Pagrindinės priežastys įsigyti „iPhone 15 Pro“ arba „iPhone 15 Pro Max“ [VIDEO]

iPhone 15 Pro apžvalga

„Apple“ išmaniųjų telefonų asortimentą papildė keturi nauji modeliai: „iPhone 15“, „iPhone 15 Plus“, „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“. Šioje apžvalgoje sutelksiu dėmesį į „iPhone 15 Pro“ liniją. Pažiūrėkime detaliau, kas lemia, kad šie telefonai šiai dienai yra vieni geriausių rinkoje.

Titaninis korpusas ir itin stilingos naujos spalvos

Viena svarbiausių „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ naujovių – titaninis korpusas. Gamintojas panaudojo 5 klasės titaną, sujungtą su aliuminio vidine struktūra. Tai ne šiaip titanas, tai tas pats lydinys, kuris naudojamas aerokosminėje pramonėje kuriant Marso roverius. Šios medžiagos privalumas yra tai, kad ji ne tik padidina tvirtumą ir suteikia išskirtinumo, bet ir sveria mažiau, todėl „iPhone Pro Max“ yra lengviausias iš visų kada nors prieinamų „iPhone Pro Max“.

iPhone 15 Pro iPhone 15 Pro Max
Matmenys (aukštis x plotis x gylis): 146.6 x 70.6 x 8.25 mm Svoris: 187 g Matmenys (aukštis x plotis x gylis): 159.9 x 76.7 x 8.25 mm Svoris: 221 g

„Apple“ pristatė keturias tikrai aukščiausios kokybės premium klasę liudijančias titano spalvas, kurios atrodo stilingai, santūriai ir elegantiškai: Black Titanium, Blue Titanium, Natural Titanium, White Titanium. Kiekvienos spalvos korpuso nugarėlė papuošta matinio stiklo tekstūra, kuri suteikia išmaniesiems telefonams išskirtinio rafinuotumo. Išsirinkę iš keturių savąją korpuso spalvą, galėsite džiaugtis unikaliu modeliu, kuris tobulai papildytų jūsų kasdienį stilių. Be to, gamintojo asortimente didelis apsauginių dėklų pasirinkimas, kurių dėka ne tik dar labiau apsaugosite savo įrenginį, bet ir turėsite plačias pritaikymo prie savo stiliaus galimybes.

Naujasis veiksmo (angl. „Action Button”) mygtukas

Naujasis veiksmo (angl. „Action“) mygtukas „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ modeliuose pakeitė įprastą tyliojo režimo šoninį jungiklį. Tačiau tai ne šiaip mygtukas, o tikras funkcinis klavišas, kurį galite pritaikyti pagal savo poreikius. Galite perjungti fokusavimo režimus, atidaryti „iPhone“ sukurtas komandas, įjungti žibintuvėlį, atsiliepti į skambutį, paleisti kamerą ir t. t. Tai tikrai šauni parinktis, kuri prisideda prie šio flagmano išskirtinumo rinkoje.

„iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ ekranas

„iPhone 15 Pro“ turi 6,1 colio „Super Retina XDR OLED“ ekraną, kurio skiriamoji geba yra 2556 × 1179 pikselių (460 dpi tankis), o „iPhone 15 Pro Max“ – 6,7 colio „Super Retina XDR OLED“ ekraną, kurio skiriamoji geba yra 2796 × 1290 pikselių (taip pat 460 dpi tankis). Abu modeliai palaiko „Always On Display“ ir „ProMotion“ technologijas. Pastaroji užtikrina kintamą atnaujinimo dažnį nuo 1 Hz iki 120 Hz. Kitos ekrano savybės: HDR išplėstinis dinaminis diapazonas, „True Tone“ (pritaiko spalvų temperatūrą prie aplinkos), plati DCI-P3 spalvų gama, užtikrinanti tikslų spalvų atkūrimą, ir didžiausias ryškumas – 2000 nitų. Dėl šių savybių ekranas yra puikiai įskaitomas net būnant tiesioginėje saulės šviesoje.

iPhone 15 Pro iPhone 15 Pro Max
6.1 col. Super Retina XDR ekranas 2556 x 1179 pikselių raiška 6.7 col. Super Retina XDR ekranas 2796 x 1290 pikselių raiška

Svarbu paminėti, „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“  ekranus dengia „Ceramic Shield“ stiklas, kuris yra tvirtesnis už bet kokį išmaniojo telefono stiklą. Taip pat telefonai atsparūs purslams, vandeniui ir dulkėms ir turi IP68 klasės standartą.

Profesionali kamerų sistema

Dėl glaudžios aparatinės ir programinės įrangos komponentų integracijos inžinieriams pavyko „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ modelius aprūpinti pažangia kamerų sistema, kuri prilygsta septyniems profesionaliems objektyvams – visa tai dėl naujojo „A17 Pro“ lusto.

Pagrindinė kamera su 48 MP jutikliu fotografuoja numatytąja 24 MP raiška. Taip užtikrinama pusiausvyra tarp vaizdo kokybės ir saugojimui bei perdavimui patogaus failo dydžio. Kamera leidžia lengvai perjungti tris populiarius židinio nuotolius – 24 mm, 28 mm ir 35 mm – ir net nustatyti norimą numatytąjį. Be 48 MP ProRAW nuotraukų fiksavimo, pagrindinė kamera dabar gali fiksuoti 48 MP HEIF vaizdus.

iPhone 15 Pro iPhone 15 Pro Max
Pagrindinė kamera: 48 MP, ƒ/1,78 diafragma Itin platus kampo kamera: 12 MP, ƒ/2,2 diafragma Teleobjektyvas: 12 MP, ƒ/2,8 diafragma  .5x, 1x, 2x, 3x optinio priartinimo parinktys Pagrindinė kamera: 48 MP, ƒ/1,78 diafragma Itin platus kampo kamera: 12 MP, ƒ/2,2 diafragma Teleobjektyvas: 12 MP, ƒ/2,8 diafragma   .5x, 1x, 2x, 5x optinio priartinimo parinktys

Svarbu paminėti, kad „iPhone 15 Pro“ taip pat turi 12 MP teleobjektyvą su 3x optiniu priartinimu, o „iPhone 15 Pro Max“ turi ilgiausią optinį priartinimą „Apple“ telefonuose: 5x priartinimą su 120 mm ekvivalentišku židinio nuotoliu. Naujasis „iPhone 15 Pro Max“ teleobjektyvas idealiai tinka fotografuoti stambiu planu, gamtos nuotraukas ir veiksmo scenas iš didelio atstumo.

Taip pat gamintojas reikšmingai patobulino portretų fotografavimą. „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“  gali užfiksuoti vaizdus, pasižyminčius didesniu detalumu ir sodriomis spalvomis. „Apple“ taip pat patobulino filmavimo ir fotografavimo galimybes esant silpnam apšvietimui. Pirmą kartą naudotojai gali kurti portretines nuotraukas neperjungdami portreto režimo kameros programėlės meniu. „A17 Pro“ procesoriaus neuroninis variklis automatiškai nustato, ar kadre yra žmogus, šuo ar katė. Be to, algoritmai leidžia koreguoti fokusavimo tašką jau užfiksavus nuotrauką.

Priekinės kameros raiška išliko tokia pati – 12 MP ir tai liudija apie tai, kad „Apple“ nedalyvauja pikselių lenktynėse, bet tobulina programinę įrangą, o tai turi kur kas didesnę įtaką nuotraukų kokybei. Taigi nauji apdorojimo algoritmai leidžia užfiksuoti daugiau šviesos, todėl net ir prasto apšvietimo sąlygomis nuotraukos yra dar kokybiškesnės nei buvo anksčiau. Atrodo, „iPhone“ jau praeitais metais fotografavo tobulai, bet panašu, tobulumui ribų nėra ir gamintojas neketina sustoti. „iPhone 15 Pro“ serijos flagmanai be abejonės atveria naują mobilios fotografijos meno puslapį ir padeda kurti tikrus šedevrus.

USB-C 3.0 jungtis

Laikas atsisveikinti su „Lightning“ jungtimi, nes „Apple“ visuose „iPhone 15“ modeliuose pritaikė USB-C jungtį, kuri suteikia spartesnį USB 3 ryšį su iki 10 Gb/s pralaidumu. Tai ypač naudinga naudotojams filmuojantiems ProRAW režimu, mat failai persikels dar greičiau, be to galima filmuoti tiesiai į išorinę laikmeną.

Itin galingas „A17 Pro“ procesorius ir pažangios GPU ir grafikos galimybės

„Apple“ įsipareigojimas kurti didelio našumo prietaisus pasiekia naujas aukštumas su naujuoju „A17 Pro“ procesoriumi. „Apple A17 Pro“ yra pirmasis pramonėje 3 nanometrų lustas, kuris dėl patobulintos mikroarchitektūros yra iki 10 % spartesnis už savo pirmtaką, o „Neural Engine“ tapo dvigubai spartesnis. Šis lustas išmanųjį telefoną paverčia tikrai galinga nešiojamąja žaidimų konsole. „A17 Pro“ 6 branduolių GPU užtikrina daugybę įdomių grafikos funkcijų. Greičiu ir tikroviškumu „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ pranoksta visus išmaniuosius telefonus, todėl galėsite žaisti žaidimus, kurie anksčiau veikdavo tik asmeniniuose kompiuteriuose, pavyzdžiui, „Resident Evil Village“,“ Resident Evil 4“, „Death Stranding“ ir „Assassin’s Creed Mirage“.

 „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ baterijos veikimo laikas

Gamintojo teigimu, „iPhone 15 Pro“ baterijos užtenka iki 23 valandų vaizdo įrašų atkūrimui ir 75 valandų garso atkūrimui, o „iPhone 15 Pro Max“ baterija užtikrina iki 29 valandų nepertraukiamo vaizdo įrašų atkūrimo ir iki 95 valandų muzikos klausymosi. Tačiau reikėtų nepamiršti ir turėti omenyje tai, kad šie skaičiai gali skirtis priklausomai nuo naudojimo įpročių.

Kokius priedus verta įsigyti?

Perkant naują iPhone rekomenduojame iškart įsigyti ir 20 W maitinimo adapterį. Be to, efektyvesniam ir patogesniam įkrovimui taip pat verta įsigyti „Magsafe“ indukcinį įkroviklį. Dėl puikiai suderintų magnetų jis tvirtai priglunda prie „iPhone“ telefonų ir pagreitina belaidį įkrovimą. Priedai – tai raktas į „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“  potencialo išnaudojimą. Jie apsaugo, pagerina funkcionalumą ir padeda pabrėžti stilių. Norint apsaugoti savo įrenginius galima rinktis iš plataus „Apple“ dėklų asortimento: naujų „FineWoven“, silikoninių bei „Clear“ dėklų. Naujieji „FineWoven“ dėklai yra pagaminti iš minkštos medžiagos, turinčios mikrodiagoninę struktūrą ir primenančios zomšą. Be to, „FineWoven“ audinys sukurtas atsižvelgiant į planetos poreikius – jis pagamintas iš perdirbtų atliekų, susidariusių po vartojimo, o jo gamybos metu išmetama daug mažiau anglies dioksido nei gaminant odos gaminius.

Apibendrinimas

Galima drąsiai teigti, kad „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ yra geriausi „Apple“ išmanieji telefonai šiai dienai ir apskritai vieni geriausių pasirinkimų rinkoje. Tai modeliai, kurie veikia nepriekaištingai sklandžiai ir greitai, pasižymi ilgai veikiančia baterija, stilingu ir patogiu dizainu ir patobulinta kamera, kurios dėka galima pasijusti profesionaliu fotografu. Be viso to, dar daugybė inovatyvių funkcijų, tokių kaip avarijos aptikimas, kurios padeda jaustis saugiai.  

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *