Šildymo katilai

Artimiausiu metu ketinate renovuoti arba remontuoti savo namą, o galbūt ketinate statyti visiškai naują? Šildymas turi būti kruopščiai apgalvotas, jeigu norite mokėti nedaug, o šilumos gauti užtektinai. Čia susiduriame su klausimu – kaip išsirinkti geriausią šildymo katilą? Dažniausiai šildymo katilai veikia su dujomis, granulėmis arba skystuoju kuru. Pirkti katilą, kuris palaiko nuolatinį kuro tiekimą yra naudinga tuo, kad taip galėsite geriausiai valdyti oro temperatūrą namuose ir konkrečiai žinosite, už ką mokate.

Pigiausi ir brangiausi šildymosi būdai ir komfortas

Turbūt nesunku nuspėti, kad elektra yra brangiausias būdas šildytis. Lyginant su kietuoju kuru, sumos už elektrą gali būti tikrai didelės, tačiau kietasis kuras reikalauja nemažai priežiūros, kadangi reguliuoti katilą, kuris veikia su kietuoju kuru, gali tekti du arba tris kartus per dieną. Aišku, su laiku prie to priprantama, tačiau jeigu nebūnate namie reguliariai, tuomet tai gali būti problema.

Kalbant apie granulinį katilą, į jį tereikia atkreipti dėmesį kartą per savaitę, nes jis reikalaus papildymo. Visgi, mažiausiai problemų turėsite su dujiniu arba skystojo kuro katilu, kadangi juos tereikia patikrinti kartą per pusmetį.

Klausimai, kuriuos turite sau užduoti

Katilų pasiūla šiuo metu yra iš tiesų milžiniška. Visgi, nereikia pasiduoti reklamoms ir akcijoms – šiuo atveju, spontaniškumas nėra gera savybė. Pasistenkite gerai viską apgalvoti ir pasikonsultuokite su specialistais, jeigu dar kyla neaiškumų. Tačiau, prieš tai reikėtų atsakyti sau į keletą klausimų:

  • Kiek aš planuoju išleisti šilumai?
  • Koks yra mano komforto poreikis?
  • Kokio dydžio patalpas man reikės apšildyti?

Namo padėtis, sklypas, elektros įvadas – visi šie dalykai yra svarbios aplinkybės, nuo kurių taip pat gali priklausyti jūsų pasirinkimas, tad prisiminkite ir apie juos.

Skirtingo kuro nebrangių katilų palyginimas

1)      Elektrinis katilas pastaruoju metu susilaukia populiarumo, nes jis pigiausias iš visų. Nepaisant to, jo šildymo kaštai gali būti gana dideli. Pats katilas daug priežiūros nereikalauja, kadangi jo sistema yra pilnai automatizuota, nėra jokio pavojaus aplinkai, taip pat katilas veikia labai tyliai.

Visgi, šalia didelių šildymų kaštų atsiranda dar viena problema – nėra jokios galimybės šildytis, jeigu dingsta elektra namuose.

2)      Dujinis katilas reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio, kadangi norint įsigyti tinkamiausią katilą su dujomis, reikia tinkamai apskaičiuoti, kokios galios katilo reikia. Tai galite padaryti padauginę savo namo kvadratų skaičių iš 0.08 kilovatų. Tačiau jeigu jūsų namas buvo seniai renovuotas ir dabar apšiltinimas nėra tokios aukštos kokybės, kokios buvo anksčiau, dauginti reikia ne iš 0.08 kW, o iš 0.1 kW. Ir tai dar ne viskas – namų šilumos poreikio apskaičiavimas yra būtinas procesas, tad jums reikės specialistų konsultacijos.

Jums dujų katilas patiks tuo, kad sistema yra pilnai automatizuota, tad nereikės šio katilo dažnai prižiūrėti, tačiau taip pat kaip ir su elektriniu katilu, gali iškilti problemų dėl šildymo kaštų. Deja, dujinis katilas nėra galimas visur – gamtinės dujos turi būti atvestos iki jūsų namo. Jeigu taip nėra, tuomet toks šildymo katilas atkrenta kaip netinkamas variantas.

3)      Granulinis katilas gali labai skirtis savo kokybe, tad prieš perkant, reikia pasidomėti kokia firma jį pagamino ir kokiam laikui yra duodama garantija. Lietuviškas granuliuotas kuras gali būti šiek tiek kitoks, negu su kuriuo granulinis katilas buvo tikrinamas, tad ir šiuo aspektu svarbu pasidomėti. Taip pat dažnai skiriasi ir efektyvumas.

Visgi, toks katilas turi kelis pagrindinius privalumus: šildymo kaštai būna daugių daugiausiai vidutiniški palyginus su dujiniu arba elektriniu katilu. Taip pat, jūs turėsite galimybę pritaikyti kelioms skirtingoms kuro rūšims. Visgi, yra ir vienas didelis minusas – granulinį katilą reikia nuolat prižiūrėti – jis reikalauja pildymo, valymo, uždegimo darbų. Jeigu su dujiniu katilu nereikės turėti reikalų dažniau nei kartą per pusmetį, tai granulinio kuro katilas iš jūsų reikalaus dėmesio bent kartą per savaitę.

4)      Skysto kuro katilas suteiks jums maksimalų komfortą, kadangi sistema bus pilnai automatizuota, tačiau galimas daiktas, jog šildymo kaštai bus labai dideli. Tokį variantą dažniausiai renkasi priemiestyje arba užmiestyje gyvenančios šeimos. Prižiūrėti tokio katilo dažnai nereikės, tačiau prieš aktyvųjį šildymo sezoną turėsite nepamiršti užpildyti specialias talpas reikalingu kuru šiam katilui, kad jis veiktų tvarkingai.

Nors skystojo kuro katilas yra labai komfortabilus ir su juo paprasta reguliuoti oro temperatūrą savo namuose, jo įrengimo darbai gali kainuoti nuo vieno net iki dešimties tūkstančių litų.

Skirtingi šildymo katilai gali būti pritaikyti kiekvienam pagal poreikius: reiktų įvertinti įrengimo išlaidas, jūsų norimą apšildyti plotą, komforto poreikį ir šildymo kaštus. Aukso viduriuką rasti darosi vis lengviau, kadangi dabartinė šildymo katilų rinka yra plati ir prisitaikanti prie kiekvieno kliento poreikių.

One comment

  • Sveiki. Jeigu turite klausimų prašome rašyti: info@varle.lt
    Mūsų vadybininkai išsamiai atsakys į jūsų užduotus klausimus.

Comments are closed.