TOP nešiojami kompiuteriai Lietuvoje

top 3 nesiojami pc

Kokį nešiojamą kompiuterį nusipirkti? – klausimas, kuris kyla iškart vos atsiradus šio įrenginio poreikiui. Žinoma, protingas įrangos pasirinkimas visų pirma, grindžiamas technologine baze – svarbiausi techniniai parametrai ir tai, kaip vienas ar kitas įrenginys veiks. Vis dėlto, nemažai svarbus ir prekės ženklas. Neretai nuo jo ir pradedamos bet kokio brangesnio daikto paieškos.

Remiantis „GFK“ tyrimų bendrovės duomenimis, 2015 m. liepą lietuviai daugiausiai rinkosi septynių garsių prekės ženklų nešiojamus kompiuterius, o paklausiasi buvo „Asus“ įrenginiai.

Perkamiausi kompiuteriai-liepa

 

Bendrai liepos mėnesį „Asus“ nešiojami kompiuteriai sudarė beveik trečdalį (32%) visų mūsų šalyje parduotų kompiuterių. Antroji vieta atiteko „Lenovo“ (20%), mažai atsiliko „Dell“ (17 %) prekės ženklo kompiuteriai. Garsiesiems „Apple“ modeliams atiteko vos 7%.

Perkamiausi kompiuteriai-liepa-LT

Tokius liepos mėnesio nešiojamų kompiuterių pardavimų rezultatus „VARLE.LT“ specialistų nuomone, lėmė ne tik atostogų metas, pajamos bet ir lietuvių įpročiai. Mūsų šalyje prisirišimas prie technologijų gamintojų prekės ženklo ryškiausiai jaučiamas mobiliųjų įrenginių – išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių atveju. Tuo tarpu kalbant apie nešiojamus kompiuterius prioritetai dažnai pasiskirsto įvairiai, todėl tvirtai kalbėti apie tai, kad lietuviams labiausiai patinka „Asus“, nereikėtų. Vis dėlto „VARLE.LT“ specialistai teigia, jog ir jų perkamiausių nešiojamų kompiuterių sąrašuose dažnai būna „Asus“ gaminiai.  Taip yra dėl to, kad šio gamintojo įrenginiai pasižymi optimaliausiu kainos ir kokybės santykiu, kai tuo tarpu „Apple“ neretai renkamasi dėl įvaizdžio. Dalis žmonių, kurie kompiuterinę įrangą renkasi pirmiausia pagal prestižą, mūsų šalyje dar nedidelė, tuo tarpu asmenų, ieškančių funkcionalaus ir patikimo įrenginio už santykinai nedidelę kainą visada yra, – teigia „VARLE.LT“ IT produktų tiekimo vadovas Mindaugas Žylius.

Top 3 lietuvių perkamiausių nešiojamų kompiuterių gamintojai

Asus-logo

„Asus“ kaip gamintojas dalyvauja visuose nešiojamų kompiuterių rinkos segmentuose. Kompanijos asortimente yra tiek verslo klasės, darbui, tiek žaidimams skirtų įrenginių. „Asus“ nešiojami kompiuteriai išsiskiria protingu kainos ir kokybės santykiu, kuris liaudiškai tariant reikštų: už ką moki, tą ir gauni.

Lenovo-logo

Turbūt mažai kas atsimena, jog „Lenovo“ – tai buvusi „IBM“ kompanija. Turtinga istorija pasižymintis prekės ženklas perteikė tam tikrą specifiką „Lenovo“, kuri tam tikrą laiką koncentravosi ties verslui skirtais sprendimais: „ThinkPad“ ir dabar pozicionuojami kaip populiarūs ir nebrangūs darbui skirti įrenginiai. Šiuo metu „Lenovo“ gamina ne tik „ThinPad“, bet ir pramogoms skirtus nešiojamus kompiuterius „IdeaPad“. Pardavimų lyderiu pasauliniu mastu „Lenovo“ nesiekia tapti. „Lenovo“ nešiojamų kompiuterių kokybė bei kainos ir našumo santykis šiek tiek lenkia „Acer“ gaminius.

Dell-logo

Amerikiečių kompanija „Dell“ į Europos rinką įžengė 1987 m. Didžioji kompanijos nešiojamų kompiuterių dalis priskiriama vidutiniam arba žemesniam kainų segmentui, o kokybė dažniausiai atitinka kainą. „Dell“ nešiojamų kompiuterių naudotojai pabrėžia, jog šio prekės ženklo įrenginiai yra patikimi, pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, turi puikias matricas ir daug išplėtimo lizdų.

 

Kuris gamintojas geriausias? Į šį klausimą neįmanoma atsakyti vienareikšmiškai. Šiandien visi populiariausi nešiojamų kompiuterių gamintojai įprastai pasiūloje turi mažiausiai dvi produktų linijas. Viena skirta paprastiems naudotojams, kita – verslui. Taip pat gamintojai į savo pasiūlą stengiasi įtraukti ir specialiai žaidėjams skirtą įrangą, pasižyminčią ne tik galingesniais techniniais vaizdo apdrojimo parametrais, bet ir pritaikytu dizainu.