„Jolla Tablet“ – pirmasis pasaulyje planšetinis kompiuteris, kurio sukūrimą ir išleidimą finansavo internautų minia

Dar neišblėso įspūdžiai po daug žadančio „Nokia“ įrenginio pristatymo, o horizonte jau pasirodo kitas įdomus planšetinis kompiuteris.

Ar „Jolla“ įrenginio specifikacija tokia pat gera kaip „Nokia“ planšetinio kompiuterio?

„Jolla Tablet“ taip pat pasižymi 7,9 colių IPS ekranu su  2048 x 1536 pikselių skiriamąja geba. Už įrenginio našumą atsako keturių branduolių  64-bit procesorius su  1,8 GHz taktiniu dažniu ir 2 GB RAM atminties. Už planšetinio kompiuterio veikimą atsakinga „Sailfish OS 2.0“ operacinė sistema.

Įrenginys aprūpintas 32 GB vidinės atminties, kurią, priešingai nei „Nokia“ atveju, galima išplėsti. Kiek blogiau nei suomių atveju, atrodo kameros aspektas – „Jolla“ įrenginys pasižymi 5 megapikselių galine ir 2 megapikselių priekine kamera. Yra GPS, Bluetooth 4.0., baterija 4300 mAh. Pradžioje planšetinio kompiuterio kaina sieks apie 199 dolerių, vėliau žadama tokia pat kaip ir „Nokia N1“ – 249 doleriai.

Planšetinis kompiuteris rinkoje atsirado minios finansuojamo serviso „Indiegogo“ dėka. Šiam tikslui vos per dvi valandas buvo surinkta 380 tūkst. dolerių. Dėl šitos priežasties šis planšetinis kompiuteris bus pirmasis pasaulyje sukurtas internautų finansavimo dėka.

Šaltinis: The Verge, indiegogo.com