„Nokia“ ieško partnerio naujai mobilių įrenginių linijai

„Nokia“ oficialiai patvirtino savo ketinimus grįžti į išmaniųjų telefonų rinką. Tačiau kompanijos atstovai pareiškė, jog tai bus labai sudėtingas žingsnis, todėl bendrovei reikalingas partneris, kuris galėtų padėti parengti ir paleisti į prekybą įrenginius. Šiuo metu suomių kompanija paprasčiausiai nemato kitų galimybių.

Tai jokia staigmena, mat iš esmės „Nokia“ visą savo atsakingą už mobilius įrenginius skyrių perdavė „Microsoft“ kompanijai. Dėl šitos priežasties kompanija nėra pajėgi savarankiškai gaminti tokio tipo prietaisus. „Nokia“ kompanijai reikalingas partneris, kuris turi tokias galimybes ir taip pat labai plačią prieigą prie distribucijos kanalų. Pasirinktas partneris taip pat turėtų padėti „Nokia“ kompanijai reklamuoti įrangą ir išlaikyti klientus. Tuo tarpu „Nokia“ rūpinsis išmaniųjų telefonų dizainu ir naudojamų gamyboje technologijų vystymu.

Suomiai pranešė, jog pereina prie licencinio modelio, kuris iš prinicipo jau sklandžiai veikia „N1“ planšetinio kompiuterio atveju. Reikėtų priminti, jog šio įrenginio parengimu rūpinasi „Foxconn“, kuri papildomai padeda prekiauti prietaisu Kinijos rinkoje. Didžiausia tikimybė, jog ši kompanija būtų rimčiausias tolimesnio bendradarbiavimo kandidatas, nors tikrai negalima atmesti ir kitų subjektų galimybės.

Remiantis suomių kompanijos paskelbta informacija, naujausius „Nokia“ produktus anksčiausiai rinkoje turėtume išvysti 2016 metų pabaigoje. Tai lemia pasirašyta su „Microsoft“ sutartis. Neaišku, kokia opeacine sistema bus paremti nauji „Nokia“ produktai, tačiau žvelgiant į minėtąjį „N1“ planšetinį kompiuterį, galima daryti prielaidą, jog suomių bendrovė pasirinks „Android“ variantą.

 

Šaltinis: Nokia