Patarimai, kaip rūpintis augintiniais vasarą, kad jie būtų sveiki ir laimingi

Patarimai kaip rūpintis augintiniais vasarą

Varlė.lt prekių gyvūnams ekspertas Aleksandras Četyrkinas dalinasi patarimais, kaip vasaros mėnesiais pasirūpinti savo augintiniais.

Užtikrinkite naminiams gyvūnams vėsią aplinką

Kylant oro temperatūrai, vasara gali būti nemalonus sezonas mūsų augintiniams. Įsivaizduokite save jų kailyje ir pagalvokite, kaip jaustumėtės, jei karštą vasaros dieną vilkėtumėte kailį! Štai keli Varlė.lt specialisto patarimai, kurie padės tinkamai pasirūpinti augintiniais karštomis vasaros dienomis.

Kaip vasarą rūpintis šunimis?

Pasivaikščioti – kai vėsiau

Vedžiokite  šunis ryte arba vakare. Rekomenduojamas tam laikas yra  prieš 8 val. ir po 17 val. Tai sustabdo jų perkaitimą vidurdienio saulėje. Vasarai galite pasirūpinti nauju antkakliu, petnešomis, automatiniu Flexi ar paprastu pavadėliu. Jei šunims vis tiek per karšta, pagalvokite  ir apie vėsinančių rūbų įsigijimą.

Atlikite penkių sekundžių bandymą

Karštos vasaros dienos vidurdienį kelio danga ir smėlis gali labai įkaisti ir lemti augintinio letenų nudegimą. Patikrinkite grindinio temperatūrą savo ranka –  jei per karšta, kad galėtumėte išlaikyti ranką 5 sekundes, jūsų šuniui taip pat per karšta!

Šunys miršta įkaitusiuose automobiliuose

Niekada nepalikite šuns karštame automobilyje, nes tai gali būti mirtina!

Saugios vasaros kelionės

Visada įsitikinkite, kad jūsų šuo yra saugus jūsų automobilyje, laikykite jį transportavimo narve ar prisegę pavadėliu. Neleiskite jam lįsti pro langą, nes kelyje pasitaikę smulkūs akmenys gali sužeisti šuns nosį ar akis. Taip pat augintinis gali iškristi ar susižeisti.

Skanūs vasaros patiekalai ir lengvai pasiekiamas vanduo

Pasirūpinkite, kad augintis gautų daug vandens ir sultingų skanėstų. Kelionių metu galite naudotis gertuvėmis, o namuose dažniau keiskite vandenį dubenėliuose ar vandens fontanėliuose.

Pagalvokite apie vėsinančius kilimėlius ir baseinus

Patieskite pavėsyje savo šuniui vėsinantį kilimėlį ar guolį. Jį taip pat galite pasiimti ir į kelionę. Šunų atvėsinimui karštomis dienomis siūloma pagalvoti ir baseiną. Baseinai šunims paprastai yra tinkami naudoti tiek lauke, tiek viduje, todėl tai gana praktiška investicija, kurią galima panaudoti tiek augintinio atvėsinimui vasarą, tiek maudynėms.

Kaip pasirūpinti katėmis?

Įsitikinkite, kad jūsų katės dienos metu turi prieigą prie pavėsio ir pasirūpinkite, kad turėtų daug geriamojo vandens. Katems itin patinka vandens fontanėliai, tai net tik geriamojo vandens šaltinis, tačiau ir vėsi užimtumo vieta. Taip pat nepalikite jų automobiliuose ar saulėtose patalpose, kuriose negali pasislėpti pavėsyje, nes  jos gali greitai perkaisti.

Kas padės triušiams ir jūros kiaulytėms ištverti karštas dienas?

Nepalikite triušių ir jūros kiaulyčių namelių tiesioginiuose saulės spinduliuose ir įsitikinkite, kad juose yra vieta su pavėsiu, kur jie gali pasislėpti jei  bus per karšta. Be to, jų namelio stogas turėtų būti tvirtas ir saugus. Niekada nelaikykite triušio ar jūrų kiaulytės šiltnamyje ar oranžerijoj, nes ten vasarą jie gali greitai perkaisti. Įsitikinkite, kad jie turi daug švaraus geriamojo vandens ir pakankamai jo suvartoja per dieną. Palikite stiklinį indelį, pripildytą ledo kubelių, kad sukaitus jie turėtų kaip atvėsti. Duokite savo augintiniams daugiau sultingų daržovių.

Kaip rūpintis mažais graužikais?

Laikykite jų narvą atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir toliau nuo vietų, kuriose jis gali įkaisti. Įsitikinkite, kad jūsų augintinių butelis visuomet papildytas gėlo vandens. Užtikrinkite mažiems graužikams vėsą padėdami ant narvo stogo užšąlusio vandens buteliuką. Tik jokiais būdais nedėkite jo tiesiai į narvą, nes gyvūnėliai gali peršalti.

Kaip rūpintis plunksnuotais draugais vasarą?

Įsitikinkite, kad jūsų plunksnuotieji draugai visą dieną turėtų daug geriamojo vandens. Niekada nedėkite narvelio arti lango ar tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali greitai perkaisti.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *