Kaip išsirinkti vyrišką rankinę?

Puikus stilingas dizainas ar neįtikėtinas funkcionalumas ir patogumas? Patogi vyriška rankinė turi atitikti šiuos du požymius. Originalus dizainas nustos džiuginti iškart, kai gerai organizuotų vidinių kišenių trūkumas apsunkis smulkių daiktų paiešką.

Dėl šitos priežasties pirkimo metu vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į tipinius estetinius niuansus, bet taip pat į funkcionalumą. Nepamirškite pasirinkti rankinės dydį, atitinkantį jūsų asmeninius poreikius. Jei ketinate rankinėje nešiotis nešiojamą kompiuterį, gerai išmatuokite savo įrangą ir atkreipkite dėmesį į tai, kad rankinė būtų mažiausiai 4 cm platesnė.

Rankinių tipai

Skiriami keli pagrindiniai vyriškų rankinių tipai:

 • Tai nedidelio, standaus stačiakampio formos lagamino rūšis. Šie portfeliai užsegami sagtimis, neretai turi šifrą. Neseser tipo rankinės turi rankenas, skirtas laikymui delne ir neturi diržo per petį. Viduje turi vieną talpų skyrių, skirtą, pavyzdžiui, nešiojamam kompiuteriui bei lengvą atvartą, už kurio galima susidėti dokumentus; įprastai šis atvartas turi skyrius rašikliui, telefonui, piniginei ar kitiems priedams ir aksesuarams.
 • Verslininko rankinė. Klasikinė rankinė su atvartu užsegamu sagtimi ar magnetu, dažniausiai su 2 ar 3 vidiniais skyriais (kurių vienas įprastai užsegamas užtrauktuku), papildomu išoriniu skyriu, keliomis mažesnėmis kišenėlėmis asmeniniams dokumentams bei papildomais skyriais rašikliui ar kitiems kasdienio naudojimo smulkiems daiktams. Tradiciniai portfeliai yra standūs; tai apsaugo juose nešiojamus dokumentus bei įrangą nuo susiglamžymo ar kitokio pažeidimo. Portfelis gali turėti tiek tik dvi rankenas, skirtas laikymui delne, tiek pasižymėti galimybe pritvirtinti diržą per petį.
 • Laiškanešių tipo. Talpi rankinė su rankena per petį pagaminta iš minkštų medžiagų: audinio, odos ar odą primenančios medžiagos ir turinti sustiprintą dugną. Tradicinė laiškanešių tipo rankinė užsegama sagtimi, saga, taip pat gali papildomai turėti užtrauktuką. Tokia rankinė gali turėti vieną didelį skyrių arba pavyzdžiui, du – trys mažesnius ir keletą papildomų skyrelių. Laiškanešių tipo rankines įprastai dažniausiai renkasi mokiniai ir studentai, taip pat verslininkai, kurie nėra priversti „vaikščioti su kaklaraiščiu“, nes šie variantai yra tokie talpūs, jog juose lengvai tilps planšetinis ar mažesnis nešiojamas kompiuteris, užrašai, pusryčiai ir kitos smulkmenos.
 • Medžiaginiai krepšiai. Nedidelių dydžių rankinės su dirželiu per petį, pagamintos iš minkštų medžiagų. Gali turėti įvairius užsegimus, pavyzdžiui, tik užtrauktuką ar papildomą sagtį, panašią į tą, kuria pasižymi laiškanešių tipo modeliai. Šio tipo rankinės būna įvairiausių dydžių. Didesniuose modeliuose sėkmingai sutalpinsite nedidelį vandens buteliuką ir užkandį ir netgi užrašus ar planšetinį kompiuterį.

Rekomenduojama atkreipti dėmesį į:

Dirželio per petį storis ir patvarumas – jo ilgio reguliavimo galimybė yra nediskutuotinas dalykas. Į plastmasinius rekomenduojama net nežiūrėti.

 • Tinkama apsauga užrauktuko ar sagties dėka.
 • Medžiaga ir pagaminimas. Venkite rankinių su suklijuotomis dalimis, kyšančiais siūlais bei plonu vidiniu pamušalu.
 • Išmatavimai. Labai svarbus niuansas jei ketinate nešioti kompiuterį ar kitus specifinių matmenų daiktus.
 • Kišenių išplanavimas. Pravers vidinė užsegama kišenė telefonui, pinigei; taip pat sekcija nešiojamam kompiuteriui bei isškirta dalis A4 dydžio medžiagoms. Įdomus ir funkcionalus priedas yra išorinė užtrauktuku užsegama kišenė, kurioje sėkmingai sutalpintumėte smulkesnius daiktus.

Medžiagos

Vyriškos rankinės gali būti pagamintos iš

 • Natūralios jaučio odos. Ji yra lygiai apdorota, minkšta, šilta liečiant bei patvari. Tokios rankinės puikiai dera tiek prie kostiumo, tiek prie prie labiau kasdienės aprangos, yra elegantiškiausios ir dažniausiai pasirenkamos verslininkų.
 • Chrominė oda, kurios paviršius iš gerosios pusės pašiauštas (iš pradžių nudrožtas, paskui nušlifuotas). Iš šios medžiagos gaminamos įvairių tipų rankinės, kurias taip pat noriai renkasi verslininkai, tačiau nubuko modeliai yra labiau kasdienio, neįpareigojančio dizaino.
 • Zomšos. Zomša gaminama šiaušiant poodinį sluoksnį, taip iš riebalinių audinių pusės suformuojant į aksomą panašiais pūkeliais dengtą paviršių. Zomšos trūkumas yra menkas atsparumas vandeniui.
 • Dirbtinės odos. Išvaizda gali priminti bet kurį odos tipą, tačiau šios rankinės nebus tokios minkštos ir malonios lietimui. Dirbtinės odos gaminiai nėra labai patvarūs, tačiau jų privalumas – lengvumas ir žemesnė kaina.
 • Tekstilinės medžiagos. Čia vyrauja platus pasirinkimas: džinsas, audinys, sintetinės medžiagos tokios kaip nailonas ar poliesteris. Įprastai tokios rankinės nėra elegantiškos, tačiau puikiai tinkančios pasivaikščiojimui mieste ar atostogoms.

portfelis

Žinoma, dizainas taip pat yra reikšmingas. Kas gi norėtų nešioti praktišką rankinę, kuri ne tik, kad nedera prie aprangos, o ir apskritai yra bjauri ir visiškai nestilinga? Todėl stenkitės surasti savo auksinį viduriuką, t.y. funkcionalų, patogų ir kartu jūsų stilių pabrėžiantį variantą.