„Nokia“ grįš į išmaniųjų rinką jau 2016 metais

Suomiai planuoja grįžti į išmaniųjų telefonų rinką ir labai įmanoma, jog tokį „Nokia“ kompanijos įrenginį išvysime jau kitais metais.  

Šių metų balandį „Nokia“ užsispyrusiai teigė, jog tikrai neplanuoja grįžti į išmaniųjų rinką. Tuo tarpu suomių kompanijos CEO Rajeev Vokietijos „Manager Magazin“ duotame interviu pranešė, jog „Nokia“ kompanija šiuo metu svarsto apie galimybę grįžti prie išmaniųjų telefonų sektoriaus ir tokį įrenginį galime pamatyti pasibaigus licencinei sutarčiai su „Microsoft“ 2016 metų pabaigoje.

Rajeev Suri teigė, jog pasibaigus licencinei sutarčiai su „Microsoft“ kompanija, jo bendrovė ketina panaudoti licencijas, todėl šiuo metu ieško partnerių, kuriem jas galėtų suteikti ir kurie galėtų pagaminti tokį įrenginį.  Kas žino, gal šiuo gamintoju bus „Foxconn“,  pagaminęs „Nokia N1“ planšetinį kompiuterį?

nokia-rajeev-suri

Reikėtų prisiminti, kad šiuo metu „Nokia“ logotipo telefonuose naudojimas teisiškai priklauso „Microsoft“ kompanijai. Tiesa, bendrovė iš Redmondo praeitų metų pabaigoje nusprendė nenaudoti jo „Lumia“ išmaniuosiuose telefonuose  ir pakeitė jį savo logotipu. Tačiau „Nokia“ logotipą „Microsoft“ bendrovė naudoja pigesniuose telefonuose. 2016 metų pabaigoje „Microsoft“ nebeteks šios teisės, o logotipas teisiškai grįš „Nokia“ kompanijai, kurį galės naudoti jį savo išmaniuosiuose telefonuose.

„Microsoft“ bendrovė „Nokia“ kompanijos skyrių perėmė 2014 metų balandį. Kompanijai iš Redmondo šis sandoris kainavo 7,2 mlrd. dolerių.  Šiame susitarime numatyta laikinė „Microsoft“ teisė naudoti „Nokia“ logotipą telefonuose. Šis punktas neliečia planšetinių kompiuterių ir tai iliustruoja Azijoje parduodamas „Nokia N1“.

 

Šaltinis: reuters