„LG Display“ pristato: kaip pleistras prie sienos priklijuojamas televizorius

„LG“ kompanijos skyrius, atsakingas už ekranų gamybą – „LG Display“ jau kurį laiką labai susitelkęs ties OLED technika. Būtent pristatė tokio plono televizoriaus, kurį  galima supainioti su priklijuojama prie sienos butaforija, koncepciją. Antradienį Pietų Korėjoje įvykusios spaudos konferencijos metu „LG Display“ atstovai pristatė visiškai naujo televizoriaus tipo prototipą.

Parodytas įrenginys – tai 55 colių televizorius su OLED (Organic Light-emitting Diode) ekranu, kurio storis mažesnis nei milimetras ir sveria jis vos 1,9 kilogramo. Ypač įdomiai taip pat atrodo tokio „pleistro“ montavimo sienoje sistema. „LG Display“ komanda išvystė specialų magnetinį kilimėlį, prie kurio „priklijuojamas“ televizorius laikosi ant sienos. Kaip tokį televizorių nuimti nuo sienos? Labai paprastai –kaip lipduką ar nulipdyti kaip pleistrą. Nes ekranas yra lankstus.

55 colių televizoriaus pristatymas buvo tik dalis didesnės prezentacijos to, ką „LD Display“ rengiasi parodyti ir sukurti ateity. Kompanija užtikrina, kad jos strategija dabar orientuota į OLED technologiją. „LG Display“ OLED verslo skyriaus vadovas Sang-Deog Yeo teigia, jog „OLED yra tam tikro lūžio technika“ ne tik jų kompanijai, bet ir visai industrijai.

OLED technologija, kaip esamų ekranų gamybos technikų įpėdinys, iš tikrųjų buvo laukta jau tada, kai pasirodė pirmieji LCD (TFT) televizoriai, nes būtent tada pradėta kalbėti apie ekranus, kuriems nereikia atskiro viso matricos pašvietimo, mat šviesos šaltiniu yra kiekvienas pikselis. Vėliau televizorių technologijų raidoje radosi plazminiai televizoriai, kurie nepaisant visų privalumų, pralaimėjo pigesniems LCD įrenginiams, kurie itin išpopuliarėjo išplitus diodiniam pašvietimui, kuris iki šiol tarnauja kaip klientų pritraukimo magnetas, nes retai klaidingai manoma, kad LED televizorius tai visiškai kitoks produktas nei LCD.

OLED technika, lyginant su šiandien populiaria LCD, yra pranašesnė dėl kelių priežasčių. Visų pirma, leidžia gaminti ne tik plonesnius ir lengvesnius, bet taip pat ir lanksčius ekranus. OLED technologija pati savaime yra šviesos šaltinis, todėl tokiu atveju nėra matricos pašvietimo taikymo būtinybės. Būtent dėl šitos priežasties OLED matricos tampa vis populiaresnės, nors kol kas šis tendencija ryškesnė mobiliųjų įrenginių rinkoje. Tačiau „LG Display“ tikras, jog ateityje visuose įrenginių tipuose masiškai bus naudojami OLED ekranai, o LCD nukeliaus užmarštin.

lg_oled_sieninis_tv_2

Nepaisant to, jog jau yra keli OLED matricų gamintojai (pvz. „LG“, „Samsung“ ar „Sony“), jų gamybos savikaina dar yra pakankamai didelė. Pagrinde tai lemia kol kas nedidelis atsiperkamumas, nes pernelyg maža pagamintų matricų dalis tinkama naudojimui. Būtent netektys gamybos etape lemia didesnes viso proceso išlaidas. Dėl tos pačios priežasties OLED ekranai dažniau sutinkami mobiliuosiuose įrenginiuose, tokiuose kaip išmanieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai: finansinės netektys gaminant mažas matricas yra žymiai mažesnės nei didelių konstrukcijų atvejais, net ir tada, kai bendra netinkamų galutiniam naudojimui egzempliorių procentinė dalis yra panaši.

Tačiau panašu, jog situacija rinkoje turėtų pasikeisti. „LG Display“ minėtos konferencijos metu pranešė, kad padarytas didelis žingsnis į priekį. „LG Display“ tvirtina, jog yra pirmasis masinis didelių OLED ekranų gamintojas. „LG Display“ prognozuoja, jog iki metų pabaigos parduos 600 tūkst. OLED matricų televizoriams, o kitais metais nori įvesti rinką net 1.5 mln. vienetų. Laikomas OLED technikos tėvu Ročesterio universiteto profesorius Ching W. yra nuomonės, jog OLED ekranai dar netaps visuotine technologija artimiausius penkis – dešimt metų, tačiau per tą laiką gali prekybos požiūriu nurungti LCD ekranus.

 

Šaltinis: Cnet, KoreaTimes