Kodėl „Barbie“ lėlės tokios populiarios?

Kodel Barbie leles tokios populiarios

„Barbie“ – spalvingos, stilingos lėlės, kurios suteikia daugybę žaidimų variantų ir galimybių. Būtent tai lemia, kad jos jau kelis dešimtmečius yra labai mėgstamos įvairaus amžiaus vaikų visame pasaulyje. Kultinės „Barbie“ lėlės ir joms skirti aksesuarai bei įvairūs priedai nėra tik žaidimų šaltinis, tačiau taip pat ugdo vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą bei skatina jų socialių įgūdžių vystymąsi ir būtent čia glūdi jų populiarumo priežastys.

Žaidimai su „Barbie“ lėlėmis padeda formuotis socialiniams įgūdžiams

Žaidimai ir bendravimas su bendraamžiais vaikams padeda įveikti drovumą ir palengvina socialinių įgūdžių formavimąsi. Šiuo aspektu taip pat labai naudingi žaidimai su „Barbie“ lėlėmis. Šios kultinės lėlės ugdo vaikų vaizduotę tokiu būdu, kad su jomis lengva įsivaizduoti įvairiausius scenarijus: iš filmų, pasakų, gyvenimo ar savo pramanytus. „Barbie“ lėlės atrodo kaip tikri suaugę žmonės, todėl dar labiau palengvina vaikams įsivaizdavimus bei svajones apie ateitį: tikras gyvenimiškas situacijas buityje ir profesinėje veikloje. Žaidimai pasitelkiant „Barbie“ lėles padeda vaikams įveikti drovumą, susidraugauti, moko bendradarbiauti ir dalintis su kitais. Taip pat tokie žaidimai moko išreikšti emocijas, o tai kai kuriais atvejais prisideda prie didesnio pasitikėjimo savimi ir ambicijų siekiant savo svajonių.

Kūrybiškumo ir miklumo ugdymas žaidžiant su „Barbie“ lėlėmis

Pažymima, kad „Barbie“ lėlės suteikia kur kas platesnes galimybes nei pavyzdžiui, lėlės-kūdikiai vien dėl to, kad gamintojas siūlo milžinišką įvairovę aksesuarų bei priedų ir Keno lėlę. „Barbie“ lėlės gali dirbti, pramogauti, važiuoti atostogauti, gydyti ir t.t. Tokios serijos kaip „Barbie Undinėlė“ „Barbie Princesė“ ar „Barbie Fėja“ nukels į pasakų ir magijos pasaulį, o tai padeda konstruoti dar spalvingesnes istorijas ir lavinti fantaziją. Žaidimai su „Barbie“ lėlėmis padeda ugdyti kūrybiškumą ne tik įsivaizduojant įvarius scenarijus, situacijas ir problemas bet ir tada, kai ją reikia jas aprengti. Vaikai gali komponuoti įvairius derinius ir prieinamų aksesuarų ir drabužėlių ir žinoma, pasiūti drabužėlius patys.

Žaidimai su lėlėmis taip pat padeda lavinti miklumą. Nedideli aksesuarų, drabužėlių ir kitų priedų elementai, pavyzdžiui, baldai, augintinai, reikalauja tikslių judesių, lavina pirštų miklumą.