„Xiaomi Mi 6“ apžvalga [VIDEO]

Xiaomi Mi6

„Xiaomi“ kompanijos istorija prasidėjo nuo „MIUI“ sąsajos ir labai sėkmingų savo laiku flagmanų, o dabar atrodo, kad gamintojas fokusuojasi ties vidutinio segmento modeliais. Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, negalima pasakyti, kad „Mi“ serija prarado savo patrauklumą, tačiau rinkos lyderių flagmanai pirmieji pasiūlo unikalias funkcijas ir geriausią jų įgyvendinimą, o tokie įrenginiai kaip „Xiaomi Mi 5“ įprastai tampa populiarūs tada, kai jų kaina maksimaliai nukrenta. Šios apžvalgos herojus – „Xiaomi Mi 6“ išmanusis telefonas. Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistai pasistengs atsakyti į klausimą: ar galės šis telefonas tapti vertu dėmesio konkurentu „Samsung Galaxy S8“, „LG G6“ ir „Huawei P10“?

Komplektacija

„Xiaomi Mi6“ komplektaciją sudaro pats telefonas, maitinimo adapteris, C tipo USB laidas, C tipo į 3.5 mm ausinių jungtį adapteris, vartojo vadovas, SIM kortelės išėmimo įrankis ir dėklas.

Dizainas ir naudojimosi patogumas

Jau kelis metus iš eilės „Xiaomi“ flagmanai gauna korpusus, pagamintus iš stiklo ir metalo. „Xiaomi Mi 6“ ne tapo išimtimi, kompanija ir toliau eksperimentuoja su šių medžiagų panaudojimu. Dabar stiklo čia dar daugiau – iš jo pagaminta nugarėlė, kuri sklandžiai pereina į blizgius metalinius rėmelius. Tam, kad pasiektų tokį efektą, gamintojui prireikė išlenkti stiklą iš keturių pusių. Gavosi labai gražus išmanusis – korpuso forma čia aptaki, nėra aštrių kampų, todėl įrenginį labai patogu laikyti delne.

Kalbant apie dydį, reikėtų paminėti tai, kad „Mi 6“ yra didesnis nei „iPhone 7“ ir „Huawei P10“, tačiau mažesnis nei įrenginiai su 5.5 col. įstrižainės ekranais. Be to, telefonas gavosi pakankamai sunkus, jis sveria 168 g.

„Xiaomi Mi 6“ prieinamas juodos, mėlynos ir baltos spalvų. Dizaino vertinimas kaip visada yra ganėtinai subjektyvus reikalas, Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų nuomone, šis flagmanas tikrai gavosi pakankamai stilingas ir patogus.

Vertėtų užsiminti apie vieną pakankamai ginčytiną gamintojo sprendimą – t.y. 3,5 mm jungties atsisakymą. Yra versija, kad standartinės garso jungties atsisakymas yra nulemtas noru sukurti vandeniui atsparų korpusą, tačiau iš tikrųjų telefonas pasižymi tik apsauga nuo vandens purslų, bet nėra atsparus vandeniui.

Elementų išdėstymas yra įprastas. Gale rasime dvi neišsikišančias kameras ir blykstę, iš dešinės pusės rasime įjungimo ir garso reguliavimo mygtukus, apačioje – garsiakalbį, mikrofoną ir C tipo USB, viršuje yra infraraudonųjų spindulių jungtis ir papildomas mikrofonas. Iš kairės pusės turime lizdą dviems NanoSim kortelėms.

Priekiniame skydelyje yra praleistų pranešimų indikatorius ir pirštų atspaudų skaitytuvas. „Xiaomi Mi 6“ pirštų atspaudų skaitytuvas veikia puikiai ir visada atpažįsta atspaudus iš pirmo karto. Šalia jo yra du jutikliniai mygtukai.

Ekranas

Flagmanas turi 5.15 col. įstrižainės dydžio IPS ekraną, kuris pasižymi 1920×1080 pikselių raiška. Kompanija nepateikia, koks tiksliai apsauginis stiklas čia naudojamas, tačiau galima pastebėti, kad jis išsiskiria minimaliai užapvalintais kraštais (2,5D efektas) ir pakankamai kokybiška oleofobine danga. „Xiaomi Mi 6“ turi ryškų ir kokybišką ekraną, kuris pasižymi tikrovišku spalvų perteikimu.

Kalbant apie ekraną būtina paminėti, kad čia atsirado keletą programinių ypatybių. Pavyzdžiui, galimybė sumažinti ekrano ryškumą iki 1 nito lygio, kas praktikoje atitinka žvakės ryškumą. Šią funkciją „Xiaomi“ pridėjo todėl, nes išsiaiškino, kad apie 50% laiko naudotojai žiūri į ekraną vėlai vakare arba naktį. Kuo mažesnis ryškumas tamsoje, tuo mažiau apkraunamos akys ir žinoma, ilgiau veiks telefono baterija. Žinoma, dienos metu tokio ryškumo ekranas atrodo kaip išjungtas ir jame visiškai nieko nesimato. Antroji funkcija taip pat yra susijusi su regos tausojimu. Skaitymo režimas su mėlynos šviesos filtru jau buvo „Mi5S“ modelyje, tačiau „Mi6“ jis yra patobulintas.

Našumas

Šio „Xiaomi“ flagmano ypatybė – naujos „Qualcomm Snapdragon 835“ platformos panaudojimas. „Xiaomi Mi6“ tapo vienu pirmųjų išmaniųjų su šiuo procesoriumi. Gamintojas nusprendė ne taupyti operatyviosios atminties ir aprūpina telefoną 6 GB RAM talpa. Vidinės saugyklos čia priklausomai nuo telefono konfigūracijos gali būti 64 arba 128 GB. Gaila, tačiau microSD lizdo tradiciškai „Xiaomi“ išmaniajame vis dar nerasime.

Kitų modulių rinkinys čia standartinis: NFC, IrDA, GPS, Wi-Fi 802.11 ac, daugybė jutiklių ir taip toliau. „Snapdragon 835“ dėka išmanusis gavo „Bluetooth 5.0“, taigi jis turėtų pasižymėti vienalaikiu muzikos atkūrimu dviejose kolonėlėse ar ausinėse.

„Xiaomi Mi 6“ veikia labai sparčiai ir demonstruoja tikrai puikius našumo rezultatus žaidimuose ir sintetiniuose testuose. Našumo ir veikimo spartos prasme šis išmanusis daugeliu atvejų lenkia populiariuosius flagmanus „Samsung Galaxy S8“, „iPhone 7“, „Huawei P10“, o ką jau kalbėti apie „LG G6“, kuris lyginant su mūsų „Mi 6“ šioje vietoje yra giliame dugne. Telefonas veikia „Android 7.1.1“ operacinės sistemos pagrindu.

Baterija ir autonominio veikimo laikas

3350 mAh baterija ir 10 nanometrų gamybos technologija lemia, kad „Xiaomi Mi6“ gali pasigirti puikiu autonominio veikimo laiku. Įprastai naudojantis įrenginiu pilnai įkrautos baterijos pakanka parai. Laisvai naršyti internete galima daugiau nei 12 val. Pilnai įkrauta baterija užtikrins 17 val. 3G pokalbių ir 13 vaizdo įrašų atkūrimo valandų. Būtina paminėti tai, kad „Xiaomi Mi 6“ palaiko greitojo įkrovimo „Quick Charge 3.0“ technologiją. Komplektacijoje esančio 18W įkrovilio dėka išmanusis telefonas pilnai įkraunams per 1 val. ir 40 min, o 50% įkrovimo lygį jis pasiekia per 40 min.

Kameros

„Xiaomi Mi 6“ – tai toli gražu ne pirmasis kompanijos išmanusis, aprūpintas dviguba kamera. Praeitais metais kompanija buvo pristačiusi „Mi 5s Plus“ su spalvotu ir monochrominiu moduliu, tačiau šįkart gamintojas nusprendė panaudoti kitą sprendimą.

Išmaniajame telefone naudojama dviejų pagrindinių 12 megapikselių kamerų, kurios skiriasi židinio nuotoliu, sistema. Vienas modulis yra 27 mm su f/1.8 diafragma ir keturių ašių optinio stabilizavimo sistema („Sony IMX 386“). Antras modulis – 52 mm su f/2.6 diafragma be stabilizavimo („Samsung S5K3M3“). Yra specialus režimas portretams. Iš tikrųjų galima pasakyti, kad jeigu anksčiau „Xiaomi“ bandė kopijuoti „Huawei P9“, tai šiame telefone pasistengė kažkiek perimti „iPhone 7 Plus“ patirties. „Xiaomi Mi6“ fotografuoja tikrai labai neblogai, tačiau nuotraukų kokybė nusileidžia populiariųjų gamintojų flagmanams.

Portretų režimas veikia neblogai ir užtikrina tikrai gražų fono išlliejimą. Šiame režime įrenginys visada persijungia į antros kameros veikimą, todėl nereikia labai artintis prie fotografuojamo modelio. Fono išliejimas įgyvendintas programiškai. Kameros programinė įranga teisingai nustato objekto kraštines, tačiau jeigu apranga susilieja su fonu, programinė įranga gali išlieti visą kadrą.

Priekinei 8 megapikselių kamerai su „Sony IMX 268“ pastabų labai nedaug. Fotografavimo kampas ne plačiausias, tačiau asmenukės gaunamos labai kokybiškos.

Garsas

„Xiaomi Mi 6“ turi stereo garsą. Stereo garsas čia atsirado panaudojus pokalbių garsiakalbį poroje su pagrindiniu garsiakalbiu. Taigi šiame išmaniajame turime pakankamai neblogą garsą, nors audiofilams galbūt trūks čia žemųjų dažnių. Ausinėse garso kokybė žymiai geresnė.

Apibendrinimas

Apibendrinant „Xiaomi Mi 6“ apžvalgą reikėtų pasakyti, kad gamintojas nieko naujo čia neišrado, todėl labai daug telefone pritaikytų sprendimų atrodo kaip „Apple“, „Huawei“ ir „Samsung“ flagmanų imitacija. Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, pagrindiniai telefono privalumai: galingi vidinės konstrukcijos elementai, dviguba kamera, puikus baterijos veikimo laikas, pirštų atspaudų skaitytuvas ergonomiškas dizainas. Trūkumai? Taip, jų čia irgi galima rasti, pavyzdžiui, microSD lizdo ir standartinės 3.5 mm garso jungties nebuvimas.

Visi, kas ieško garantuoto patogumo ir kokybės ar tiesiog yra įpratę naudotis žinomo gamintojo flagmanais – eis ir nusipirks „iPhone“ ar „Galaxy“. O štai „Xiaomi“ auditorija yra labiau taip vadinamieji „geek‘ai“, žmonės giliau besidomintys technika arba tie, kurie pavargo nuo „Apple“ ir „Samsung“. Ieškote naujo telefono? Išgirdę apie „Xiaomi Mi6“ neskubėkite jo nurašyti tik dėl to, kas jį pagamino.

 

Daugiau techninės informacijos apie telefoną oficialiame gamintojo puslapyje čia: