Kaip teisingai išsirinkti reguliuojamo aukščio darbo stalą?

kaip issirinkti reguliuojamo aukscio stala

Reguliuojamo aukščio stalas – tai vienas funkcionaliausių baldų, kuris tampa vis populiaresniu pasirinkimu naudojimui ne tik biuruose, bet ir namuose. Patogumas, kurį užtikrina reguliuojamo aukščio darbo stalas yra tikrai neginčytinas, tačiau tam, kad apie jį galima būtų kalbėti, pirmiausia reikia išsirinkti sau tinkamą variantą, o tai nėra labai paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Varlė.lt baldų specialistai pasidalino patarimais, į kokius aspektus vertėtų atkreipti dėmesį ir kaip išsirinkti tinkamą reguliuojamo aukščio darbo stalą.

Reguliuojamo aukščio darbo stalas – kas tai per baldas?

Gali pasirodyti, kad reguliuojamo aukščio stalas yra labiausiai tinkantis vaikams variantas. Kodėl? Dėl tos priežasties, kad vaikai nuolat auga, o tokį stalą, pritaikant prie besikeičiančio vaiko ūgio galima naudoti ne vienus metus. Tačiau Varlė.lt specialistai pastebi, kad reguliuojamo aukščio darbo stalų vis dažniau dairosi ir kompiuterinių žaidimų žaidėjai, ir biurų darbuotojai.

Reguliuojamo aukščio darbo stalai skirtingai nei jų tradiciniai analogai, yra aprūpinti rankinio ar elektrinio reguliavimo funkcija. Populiariausia yra aukščio reguliavimo galimybe, tačiau taip pat kai kurie modeliai gali pasigirti stalviršio pakreipimo reguliavimu. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad reguliuojamo aukščio darbo stalai skiriasi būdu, kuris leidžia juos pritaikyti mūsų poreikiams ir čia didžiausią įtaką turi kaina. Pigiausius stalus galima reguliuoti tik vertikaliai ir dažnai tai vyksta paprasto, rankinio mechanizmo dėka. Brangesni modeliai gali pasigirti elektriniu varikliu su valdymo pulteliu, kuris leidžia automatiškai nustatyti pasirinktą stalo aukštį. Kokio tipo reguliuojamas darbo stalas yra praktiškesnis? Kur kas patogesnis yra elektriniu būdu reguliuojamas variantas, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad jo kaina bus didesnė ir reguliavimui bus reikalinga prieiga prie elektros maitinimo lizdo.

Parametrai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį perkant reguliuojamą stalą

Stalo matmenys ir reguliavimo diapazonas

Renkantis reguliuojamo aukščio stalą reikia atkreipti dėmesį į tikrai nemažai dalykų. Visų pirmą pro akis negalima praleisti darbo stalo matmenų. Šiandien šio tipo baldų asortimentas yra pakankamai platus, todėl nesunkiai rasite tiek mažesnius, tiek didesnius reguliuojamo aukščio darbo stalus. Kai kurie išsiskiria savo dizainu bei aibe papildomų funkcijų. Ieškantiems stalo žaidimams, siūloma atkreipti dėmesį tik į didesnius variantus, kurie pasižymi tokiomis specialiomis savybėmis kaip USB jungtys ar nišos laidams.

Svarbu turėti omenyje tai, kad ne kiekvienas reguliuojamo aukščio darbo stalas gali pasigirti vienodu reguliavimo diapazonu. Šiuo atveju svarbi ne tik galima aukščiausia, bet ir mažiausia stalviršio padėtis. Tam įtakos turi stalo konstrukcija. 3-jų sekcijų stalai turi gerokai didesnį aukščio diapazoną. Pavyzdžiui, 2-jų sekcijų stalas žemiausiai nusileidžia iki 73 cm nuo žemes; 3-jų sekcijų stalas – iki 62 cm aukščio. Kai kurie stalai leidžia pakelti stalviršį iki 130 cm. Būtent stalo matmenys ir reguliavimo diapazonas yra svarbiausi parametrai.

Darbo stalo papildomos funkcijos

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kuo greičiau galima keisti aukštį, tuo geriau, tačiau praktikoje yra atvirkščiai. Pernelyg staigus reguliavimas gali sugadinti ant stalo esančią įrangą. Nemažai gamintojų nurodo, kiek sklandus ar švelnus yra aukščio reguliavimas, todėl siūloma atkreipti dėmesį į šį aspektą.

Taip pat, kai kurie stalai turi atminties funkciją, maksimalaus pakėlimo ar nuleidimo nustatymo funkciją, kuri užtikrina, kad stalas nepakiltų per aukštai ar nenusileistų per žemai, jei apačioje ar viršuje yra kokia nors kliūtis. Taip pat verta paminėti apie aukščio atminties funkcijas, kurios leidžia mygtuko paspaudimu pakelti ar nuleisti stalą iki naudotojo nustatyto patogaus aukščio. Dar viena naudinga funkcija yra laikmatis, kuris primena, kad laikas pakeisti darbo padėtį, nes žmonės kartais pamiršta, kad sėdi prie reguliuojamo aukščio stalo ir neišnaudoja šio funkcionalumo.

Maksimali keliamoji galia

Šis parametras ypatingai svarbus tais atvejais, jei žinote, kad ant stalo laikysite tikrai sunkią įrangą ar daug sveriančius daiktus, pavyzdžiui, kompiuterį ir kelis monitorius. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis tokį stalą, kuris pasižymi mažiausiai 30 kg maksimalia keliamąja galia.

Apsaugos

Turint omenyje tai, kad reguliuojamo aukščio staluose yra daugybė judančių elementų, o mūsų kojos būna tiesiai po stalviršiu, labai svarbu, kad stalas turėtų papildomas apsaugas, kurios sugedus reguliavimo sistemai, neleistų stalviršiui nukristi ant kojų. Tam pasitarnauja įvairūs jutikliai, atkreipkite į juos dėmesį.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *