Stilingas berėmis ir labai galingas išmanusis: „Xiaomi Mi Mix 2“ apžvalga

Xiaomi Mi Mix2 apzvalga

Pirmasis „Mi Mix“ buvo sensacija. Jo dėka „Xiaomi“ kompanija parodė, kad nebijo išbandyti naujovių, net jei jos rizikingos. Galima teigti, kad būtent „Xiaomi Mi Mix“ pasirodymas 2016 metais padiktavo berėmių išmaniųjų telefonų madą. Situacija su jo įpėdiniu ir šios Varle.lt apžvalgos herojumi – „Xiaomi Mi Mix 2“ – yra kiek sudėtingesnė. Taip, dabar jis galingesnis, patogesnis ir labiau apgalvotas, tačiau ir konkurentai tą laiką nesėdėjo sudėję rankų bei išleido savo berėmių telefonų modelių. Kokie pagrindiniai „Xiaomi Mi Mix 2“ privalumai ir trūkumai? Atsakymas – šioje Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų parengtoje apžvalgoje.

Atrodo brangiai, bet „vau“ efekto jau nėra

Galima teigti, kad pirmuosius berėmius išmaniuosius telefonus pagamino „Sharp“ kompanija, tačiau „vau“ efekto tai neatima nuo pirmojo „Xiaomi Mi Mix“. O štai Varle.lt apžvalgos herojus „Xiaomi Mi Mix 2“ panašių emocijų po „Samsung Galaxy S8“, „LG G6“ ir „iPhone X“ jau nekelia. Dabar tai tiesiog dar vienas berėmis išmanusis telefonas. Ir tiek. Nepaisant to įrenginys atrodo puikiai ir kaip ko gero daugumai svarbu – brangiai. Korpusą juosia metalinis rėmelis, iš galo turime lygų keraminį skydelį, kurį galima naudoti praktiškai kaip veidrodį. Gražu, tikrai gražu, bet tiesa, pirštų atspaudų žymės čia kaupiasi labai greitai.

Lyginant su pirmtaku, sumažėjusi ekrano įstrižainė (nuo 6.44 col. iki 5.99 col.), Xiaomi Mi Mix 2 išėjo į naudą. Telefoną laikyti rankoje tapo kur kas patogiau. Pirštų atspaudų skaitytuvas yra gale – rodomasis pirštas jį pasiekia be jokių problemų. „Xiaomi Mi Mix 2“ pirštų atspaudų skaitytuvas veikia greitai ir tiksliai, panašiai kaip „Huawei“ flagmanuose.

Ekranas

Pagrindinis „Mi Mix“ serijos išmaniųjų bruožas – praktiškai visą priekinio skydelio dalį užimantis ekranas. „Xiaomi Mi Mix 2“ ekrano ypatumas yra ne tik 18:9 kraštinių santykis, bet ir užapvalinti kampai. Atrodo tikrai stilingai. Telefonas pasižymi 5.99 col. įstrižainės matrica su Full HD+ (2 180 × 1 080 pikselių) raiška. Kokia tiksliai čia matrica gamintojas nenurodo, tačiau akivaizdu, kad tai LCD, o ne OLED. Ryškumas, kontrastingumas ir spalvų perteikimas čia aukščiausio lygio. Nustatymuose galima įjungti skaitymo režimą, kuriuo metu filtruojama mėlyna šviesa, pakeisti spalvų toną ir kontrastą. Reikėtų paminėti tai, kad „Xiaomi Mi Mix 2“ ekranas yra dengtas „Corning Gorilla Glass 4“ stiklu.

Vienas galingiausių „Android“ išmaniųjų telefonų

Bendradarbiauti su mobiliųjų lustų gamintojais – tai kinai iš tikrųjų moka daryti tobulai. „Xiaomi Mi Mix 2“ gavo pažangų „Qualcomm Snapdragon 835“ procesorių ir visus 6 GB operatyviosios RAM atminties. Maža to, reikėtų paminėti, kad gamintojas išleido ir modelį su 8 GB RAM. Panašu, kad „Xiaomi“ logika yra tokia, kad tokiu būdu reikia išsiskirti iš konkutentų flagmanų, kurie kol kas dažniausiai apsiriboja 4GB RAM atminties. To rezultatas – našumo prasme „iPhone“ kaip ko gero visada ir buvo, pirmauja, o „Xiaomi Mi Mix 2“ sėkmingai žaidžia viename lauke su „Android“ žvaigždėmis: „Samsung Galaxy S8“, „LG V30“, „Sony Xperia XZ1“, „OnePlus 5“ ir kt.

Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, kažko galingesnio nei „Snapdragon 835“ išmaniesiems telefonams su „žaliojo robotuko“ sistema kol kas nelabai kas sugalvojo, todėl „Xiaomi Mi Mix 2“ našumo ir galingumo atsargų prasme yra nuostabus variantas. Žaidimai ir bet kokios mėgstamos programėlės čia veikia greitai, bet trikdžių, be vėlavimų ir kitų problemų. Sistema veikia labai sparčiai, nors čia dar turime „Android 7.1“ versiją.

http://i01.appmifile.com/webfile/globalimg/7/BF850353-0D00-29E8-86FF-5091AD3784DB.jpg

Vertėtų akcentuoti atminties aspektą šiame telefone. Bazinė versija turi 64 GB vidinės atminties ir tai kaip ir pakankama talpa, tačiau atkreipkite dėmesį, kad „Xiaomi Mi Mix 2“ neturi microSD lizdo. Dėl šitos priežasties, jeigu įtariate, jog 64 GB jums gali būti per mažai, rinkitės modelį su 128 GB.

„Xiaomi Mi Mix 2“ vienas nedaugelio išmaniųjų, kurie turi Bluetooth 5.0. Taip pat telefone rasime ir NFC modulį. Palydoviniai signalų imtuvai GPS, GLONASS ir Beidou veikia kaip pridera.

Programinis palaikymas

„Xiaomi Mi Mix 2“ veikia „Android 7.1.1 Nougat“ operacinės sistemos pagrindu ir turi firminę „MIUI 9.1.2“ sąsają. Sąsaja, kaip ir visuose kinų išmaniuosiuose telefonuose yra paprasta ir kažkiek primenanti „iOS“, tačiau viduje turime daug įdomių funkcijų. Pavyzdžiui, viena įdomesnių – galimybė sukurti antrąjį darbalaukį. Iš esmės gaunate telefone dar vieną sistemą su kitomis paskyromis, nustatymais, programėlėmis. Patekimą į tą erdvę galima apsaugoti slaptažodžiu ir pirštų atspaudu.

Kameros

12 megapikselių pagrindinė „Xiaomi Mi Mix 2“ kamera kelia nevienareikšmius jausmus. Viena vertus, čia turime natūralų spalvų perteikimą ir nepaprastai tiksliai suveikiančią automatinę ekspoziciją. Pakankamai gerai veikiančios vaizdo stabilizavimo sistemos dėka nuotraukos gaunasi maksimaliai ryškios. Kita vertus, kadrai užfiksuoti nakties metu liūdina dideliu triukšmų kiekiu. Lyginant su „Mi Mix“, kuris atvirai pasakius, turėjo siaubingą kamerą, „Xiaomi Mi Mix 2“ šioje srityje padarė didelį žingsnį į priekį. Tačiau, jeigu lygintume su kitais „Android“ flagmanais, pastebėtume, kad nuotraukų kokybė čia gana vidutinė.

Nors kamera yra viena silpniausių šio telefono vietų, yra ir teigiamų dalykų. Nors „Xiaomi Mi Mix 2“ turi vieną kamerą, o ne dvi kaip pavyzdžiui, „Mi A1“, didelio skirtumo tarp jų nėra. Tiesiog reikės apsieiti be dvigubo optinio priartinimo, tačiau „Xiaomi Mi Mix 2“ būdingas kitas didelis privalumas – 4 ašių optinis vaizdo stabilizavimas. Jo veikimą pajusite nuo pat pirmųjų filmavimo sekundžių: vaizdas nedreba ir nešokinėja tol, kol jūs patys nepradėsite šokinėti.

Telefonas leidžia filmuoti 4K raiškoje, tačiau geriau su ja nežaisti ir apsiriboti standartine Full HD. Matrica pakankamai triukšminga, optika tamsi (f/2.0), taigi dieną rezultatai dar pakankamai kokybiški, bet naktį jau liūdnoki.

Priekinė kamera čia yra atskira liūdna istorija. Kaip ir anksčiau, ji išdėstyta dešinės pusės apatiniame priekinio skydelio kampe. Norite asmenukės? Teks apversti telefoną aukštin kojomis. 5 megapikselių raiška nežada nieko įspūdingo. Panašią asmenukių kokybę rasite šiandien ko gero kiekviename biudžetinės klasės išmaniajame.

Nėra standartinės 3,5 mm garso jungties

„Xiaomi Mi Mix 2“ neturi standartinės 3,5 mm garso jungties, todėl norint klausytis muzikos reikia pasirūpinti arba bevielėmis ausinėmis, arba C tipo USB adapteriu. Milijonų „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ naudotojų patirtis rodo, kad ne viskas čia taip baisu su tos garso jungties nebuvimu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Plonesnis korpusas – mažesnė baterija

Jeigu lygintume „Xiaomi Mi Mix 2“ su jo pirmtaku „Xiaomi Mi Mix“, pastebėtume, kad telefono fiziniai parametrai stipriai pasikeitė. Pavyzdžiui, įrenginio plotis sumažėjo nuo 81,9 mm iki 75,5 mm. Kartu taip pat sumažėjo aukštis (nuo 158,8 mm iki 151,8) ir storis (nuo 7.9 iki 7,7 mm). Akivaizdu, kad didžiąją laisvos erdvės korpuse dalį užima ekranas. Deja, be aukų čia neapsieita: baterijos talpa šiame išmaniajame siekia 3400 mAh (senesnis modelis pasižymėjo 4400 mAh). Nors „Xiaomi Mi Mix 2“ pasižymi energiją taupančiu procesoriumi, aktyviai naudojantis telefonu, daugiau dienos jo baterija neišgyvena. Naršymui internete ir vaizdo įrašų atkūrimui „Xiaomi Mi Mix 2“ baterijos pakanka daugiau nei 9 val., 3G pokalbiams beveik 18 val. Yra greitojo įkrovimo technologija „Quick Charge 3.0“, tačiau veikia ji tik su 9V/2A maitinimo adapteriu. Nuo 0 iki 100% telefonas įkraunamas mažiau nei per 2 valandas.

Apibendrinimas

Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, jeigu „Xiaomi Mi Mix2“ nagrinėtume kaip „išmanųjį vakuume“, galima būti teigti, kad jis tikrai puikus: stilingas, turi didelį ekraną ir pasižymi išskirtinai puikiu našumu. Trūkumų yra, bet su jais visai galima susitaikyti. Tačiau taip buvo 2016 metais, kai kinai vieni pirmųjų pradėjo žaisti madingą berėmių įrenginių žaidimą. Dabar „Xiaomi Mi Mix 2“ turi nemažai dėmesio vertų konkurentų. Kokie pagrindiniai šio telefono trūkumai? Nėra microSD atminties kortelės lizdo, nėra 3,5 mm garso jungties, nėra apsaugos nuo vandens ir dulkių, biudžetinės klasės priekinė kamera, bloga garsiakalbių garso kokybė. Pagrindiniai „Xiaomi Mi Mix 2“ privalumai yra tokie, kad telefonas yra stilingas ir atrodo tikrai brangiai, pasižymi puikia surinkimo kokybe, yra labai galingas, turi sparčiai ir tiksliai veikiantį pirštų atspaudų skaitytuvą ir puikų ekraną bei palaiko greitąjį įkrovimą. Taigi „Xiaomi Mi Mix 2“ puikiai tiks tiems, kas ieško galingo berėmio flagmano su pažangiomios technologijomis, bet nenori permokėti kaip už kokį „iPhone X“, tačiau jeigu telefone jums labai svarbi kamera, šis modelis kategoriškai nėra idealiausias variantas.

 

Daugiau informacijos oficialiame gamintojo puslapyje čia: