Klozetai

Visų pirma reikia pažymėti, kad klozetas – tai viena iš tų prekių, kurią perkame labai retai, nes tiesiog nėra reikalo jį keisti kol nesugenda, atsibosta dizainas ar tiesiog norime naujovių ir darome remontą.  Siūlome prieš renkantis naują klozetą bei planuojant apsipirkimą daryti internetu (tai labai sėkmingai galite padaryti interneto prekybos centre varle.lt), atlikti mini namų darbus, kad žinotumėte, koks gali būti klozetas ir kuris geriausiai tiks Jūsų vonios kambariui.

 

Vienas pirmiausių patarimų renkantis klozetą, beje kaip ir visą kitą santechniką – atidžiai perskaityti jų charakteristiką (kiekviena prekė varle.lt turi savo aprašymą) ir atsižvelgti į jo ekonomiškumą. Niekam ne paslaptis, kad beveik pusė milijardo Žemės gyventojų kenčia nuo vandens stygiaus, tad geriausia būtų rinktis skirtingus režimus turintį klozetą. Tokiu būdu nemažai sutaupysite per dieną, savaitę bei sumažės mėnesinės sąskaitos už vandenį.

 

Supažindiname, kad daugelio rinkoje egzistuojančių klozetų bakelio talpa yra apie 6 litrai. Kadangi dabar daug kalbama apie ekonomiškumą ir taupymą, tai kviečiame prisijungti ir Jus bei pagalvoti apie dviejų sistemų vandens nuleidimo mechanizmą. Jis leidžia nuplovimui panaudoti 3 arba 6 litrus vandens. Rinkitės patikimą gamintoją (naudokite prekių filtravimą apsiperkant internete), kad ir minimalaus kiekio vandens užtektų palaikyti švarą.

 

Vieni klozetai turi kombinuotą bakelį, kiti – montuojamą sienoje. Unitazus su kombinuotais bakeliais galima prijungti prie bet kur išvesto kanalizacijos vamzdžio bei tokiu būdu  lengvai pasiekti vandens nuleidimo mechanizmą. Unitazas be bakelio yra tvirtinamas prie sienos, kur numatyta jo montavimo vieta. Pats klozetas statomas ant grindų.

 

Tad kitas klozetų skirtumas ir būtų jų tipai. Jie gali būti pastatomas ant grindų arba tvirtinami prie sienos. Pirmieji yra sunkiau valomi bei tvirtinimo siūlėse gali kauptis nešvarumai, tačiau yra pigesni bei turi lengvesnę konstrukciją. Tuo tarpu pakabinami yra, priešingai – lengviau valomi, atrodo estetiškai ir ypač tinka mažose patalpose. Nors nereikia pamiršti, kad juos yra sunkiau įrengti, reikalingas pakabinimo rėmas ir tam skirta apdaila.

Dar vienas svarbus niuansas – klozeto aukštis. Jis dažniausiai siekia apie 40 cm. Specialistai siūlo rinktis aukštesnį variantą, kad būtų patogiau atsisėsti. Ypač tai svarbu, jeigu esate „iš aukštesnių”, skundžiatės kelių bei sąnarių ligomis, nes sėdint ant žemo klozeto šios problemos gali tik labiau suaktyvėti. Klozeto aukštis taip pat labai svarbus ir vyresnio amžiaus žmonėms bei neįgaliesiems. Pasirūpinkite, kad naujasis pirkinys būtų ne tik stilingas, išoriškai gražus, bet ir patogus.

Jei vonios kambarys didesnis, galima pagalvoti ir apie bide. Jos paskirtis labai įvairi: vieni ją naudoja kojoms plauti, kiti – smulkiems drabužiams skalbti, treti sugalvoja ir naminius gyvūnėlius maudyti. Taigi ją galima įvardinti kaip nedidelį mažą itin patogų praustuvą, skirtą daug kam, ne tik intymioms vietoms plauti (originali paskirtis).

Taip pat atkreipkite dėmesį į keramikos kokybę bei glazūrą. Ja turi būti dengtas visas klozetas: tiek jo išorė, tiek vidus. Vidinė klozeto dalis yra ypač svarbi, nes ji jaus nuolatinį santykį su vandeniu, todėl neglazūruotose vietose gali greitai veistis bakterijos bei nemalonus kvapas. Priežiūra irgi turi būtų lengva. Įsigyti reikiamų priemonių ir naują prekę tinkamai prižiūrėdami, ja džiaugsitės ilgą laiką.

Dar nepamirškite, kad vieni klozetai jau turi dangtį, o kitiems jis bus reikalingas naujas. Perkant klozetą kartu su sumontuotu dangčiu galite sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų, nes nereikės sukti galvos, kur gauti reikiamų išmatavimų dangtį. Nors jį galite greitai ir lengvai įsigyti internetinėje parduotuvėje varle.lt. Visgi šiuolaikiniai gamintojai pagalvoja apie skubančius ir taupančius klientus, todėl galite pasinaudoti pirkėjo privalumais ir įsigyti klozetą jau su dangčiu. Dangčiai gali būti nuleidžiami paprastai arba naudojant hidraulinį mechanizmą. Tai itin patogu, kai namuose yra mėgstančių dangčius numesti, o ne nuleisti tyliai ir ramiai. Mažiesiems gyventojams, ypač berniukams, tai ir puikus būdas mokytis dangtį nuleidinėti.

Renkantis naują klozetą tikrai neverta taupyti, nes tai – daiktas, tarnaujantis ne vienerius metus. Jo paskirtis ir naudojimas yra kasdieninis, todėl atkreipkite dėmesį į gaminio kokybę bei patikimą gamintoją. Kokybiškesnis unitazas bus padengtas daugiau sluoksnių, lygesne glazūra, lengviau valysis ir, žinoma, bus ilgaamžiškesnis. Tai – lengvi ir nesunkiai įsimenami patarimai, kuriais naudojantis bus paprasčiau išsirinkti naują klozetą bet kurioje internetinėje parduotuvėje.

One comment

  • Aš tai viską derinau prie klozeto, nes nusipirkau tokį kokio visad norėjau. Ir spalvą, ir plyteles, visą įrangą.:)

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *