Knygos

Artėjant gimtadieniui ar kitai šventei imame galvoti, ką nupirkti dovanų, kad šventės šeimininkas liktų patenkintas ir būtų pamalonintas. Knyga – išties puiki dovana, jei žmogus mėgsta skaityti, tačiau čia gresia pavojus, kad galite prašauti po šalį ir išrinkti tokią knygą, kuri bus numesta į tamsiausią lentynos kampą ir ten kaups dulkes. Taigi, į ką būtina atkreipti dėmesį, perkant knygą?

Visų pirma, reikia išsiaiškinti, ką mėgsta ir kuo domisi žmogus, kuriam dovanosite knygą. Mėgstančiam šeimininkauti puikiai tiks receptų knyga, o nepataisomam romantikui – aistringas romanas. Tiesa, perkant grožinę literatūrą, reikia būti atidžiam, atkreipkite dėmesį, keliomis kalbomis, kokiu leidimu ir tiražu knyga išleista, kuo šie duomenys aukštesni, tuo  knyga populiaresnė ir sulaukė skaitytojų aplodismentų, juk niekam tikusios knygos niekas neleis keletą kartų ir nevers į begalę užsienio kalbų. Atkreipkite dėmesį ir į autorių, jei domitės literatūra, galbūt esate skaitęs jo ankstesnę kūrybą, jei ji nenuvilianti, tai tikėtina, kad ir nauja knyga bus įdomi ir naudinga.

O jei šiuolaikinių autorių kūryba jums mažai pažįstama, rinkitės laiko patikrintą kūrybą – Remarką, Balzaką, Tolstojų ir pan. Šios knygos – tai klasika, kuri neabejotinai puošia kiekvienų namų biblioteką. Beje, atskleisime jums mažą paslaptį, itin gerai įvertintos ir pasaulio kritikų bei skaitytojų širdis užkariavusios knygos priklauso „XX a. aukso fondui“, apie tai informuoja užrašas ant knygos šoninės sienelės. Perkant tokią knygą, tikimybė, kad pataikysite ant tikro šlamšto, tiesiog neegzistuoja, čia jau labiau skaitytojo skonio reikalas. Visgi, dovanoti grožinę literatūrą kaip ir kvepalus yra labai atsakingas pasirinkimas, todėl nenorėdami prašauti pro šalį, subtiliai paklauskite žmogaus, ką jis norėtų paskaityti ar kokią knygą norėtų įsigyti. Gal jam net nereikia dar vienos grožinės literatūros knygos, gal jis labiau norėtų mokslinio veikalo ar prozos.

Gerokai lengviau išrinkti knygą, kai žinote būsimo skaitytojo pomėgius. Šiandien knygynuose apstu įvairių patarimų knygelių, gražiai iliustruotų sentencijų rinkinių. Taip pat galima dovanoti biografines knygas, jei žinote kokiomis didžiomis asmenybėmis žavisi žmogus, kuriam planuojate šią knygą dovanoti.

Kita vertus, knyga tai ne tik vertingas turinys, bet ir akiai patrauklus vaizdas. Jei norite, kad knyga greitai neprarastų savo prekinės išvaizdos, rikitės kietu viršeliu ir susiūtas knygas. Suklijuotų knygų labai nuo dažno vartymo ima kristi, o minkšto viršelio kampai greitai susiraukšlėja. Todėl jei perkate knygutę vaikui, būtinai rinkitės ne tik spalvingą ir gražiai iliustruotą bet ir tvirtą, kad mažasis skaitovas galėtų ja ilgai džiaugtis.

Taip pat labai svarbus ir knygos formatas, per didelė knyga nepatogi, užima daug vietos ir tuo atveju, jei jos skaitytojas norės ja pasimėgauti parke ar paplūdimyje, ji paprasčiausiai netilps į rankinę. Tiesa, nederėtų mestis ir prie kito kraštutinumo – mažo formato knygelės, nes ją skaityti nepatogu, o jei dar ir šriftas mažas tai iš tokio skaitymo mažai bus malonumo.

Taigi, perkant knygas kaip ir bet kokias kitas dovanas, reikia viską gerai apgalvoti ir išrinkti tokią, kuri džiugintų ne tik akis, bet ir būtų naudinga bei įdomi jos skaitytojui. O jei visiškai nežinote, nuo ko pradėti knygos paiešką, nebijokite paprašyti pagalbos artimųjų, kurie literatūroje gaudosi geriau už jus arba pasikonsultuoti su knygyno darbuotojais.