Patarimai, kaip išrinkti drabužį šuniui

Šiandien ko gero mažai kas nustebs pamatę šunį su kombinezonu ar džinsine striuke. Miesto sąlygomis drabužiai keturkojams draugams – toli gražu ne mados šauksmas, o visų pirma praktiškas sprendimas, kuris leidžia apsaugoti augintinį ne tik nuo šalčio ir vėjo, tačiau ir nuo dulkių, gatvių purvo, druskų ir kitos chemijos, dažnai naudojamos kelių apdirbimui.

Drabužių augintiniams pasirinkimas milžiniškas: stilius, spalvingumas, medžiagos atveria didelę pasirinkimo gausą. Kaip teisingai parinkti numylėtiniui drabužį, kad jis jaustųsi patogiai ir būtų apsaugotas? Patarimais dalinasi Varle.lt prekių gyvūnams specialistas Aleksandras Četyrkinas.

Kokiomis sąlygomis ir kokiems šunims reikalingi drabužiai?

Dažniausiai aprengti būna dekoratyvinių veislių šunys. Jie labai jautrūs orų kaprizams, dėl to mažo šunelio garderobas mūsų klimato sąlygomis, kaip taisyklė, įvairesnis nei didesnių veislių giminaičių.

Ir iš tiesų, manoma, kad artėjant šaltajam metų laikui, šalčiui mažiau atsparūs smulkių kaulų šunys turintys mažą raumenų masę ir trumpą kailį. Pavyzdžiui, žiemą ir besikeičiant metų laikams, einant pasivaikščioti, būtina aprengti čihuahua, toiterjerą, kinų kuoduotajį šunį. Tokiems keturkojams šilti drabužiai pravers ir namuose. Šaltais mėnesiais pasirūpinti apranga reikėtų ir didesnių veislių šunims, kurie neturi povilnio ar trumpaplaukiams. Visoms šioms veislėms geriausia rinktis šiltesnius drabužius.

Šunys su ilgu ir tankiu kailiu, turėdami gerą apsaugą nuo šalčio, niekaip neapsaugoti nuo drėgmės ir vėjo. Lyjant ar šlapdribos metu juos puikiai apsaugos lietpalčiai ir striukės.

Varle.lt prekių gyvūnams specialistas pabrėžia, jog svarbu, kad augintinis palaipsniui priprastų prie nešiojamo drabužio ankstyvuoju gyvenimo etapu – nuo 3 – 4 mėnesių, nes suaugusį šunį pakankamai sunku prie jo pripratinti.

Kaip parinkti tinkamą drabužių šunims dydį?

Nugaros ilgis

Tai pagrindinis parametras renkantis drabužį. Šuniui ramiai stovint išmatuokite atstumą nuo kaklo pagrindo iki uodegos pradžios. Tai ir bus ieškomas dydis.

Kaklo apimtis

Matuojama pačioje plačiausioje kaklo dalyje.

Krūtinės apimtis

Krūtinės apimtį matuokite pačioje plačiausioje dalyje. Kad augintinis jaustųsi patogiai, prie gauto skaičiaus pridėkite 5-7cm. Jei augintinis ilgakailis – apie 10 cm, priklausomai nuo kailio ilgio.

Kaip parinkti tinkamą batų dydį?

Prieš perkant augintiniui batus, reikia teisingai pasirinkti tinkamą jų dydį. Kaip tai padaryti? Visų pirma, reikia išmatuoti augintinio leteną. Varle.lt gyvūnų prekėms specialistas pabrėžia, kad svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad priekinių ir galinių letenų dydis gali skirtis.

Pats paprasčiausias matavimo būdas:

  • Paimkite popieriaus lapą
  • Ant jo padėkite augintinio leteną
  • Apveskite letenos kontūrą su išlindusiais nagais (tai svarbu, nes judant, šunys ne visą laiką būna juos įtraukę).

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *