1 ir 6,7 colių ekrano dydį. Tai Super Retina XDR, OLED tipo ekranai, kurie veikia su 120Hz Pro Motion atnaujinimo dažniu, o taip pat turi ir „Always-on Display“ funkciją. Be kitą ko, šios serijos telefonai turi ir kontūruotus korpuso kraštus. Vienas iš didžiausių pokyčių, šiais metais, korpuso medžiaga. „iPhone 15 Pro“ serijos telefonai yra aprūpinti titano korpusu, kuris pakeitė plieną. Tai reiškia, kad telefonai ne tik pasižymi visai kita, nei įprastai, išvaizda, bet ir yra kur kas lengvesni. Taip pat, šios serijos modeliai turi ir siauresnius ekrano rėmelius, kurie suteikia tikrai išskirtinį vaizdą. Titano korpusas, o tiksliau nugarėlė, lemia ir lengvesnį bei pigesnį keitimą, lyginant su stiklu, kuris buvo naudojamas senesnės kartos „Apple“ telefonuose.

Naujieji „iPhone 15 Pro“ serijos telefonai yra aprūpinti ir atnaujinta, trijų kamerų sistema. Pagrindinė kamera, taip pat kaip „iPhone 15“ serijos modeliai, turi 48MP, suteikia 25MP nuotraukas. Tačiau, tai tikrai ne viskas. „Apple“ kameras papildė ir 24mm, 28mm ir 35mm židinio nuotolio pasirinkimo galimybe. „iPhone 15 Pro“ modelis turi 3x priartinimo objektyvą, o „iPhone 15 Pro Max“ modelis yra papildytas nauju, 5x priartinimo objektyvu su 120mm židinio nuotoliu. Tai garantuoja dar kokybiškesnes, tikslesnes ir ryškesnes nuotraukas. Paminėti verta ir tai, kad vėliau, dar šiais metais, „Apple“ turėtų papildyti „iPhone Pro“ serijos modelius erdvinio filmavimo funkcija, kuri leis filmuoti 3D vaizdo įrašus. Jie bus suderinami su „Apple Vision Pro AR“ VR įranga.

iPhone 15 Pro. Iliustracija iš apple.com

iPhone 15 Pro“ serija yra papildyta, kol kas, greičiausiu „Apple“ procesoriumi – „A17 Pro“. Tai naujausias ir našiausią veikimą garantuojantis procesorius, kuris, gamintojo teigimu, suteikia net 10% greitesnį CPU ir 20% greitesnį GPU. Tai reiškia, ne tik greitesnį ir sklandesnį įrenginio veikimą, bet ir sklandesnius vaizdus bei žaidimų patirtis. Daug dėmesio buvo skirta būtent žaidimams, kuriuos, aukščiausiu lygiu, dabar galėsite žaisti savo telefone.

Viena iš didžiausių naujovių – konfigūruojamas „Action“ mygtukas. Jis pakeitė klasika jau tapusį garso mygtuką ir gali būti konfigūruojamas skirtingoms funkcijoms. Jis ne tik leis išjungti garsą ar jį įjungti, bet ir gali būti naudojamas kaip greitas būdas įrašyti balso įrašus, įjungti kamerą ar pakeisti telefono veikimo režimą. Tiesa, šį mygtuką turi tik „iPhone 15 Pro“ bei „iPhone 15 Pro Max“ modeliai, o standartinė „iPhone 15“ serija vis dar naudoja klasikinį garso išjungimo mygtuką.

iPhone 15 Pro „Action“ mygtukas. Iliustracija iš apple.com

Jau minėjome, kad šiais metais „Apple“ visus nustebino USB-C tipo jungtimis, savo telefonuose. Tačiau, kitaip nei „iPhone 15“ serijos modeliuose, „Pro“ serija turi kur kas greitesnę ir spartesnę USB-C tipo jungtį. Ji suteikia USB 3 standarto perdavimo greičius ir garantuoja itin greitą ir efektyvų duomenų perdavimą iš įrenginio ir į jį.

Kaip ir „iPhone 15“ serija, „Pro“ modeliai turi „Dynamic Island“ funkciją, palaiko satelitinę „Roadside Assistance“ funkciją“. Tačiau, bent jau kol kas, nesulaukėme daugiau išsamios informacijos dėl baterijos veikimo laiko, kuriuo pasižymi visa „iPhone 15“ telefonų serija. Tiesa, pats gamintojas teigia, kad šių įrenginių baterija turėtų garantuoti visos dienos veikimą. Tad, galima tikėtis panašaus veikimo, kokį suteikia ankstesni, „iPhone 14“ serijos modeliai.

Na, o baigiant, labai svarbu nepamiršti ir spalvų. „iPhone 15 Pro“ serijos telefonai gali būti skirtingų spalvų. Šių telefonų titano korpusas gali būti natūralios titano, mėlynos titano, baltos arba juodos titano spalvos.

Ar verta pirkti iPhone 15 serijos telefonus?

Kaip ir visi kiti „Apple“ gaminiai, naujieji „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Pro“ serijų telefonai sulaukia didžiulio susidomėjimo ir populiarumo. Niekas neleis sumeluoti, kad tai yra, ko gero, geidžiamiausi ir laukiamiausi įrenginiai, išmaniųjų telefonų rinkoje. Tad, apžvelgus naujoves, atnaujinimus ir pasikeitimus, tikrai gali kilti klausimas: „Ar verta pirkti naująjį iPhone?“. Ir iš tiesų, turint mintyje visas modernias, atnaujintas ir visiškai naujas ypatybes bei funkcijas, galime teigti, kad šie telefonai tikrai yra verti dėmesio ir savo kainos. Nors ir nėra patys pigiausi rinkoje, šie telefonai suteikia išskirtines ypatybes, kurių dalis išmaniųjų telefonų rinkoje nesuteikia. Naujieji „iPhone 15“ prekyboje jau greit – Varle.lt internetiniame prekybos centre!

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *