„Samsung Galaxy Fold“ – ar verta laukti?

Samsung Galaxy Fold

Pasak Varle.lt telefonų specialistų „Samsung Galaxy Fold“ po kelių savaičių turėtų pasirodyti prekyboje. Išmanusis bus labai brangus, tačiau gamintojas pristato jį kaip revoliucinį produktą. Ar iš tikrųjų taip yra?

Ekranas ir jo dydis – tikra revoliucija

Tikrai ne paslaptis, kad didžiausia šio telefono revoliucija slypi jo ekrane. „Samsung Galaxy Fold“ turi du (arba tris, jei skaičiuosime sulankstymą) ekranus. Vienas tai išorinis 4,6 col. įstrižainės HD+ Super AMOLED ekranas, kuris pasižymi 21:9 santykiu. Kitas – sulankstomas Infinity Flex 7,3 col. įstrižainės QXGA+ Dynamic AMOLED ekranas, kuriam būdingas 4,2:3 kraštinių santykis. Telefonas atsidaro kaip knygutė, o sulanksčius atrodo kaip du santykinai ploni išmanieji.

Pats telefono sulankstymo mechanizmas yra labai saugus, o atlenktas 7,3 col. įstrižainės ekranas atrodo fantastiškai. Varle.lt specialistų manymu, „Galaxy Fold“ be abejonės yra nauja tendencija išmaniųjų telefonų pasaulyje. Tai įrenginys skirtas technologijų pionieriams ir tiems, kurie rankose nori turėti tikras inovacijas.

Komponentai

Jau seniai visi labai giria sprendimą į telefoną integruoti 12 GB RAM atminties. Pasirodo ne veltui, nes toks telefonas gali absoliučiai be problemų vienu metu paleisti kelias programėles. „Galaxy Fold“ yra aprūpintas „Snapdragon 855“ procesoriumi, kurio galingumo atsargų turėtų užtekti visoms užduotims. Pažymima, kad išmanusis turi dvi baterijas – po vieną kiekvienoje telefono pusėje. Bendra baterijos talpa 4380 mAh. Telefonas turi net 512 GB vidinės atminties, taigi visi komponentai ir vidinės konstrukcijos parametrai yra tikrai aukščiausių flagmanų standartų lygio.

Galaxy Fold atverciamas ekranas

Galimybės

Sulankstytame režime „Galaxy Fold“ leidžia greitai atsiliepti į skambutį, išsiųsti žinutes, rasti reikiamą informaciją internete arba padaryti nuotrauką. Išlankstytas išmanusis puikiai tinka darbui su keliomis programomis arba filmukų žiūrėjimui. Telefone vienu metu galima įjungti iki trijų aktyvių programėlių.

Specialiai „Galaxy Fold“ telefonui buvo sugalvota nauja vartotojo sąsaja, optimizuota keliems ekranams ir persijungimui tarp jų. Atidarius ir uždarius telefoną programėlės automatiškai atvaizduojamos tame ekrane, kuriuo tą akimirką naudojamasi.

„Galaxy Fold“ turi šešias kameras. Pagrindinė kamera yra tokia pati, kokią turi „Galaxy S10“: ją sudaro tris moduliai su keičiama diafragma, optiniu vaizdo stabilizavimu, dvigubu optiniu priartinimu ir itin plačiu 123° matymo kampu. Ši kamera yra išdėstyta galinėje telefono pusėje ir yra visada prieinama nepriklausomai nuo to, kokiu būdu naudojamasi išmaniuoju. Priekinės kameros reikalai yra įdomesni: ją rasime tiek išorėje, tiek viduje. Sulankstytoje telefono būsenoje yra prieinama viena 10 Mpx kamera, o išlanksčius telefoną – turime dvigubą priekinę kamerą su 10 ir 8 Мpx jutikliais ir galimybe išlieti galinį foną.

Galaxy Fold

Ar „Galaxy Fold“ turi trūkumų?

Deja, taip. Pasak Varle.lt specialistų, nors telefono prekyboje dar nėra, tačiau jau dabar galima išskirti jo pagrindinį trūkumą, t.y. kainą, kuri sieks apie 2000 eur, tačiau tai išmanusis, kuris atveria naują puslapį telefonų istorijoje.

Pagrindiniai techniniai „Galaxy Fold“ parametrai:

 • Pagrindinis ekranas (vidinis, išlankstytas): 7,3″, QXGA+, Dynamic AMOLED, kraštinių santykis: 4,2:3
 • Papildomas ekranas (išorinis): 4,6″. HD+, Super AMOLED, kraštinių santykis 21:9
 • Pagrindinė kamera: triguba, 12 Мpx (keičiama diafragma f/1.5 — f/2.4, automatinis fokusavimas Dual Pixel, OIS) + 12 Мpx (teleobjektyvas, f/2.4, fazinis automatinis fokusavimas, OIS, dvigubas optinis priartinimas) + 16 Мpx (f/2.2, itin platus objektyvas, 123°)
 • Priekinė kamera sulankstytoje būsenoje: 10 Мpx, f/2.2
 • Priekinė kamera išlankstytoje būsenoje: dviguba, 10 Мpx (f/2.2) + 8 Мpx (f/1.9, gylio jutiklis)
 • Procesorius: 64-bitų, aštuoni branduoliai, 7-nm
 • RAM atmintis: 12 GB, LPDDR4X
 • Saugykla: 512 GB, UFS 3.0
 • Baterija: 4380 mAh, greitas laidinis ir belaidis įkrovimas
 • Garsas: AKG stereo garsiakalbiai
 • ОS: Android 9.0 Pie
 • Spalvos: sidabrinė, juoda, žalia ir mėlyna

One comment

Comments are closed.