Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?

Kaip-išsirinkti-nešiojamą-kompiuterį

Renkantis naują nešiojamą kompiuterį svarbu atsakyti į kelis esminius klausimus. Visų pirma, ar tai bus kompiuteris, kuriuo naudositės tik jūs, ar ir kiti šeimos nariai. Antra, kokios paskirties ieškote nešiojamo kompiuterio: žaidimams, mokslams ir darbui, kt. Atsakymai į šiuos iš pirmo žvilgsnio labai paprastus klausimus turėtų padėti sugeneruoti aspektus, kurie pagelbėtų išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį nešiojamą kompiuterį. Varlė.lt nešiojamų kompiuterių specialistai dalinasi patarimais, kurie padės protingai ir lengvai kiekvienam išsirinkti nešiojamą kompiuterį.

Nešiojamų kompiuterių tipai

Yra keli nešiojamų kompiuterių tipai, kurie skiriami atsižvelgiant į tam tikrą tikslą ir auditoriją.

–         Įprasti nešiojami kompiuteriai

Įprasti nešiojami kompiuteriai

Kai kurie nešiojamų kompiuterių gamintojai siūlo padorius įrenginius, kurių kaina nesiekia ir 400-500 eurų. Naudotojai, kuriems reikia nešiojamo kompiuterio tik pagrindiniams dalykams (naršymui internete, teksto rinkimui ir pan.) bei nori sutaupyti pinigų, gali rinktis iš tokios biudžetinės, pradinio lygio nešiojamų kompiuterių klasės. Tokie nešiojami kompiuteriai įprastai nepasižymi galingiausiais techninės įrangos parametrais (vaizdo plokšte ar labai didele RAM talpa), todėl įsigiję tokį kompiuterį nesitikėkite sklandžiai žaisti naujausių ir pažangiausių žaidimų ar efektyviai dirbti su šimtais atvertų langų. Biudžetiniai nešiojami kompiuteriai įprastai neturi SSD kietųjų diskų. Iš esmės pradinio lygio nešiojami kompiuteriai yra idealūs žmonėms, kurie daug nesidomi kompiuteriais ir paprasčiausiai ieško įrenginio, kuris galėtų efektyviai susidoroti su standartiniais uždaviniais.

–          „Ultrabook“ nešiojami kompiuteriai

„Ultrabook“ nešiojami kompiuteriai

Šie kompiuteriai skirti aktyviam mobiliam naudojimui, nes baterijos tarnavimo laikas gali siekti iki 15 valandų. Šiuose kompiuteriuose visada rasite Intel Core arba Core M procesorių, bei spartų SSD diską. „Ultrabook“ klasės kompiuteriai visada būna stilingi ir ploni, tačiau yra kur kas brangesni nei įprasti nešiojami kompiuteriai.

–         „Du viename“ tipo nešiojami kompiuteriai

„Du viename“ tipo nešiojami kompiuteriai

„Du viename“ ar dar kitaip konvertuojamuose nešiojamuose kompiuteriuose suderintas planšetinio kompiuterio patogumas bei paprastumas ir klaviatūros praktiškumas. Yra du pagrindiniai būdai, leidžiantys realizuoti šią galimybę: su klaviatūra, kuri gali būti atverčiama už jutiklinio ekrano arba planšetinio kompiuterio pusė, kuri gali būti pilnai atskiriama nuo klaviatūros.

Tokio tipo kompiuteriai siūlo didelį naudojimo įvairiapusiškumą, tačiau tai nebūtinai gali būti geriausias variantas renkantis nešiojamą kompiuterį su liečiamu ekranu. Jų dizaino unikalumas įprastai atsispindi kai kuriuose akivaizdžiuose trūkumuose, pavyzdžiui svoryje (dėl metalinių klaviatūrą prilaikančių vyrių jis būna didesnis) ir kainoje.

–         Verslo klasės nešiojami kompiuteriai

Verslo-klasės nešiojami kompiuteriai

Kai kuriems gali pasirodyti, kad tai tik patrauklus reklamos specialistų sugalvotas pavadinimas, skirtas prisivilioti atitinkamo piniginės dydžio klientus. Tačiau verslo klasės nešiojami kompiuteriai iš tikrųjų pasižymi ypač kokybišku korpusu, bei turi papildomų funkcijų, kuriuose nerasite kitų tipų nešiojamuose kompiuteriuose, tokių kaip pavyzdžiui, duomenų šifravimas, atsparumas skysčiams ar 4G modemas.   Atsižvelgiant į verslo klasės nešiojamo kompiuterio naudojimo specifiką (darbo kelionės, susitikimai, vaizdo pokalbiai ir pan.) renkantis tokį įrenginį svarbu atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip korpuso patvarumas, baterijos darbo laikas, mobilumas, jungtys ir kiti moduliai, duomenų saugumas (pirštų atspaudų skaitytuvas, duomenų šifravimas).

–         Žaidimų nešiojami kompiuteriai

Žaidimų nešiojamas kompiuteris

Žaidimų industrija reikalauja nuolatinių inovacijų. Žaidimams skirti nešiojami kompiuteriai turėtų būti aprūpinti pažangiausiais procesoriais ir vaizdo plokštėmis, taip pat pakankama RAM atmintimi ir sparčiu disku. Visi šie ir kiti dalykai reikalingi sklandžiam moderniausių žaidimų veikimui. Šio tipo nešiojami kompiuteriai priklauso brangesnių įrenginių klasei. Žaidimams skirti nešiojami kompiuteriai dėl pažangesnės aparatinės įrangos ir didesnių ekranų įprastai yra didesnių matmenų ir svorio. Todėl tai nėra labiausiai kelionėms tinkantis variantas, tačiau savo galia prilygsta stacionariems kompiuteriams.

Nešiojamo kompiuterio svoris

Ekrano dydis, integruotos saugyklos tipas ir talpa, CD/DVD grotuvo buvimas ar trūkumas bei Blu-ray grotuvas – visi šie dalykai nulemia nešiojamo kompiuterio dydį ir svorį. Nešiojami kompiuteriai skirstomi į tris pagrindines svorio kategorijas:

 • <1.6 kg. Tokio svorio nešiojami kompiuteriai yra idealus pasirinkimas studentams, keliautojams ir visiems tiems, kam reikia įrenginio, su kuriuo galėtų kelyje atlikti paprastus uždavinius, pasitikrinti elektroninį paštą ir naršyti internete.
 • 6 – 2.6 kg. Vidutinės svorio kategorijos nešiojami kompiuteriai siūlo naudotojui galingumo ir portabilumo derinį, todėl tai yra tobulas variantas žmonėms, kuriems kartais tenka dirbti atokiau nuo savo darbo vietos (kavinėje ar oro uoste).
 • >2.6 kg. Šie įrenginiai pasižymi galingu duomenų apdorojimu ir dideliais ekranais. Tokie nešiojami kompiuteriai tinka žaidėjams ir profesionalams.

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Renkantis naują nešiojamą kompiuterį svarbu daug dalykų ir parametrų. Tačiau ko jokiais būdais negalima praleisti pro akis?

Ekrano savybės

Nešiojamų kompiuterių ekranų dydžiai varijuoja nuo maždaug 11 iki 19 colių. Didesnis ekranas puikiai tinka žaidimams, filmų peržiūrai, nuotraukų ir vaizdo įrašų redagavimui, dokumentų peržiūrai. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad didesnis ekranas lemia ir didesnį bendrą įrenginio dydį, svorį ir energijos sąnaudas.

Raiška

Didesnė raiška reiškia geresnę vaizdo kokybę. Skiriamos tokios pagrindinės nešiojamų kompiuterių ekranų raiškos (matuojamos pikseliais, horizontali reikšmė x vertikali reikšmė):

 • HD: 1366 x 768 raiška yra laikoma standartine. Tinka naršymui internete, darbui su elektroniniu paštu ir pagrindiniams uždaviniams.
 • HD+: 1600 x 900 raiška yra optimalus variantas kasdieniams žaidimams ir filmų peržiūrai.
 • Full HD: 1920 x 1080 raiška leidžia žiūrėti Blu-ray filmus ir žaisti vaizdo žaidimus be menkiausių detalių praradimo.
 • Retina ekranas: 2304 x 1440, 2560 x 1600 ir 2880 x 1800 raiškomis pasižymi „Apple“ 12″, 13.3″ ir 15.6″ nešiojamų kompiuterių ekranai.
 • QHD (Quad HD) ir QHD+: su 2560 x 1440 ir 3200 x 1800 raiškomis pasižymi labai dideliu pikselių tankiu, kuris sukuria ryškias detales, todėl tai yra idealus variantas profesionalams, dirbantiems su grafikos programomis, taip pat visiems tiems, kas nori mėgautis aukštos kokybės filmais ir žaidimais.
 • 4K Ultra HD: 3840 x 2160 raiška – tai 4x Full HD raiškos pikselių. Tokia reikšmė sukuria turtingas ir tikroviškas spalvas bei vaizdus. Idealus variantas dirbantiems su vaizdo ar nuotraukų apdorojimu.

Ekranų tipai

Skirtingos ekrano technologijos aprūpina skirtingais spalvų ir ryškumo lygiais. Daugelyje nešiojamų kompiuterių yra pritaikytas LED pašvietimas, kuris lemia ryškių spalvų perteikimą neeikvojant baterijos. Jei planuojate nešiojamą kompiuterį naudoti filmų žiūrėjimui su draugais, rinkitės ekraną su IPS ekranu  platesniems žiūrėjimo kampams. Ekranai su blizgia apdaila paprastai užtikrina turtingesnes spalvas, matiniai ekranai pasižymi mažesniais atspindžiais, kas iš esmės yra labai svarbu jei kompiuteriu dažnai naudositės lauke ar šalia lango.

Nešiojami kompiuteriai su liečiamais ekranais: būtinybė ar pramoga?

Liečiamas arba dar kitaip – jutiklinis ekranas iš esmės jau tapo įprastu dalyku, nors daugumos žmonių mintyse išgirdus šį žodžių derinį prieš akis pirmiausiai iškyla išmanaus telefono ar planšetinio kompiuterio asociacijos. Ir tai visai suprantama. Juk išmaniaisiais telefonais be mygtukų jau naudojamės seniai, o planšetiniai kompiuteriai apskirtai neturėjo tokių. Bet nešiojamas kompiuteris… Kam nešiojamam kompiuteriui reikalingas liečiamas ekranas? Iš tikrųjų tai iki šiol aktualus klausimas, nes nuo to laiko, kai 2012 m. pasirodė „Windows 8“ operacinė sistema, nešiojamų kompiuterių gamintojai pradėjo intensyviai siūlyti įrenginius, aprūpintus liečiamais ekranais.

Išoriškai čia tas pats nešiojamas kompiuteris su tokiu ekranu, kaip ir esame įpratę. Jis turi klaviatūrą, jutiklinį kilimėlį – viskas iš pirmo žvilgsnio įprasta, išskyrus tai, kad jo ekranas yra liečiamas.

Privalumai ir trūkumai

Nešiojamas-kompiuteris-su-liečiamu-ekranu

Kai kurie nešiojamų kompiuterių gamintojai pastebėjo šias ir kitas naudojimosi patogumo problemas ir apūpino savo įrenginius tokia klaviatūra, kuri gali būti atsukta už ekrano.

Procesoriai

Nešiojamo kompiuterio procesorius yra tarsi jo smegenys. Kartu su darbine atmintimi procesoriaus galia lemia, kokio sudėtingumo programinė įranga gali sklandžiai veikti nešiojamame kompiuteryje, kiek programų vienu metu galite paleisti ir kaip sparčiai jos veiks. Dauguma rinkoje prieinamų nešiojamų kompiuterių šiandien pasižymi „Intel®“ arba „AMD“ procesoriais.

„Intel®“ procesoriai

Intel procesoriai

„Intel“ procesoriais pasižymi visi naujausi „MacBook“ ir didžioji dauguma „Windows“ nešiojamų kompiuterių. Labiausiai paplitusios „Intel Core™“ procesorių serijos:

 • Core i7. Tai reiklių naudotojų (užkietėjusių žaidėjų, dizainerių, fotografų) pasirinkimas. Šie procesoriai pasižymi galimybe sėkmingai susidoroti su rimtų kelių užduočių vienu metu atlikimu, tinka dirbant su aukštos kokybės daugialypės terpės turiniu, kuriant 3D projektus ir pan.
 • Core i5. Vidutinės klasės serijos atstovai yra vieni labiausiai paplitusių „Intel“ procesorių. Pakankamai galingi, kad galėtų atlikti didžiąją dalį uždavinių vienu metu. Su kompiuteriu turinčiu tokį procesorių neturėtų kilti sunkumų vienu metu žiūrint krepšinio varžybas ir dirbant su statistinėmis duomenimis arba siunčiant elektroninius laiškus.
 • Core i3. Pradinio lygio procesoriai, kurių galios daugiau nei pakanka kasdieniam darbui su elektroniniu paštu, internetu ir kitais uždaviniais.
 • Core M yra itin ploniems įrenginiams sukurti procesoriai, aprūpinantys pakankama kasdieniam naršymui internete, darbui su elektroninio pašto programomis ir kt. uždaviniams reikalinga galia ir tuo pačiu per daug nealinantys baterijos.

Nebrangiuose nešiojamuose kompiuteriuose taip pat galima pamatyti „Intel Pentium®“ ir „Celeron®“ procesorius. Jų galios pakanka pagrindiniams uždaviniams atlikti, naršymui internete ir darbui su elektroninio pašto programomis, tačiau spartos ir kelių uždavinių tuo pačiu laiku atlikimo požiūriu jų galimybės lyginant su visa „Core“ procesorių šeima yra gana ribotos.

„AMD“ procesoriai

AMD procesoriai

„AMD“ turi dvi pagrindines procesorių kategorijas:

„FX“ ir „A-Serija“: šie procesoriai apima į tą patį lustą integuotą vaizdo plokštę. Kaip ir „Intel“ procesorių „Core“ šeimoje čia galima išskirti:

 • FX. Geriausias „AMD“ galiūnas rimtiems žaidimams ir sudėtingiems uždaviniams.
 • A10. AMD flagmanas, neįtikėtina keturių branduolių sparta ir išskirtinis grafinis našumas.
 • A8. Patobulintas grafinis našumas, kuris įgalina svaiginantį 3D žaidimo procesą HD kokybėje.
 • A6. Sklandesnis vaizdo įrašų transliavimas ir geresnė nuotraukų kokybė.
 • A4. Užtikrina sklandų našumą reikalingą muzikos, nuotraukų ir vaizdo įrašų failų paleidimui.

„E-Serija“. Panašiai kaip „Intel Celeron“ ir „Pentium“ procesorių atvejais, „E-Serijos“ procesoriai yra orientuoti į nebrangius kompiuterius bei pasižymi ribotomis duomenų apdorojimo spartos galimybėmis.  Tai variantas, kuris tinka pagrindiniams uždaviniams, naršymui internete, darbui su elektroninio pašto programomis ir pan.

Jei dažnai dirbate su grafinėmis ir įvairiomis vaizdo apdorojimo programomis ar žaidžiate žaidimus, rinkitės nešiojamą kompiuterį su dedikuota vaizdo plokšte ir vaizdo atmintimi. Atskiro išteklio turėjimas lems greitesnį ir sklandesnį duomenų apdorojimą žiūrint filmus, žaidžiant žaidimus ar vienu metu atliekant kelis darbus.

Vaizdo plokštė: 3D grafikos variklis

Pagrindinis žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio komponentas visada turėtų būti vaizdo plokštė, tokia kaip pavyzdžiui, naujoji „Nvidia GeForce GTX 960M“.

Beveik visi moderniausi žaidimai pasižymi 3D grafika, kuri reiškia, kad svarbiausias žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio elementas turėtų būti vaizdo plokštė arba kitaip GPU. Šiandien tik du gamintojai gamina padorias mobilias vaizdo plokštes: „AMD“ ir „Nvidia“.

Daug nešiojamų kompiuterių turi „Intel“ vaizdo plokštes, kurios neturi pakankamai galios, reikalingos rimtiems 3D žaidimams. „Intel“ vaizdo plokštės vienetas yra tiesiogiai integruotas CPU dalyje, kai tuo tarpu „AMD“ ir „Nvidia“ GPU būna visiškai atskiri ir galingesni lustai. Iš tikrųjų kai kurie žmonės tyčia ieško nešiojamų kompiuterių su integruotomis vaizdo plokštėmis tam, kad jų vaikai žaistų mažiau kompiuterinių žaidimų.

Gamintojai bando jus suvilioti kietųjų diskų ir RAM reikšmių pasiūlymais, tačiau nepamirškite, kad būtent GPU turi didžiausią įtaką žaidimų patirčiai. Todėl, jei jums svarbu, kad žaidimai veiktų sklandžiai, rinkitės nešiojamą kompiuterį su įmanoma didžiausia ir sparčiausia vaizdo plokšte.

Šiandien „Nvidia GeForce GTX 980M“ yra pažangiausia mobilioji GPU: pasak gamintojo, ji siūlo 75 proc. stalinio ekvivalento našumą. Tai gana fenomenalus rodiklis turint omeny tai, kad 2010 m. geriausia mobilia GPU pripažinta „GTX 480M“ siūlė tik apie 40 proc. „AMD“ kompanijos dabartinis „arkliukas“ –„Radeon R9 M395X“. Remiantis gandais, artėja atnaujinimai, tačiau dabar būtent „M395X“ yra „AMD“ topinis variantas.

Iš tikrųjų jūsų nešiojamam kompiuteriui nebūtinai reikia būtent super aukščiausių parametrų „Nvidia“ ar „AMD“ vaizdo plokščių tam, kad galėtumėte mėgautis gera žaidimų patirtimi. Tačiau kai renkatės iš dviejų panašių nešiojamų kompiuterių, rinkitės tą, kuris pasižymi geresniais GPU parametrais ir yra naujesnio modelio. Pavyzdžiui, „GTX 960M“ yra geresnis pasirinkimas nei  „GTX 860M“ ir panašiai.

Jei kompiuteris didžiąją dalimi bus naudojamas žaidimas, rekomenduojame rinktis „GeForce GTX“ seriją (GTX960, GTX970, GTX980 ir t.t.) arba „Radeon R9“ (R9 380, R9 385 ir pan.). Jei planuojate žaisti pakankamai dažnai, tačiau jus riboja biudžetas, siūlome rinktis kompiuterį su „GeForce GT940“ arba „Radeon R7 370“ vaizdo plokšte.

Esminis dalykas – rinkdamiesi žaidimams skirtą kompiuterį turite nustatyti savo prioritetus GPU atžvilgiu, tai yra taip pat pagalvoti apie vaizdo plokštės įtaką nešiojamo kompiuterio dydžiui. Aukščiausių parametrų GPU yra sparčios, tačiau jos lemia didesnį kompiuterio įkaitimą ir prisideda prie didesnių energijos sąnaudų, o tai lemia, kad nešiojami kompiuteriai yra didesnių matmenų (kadangi juose yra integruojamos įmantresnės aušinimo sistemos ir talpesnės baterijos). Ir be abejonės, kalbant apie žaidimo našumą, dvi vaizdo plokštės nešiojamame kompiuteryje yra geresnis variantas nei viena.

RAM atmintis

Operatyvioji (RAM) atmintis yra svarbi todėl, nes padeda procesoriui susidoroti su keliomis užduotimis vienu metu. Minimali 2 GB atmintis yra būtina pagrindiniam darbui su kompiuteriu, labiau reiklesniems uždaviniams rekomenduojama 6 GB RAM. Dauguma nešiojamų kompiuterių pasižymi 4 – 8 GB iš anksto įdiegta RAM atmintimi ir kai kurie turi iki 32 GB. Jei manote, kad jums gali vėliau prireikti daugiau darbinės atminties, rinkitės tokį nešiojamo kompiuterio modelį, kuris pasižymi RAM išplėtimo galimybe.

Vidinė saugykla

Tradiciniai kietieji diskai pasižymi didelėmis saugyklos galimybėmis, tačiau prideda svorio ir storio bei prisideda prie didesnio įkaitimo ir triukšmingumo. Alternatyvus variantas – SSD tipo diskai. Lyginant su kietaisiais diskais yra žymiai lengvesni, net iki 50 spartesni, tylesni ir ne taip įkaistantys, tačiau taip pat jie yra brangesni. Kiekvienas papildomas GB čia kainuoja daugiau, todėl įprastai jie pasižymi mažesne saugyklos talpa. Kai kurie nešiojami kompiuteriai turi hibridinį kietąjį diską, kuris apjungia kietojo ir SSD diskų privalumus.

Kietieji (HDD) diskai

Tradiciškai mechaniniai kietieji diskai yra labiausiai paplitęs saugyklos tipas. Taip yra dėl dviejų pagrindinių priežasčių: šie kietieji diskai yra santykinai nebrangūs ir siūlo milžiniškas talpas. Tačiau jie reikšmingai padidina nešiojamų kompiuterių svorį ir storį bei lemia didesnį įrenginio įkaitimą ir triukšmą. Kietieji diskai būna dviejų standartinių greičių: 5400 rpm diskas yra pakankamas kasdieniam naršymui internete, darbui su elektroninio pašto programomis, dokumentų kūrimui, tačiau 7200 rpm diskas pasižymi spartesniu duomenų perdavimu, todėl rekomenduojamas tiems, kas nuolat dirba su dideliais failais.

SSD diskai

SSD diskai arba „flash“ saugykla yra daug kartų spatesni nei kietieji diskai, tačiau siūlo mažesnes talpas. Kiti SSD diskų privalumai yra susiję su fiziniu dydžiu, svoriu, energijos efektyvumu, nežymiu įkaitimu ir betriukšmiu veikimu, todėl tai yra idealus variantas ploniausiems ir lengviausiems nešiojamiems kompiuteriams. Dažnu atveju vartotojai išbandę SSD tipo diską, prie įprastų diskų niekada nebegrįžta.

Kai kurie nešiojami kompiuteriai turi SSD diską, kuris atlieka visos saugyklos funkciją, kituose yra specialūs mažesni SSD diskai, kuriuose laikoma operacinė sistema bei programos ir pridedamas tradicinis kietasis diskas bendrai saugyklai.

Bene idealiausias variantas, rinktis kompiuterį su dviem kietaisiais diskais (pavyzdžiui 1 Tb HDD ir 128 Gb SSD), tokiu atveju turėsite ypač sparčią SSD atmintį operacinei sistemai, programoms ir žaidimams, bei talpų įprastą kietąjį diską duomenų laikymui.

Baterijos veikimo trukmė

Nešiojamų kompiuterių gamintojų siūlomų baterijų veikimo trukmė varijuoja nuo vos kelių iki 15 ir daugiau valandų.

Nešiojamų kompiuterių patobulinimai, tokie kaip padidinta duomenų apdorojimo galia, didesnių matmenų ir raiškos ekranai, spartesni kietieji diskai, optinis įrenginys ir kt. gali labai greitai išeikvoti bateriją.

Jungtys ir jungiamumas

Įprastai nešiojami kompiuteriai pasižymi keliomis parinktimis, kurios leidžia prisijungti prie interneto bei kitų įrenginių. Dauguma nešiojamų kompiuterių yra aprūpinti naujausiais bevielio jungiamumo standartais ir Bluetooth galimybėmis, todėl galite lengvai sinchronizuoti savo išmanųjį telefoną, garsiakalbius ir kitus portabilius įrenginius.

Dažnai keliaujantiems žmonėms rekomenduojama rinktis nešiojamą kompiuterį, kuris pasižymi 3G / 4G LTE modemu, kuris leistų prisijungti prie tinklo net tais atvejais, kai nesate arti Wi-Fi taško.

Pagrindinės jungtys, reikalingos norint nešiojamą kompiuterį prijungti prie televizoriaus, kameros ir kitų įrenginių:

 • USB 2.0: išorinių diskų, žaidimų pultelių, išmaniųjų telefonų, MP3 grotuvų ir kitų priedų prijungimui.
 • USB 3.0: lyginant su USB 2.0 spartesnis duomenų perdavimas, tačiau tik tuo atveju, jei naudojama su USB 3.0 įrenginiais.
 • C tipo USB: aprūpina neįtikėtina sparta ir universalia galia, pasižymi vienodomis iš abiejų pusių jungtimis. Yra tam tikras suderinamumo su įrenginiais, turinčiais senąją USB jungtį keblumas – tam tikslui reikalingas adapteris.
 • Thunderbolt: itin didelis pralaidumas užtikrina greitą duomenų perdavimą tarp įrenginių, pasižyminčių Thunderbolt arba MiniDisplayPort jungiamumu.
 • HDMI: prijunkite projektorių ar pasirūpinkite, kad HD turinys būtų atvaizduotas televizoriaus ekrane.
 • Atminties kortelių lizdai: persiųskite nuotraukas ar vaizdo įrašus iš savo fotoaparato arba vaizdo kameros.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *