Išmanieji laikrodžiai, privatumo apsauga ir asmenukės – „Time“ paskelbtos didžiausiomis 2014 m. inovacijomis

Populiarus amerikiečių savaitraštis „Time“ paskelbė didžiausių metinių inovacijų sąrašą. Netrūksta čia įdomių technologinių įrenginių.

Sąrašo turinį sunku laikyti staigmena, nes iš esmės jis atspindi technologijų pasaulyje ir aktyviai besinaudojančioje internetu visuomenėje vyraujančias tendencijas. Toliau pateikiami įdomiausi dienraščio pasirinkimai įtraukti į didžiausių šių metų inovacijų sąrašą:

„Apple Watch“

„Dauguma išmaniųjų laikrodžių bando apriboti poreikį naudotis telefonu su varganais rezultatais. „Apple Watch“ tai kompiuteris ant Jūsų riešo. Dėmesio verta inovatyvi sąsaja, kurioje panaudotas tiek jutiklinis ekranas, tiek fiziniai mygtukai. Taip pat „Watch“ yra patrauklus madingas įrenginys“ – rašoma „Time“ dienraštyje. Visiškai su tuo sutikti yra sunku,  nes nors ir neabejotinai „Watch“ patirs rinkoje sėkmę, tačiau jau dabar prekyboje galima aptikti ir kitus dėmesio vertus išmaniuosius laikrodžius (pvz. elegantišką „LG G Watch R“, kuris yra praktiškesnis nei „Apple“ produktas, nes yra aprūpinntas  „3G Samsung Gear S“ moduliu).

watch1.jpg

„BlackPhone“

„Daugiau nei pusė amerikiečių nesijaučia ramūs dalindamiesi privačia informacija pokalbių telefonu metu“, – pažymi savaitraščio redaktorius. „BlackPhone“ dėka galima turėti kiek mažiau abejonių. Išmanusis telefonas, veikiantis modifikuotos „Android“ operacinės sistemos pagrindu nesiunčia jokių privačių duomenų į internetą. Be to jame pritaikytas specialus jungčių ir tekstinių pranešimų šifravimo mechanizmas.

blackphone.jpg

„Microsoft Surface Pro 3“

Nepaisant to, kad daug planšetinių kompiuterių pajėgūs sėkmingai pakeisti nešiojamą kompiuterį, „Time“ redakcija savo sąraše apsiribojo pateikdama tik vieną – „Microsoft Surface Pro 3“.  Panašiai kaip ir „Apple Watch“ atveju, šis sprendimas kelia abejonių, tačiau nepaneigiamas faktas tas, kad naujausias „Microsoft“ planšetinių kompiuterių atstovas iš tikrųjų yra kompleksinis įrenginys.

surfacepro3-2_670x435.jpg

„Ringly“

Įrenginio „Ringly“ sukūrimo idėja vienodai paprasta ir geniali – žiedas jungiasi su telefonu aprūpintu „Android“ arba „iOS“ operacine sistema Bluetooth technologijos dėka. Kai įrenginys gauna pranešimą, aksesuaras pradeda lengvai vibruoti. Atsižvelgiant į tai, kad moterys dažnai išmaniuosius telefonus laiko rankinėse, „Ringly“ turėtų būti joms labai praktišku sprendimu. Vos per vieną dieną nuo rinkos debiuto buvo parduota daugiau kaip 1000 šių žiedų. Atsižvelgiant į tai, kad „Ringly“ yra gana netipinis įrenginys, tokį rezultatą reikėtų pripažinti sėkme.

ringly.jpg

„Selfie Stick“

Tai vadinamieji „selfie stick“ – tai rankiniai stovai, ant kurių galima pritvirtinti išmanųjį telefoną. Kam to reikia? Žinoma tam, kad būtų galima padaryti efektyvesnę asmenukę. Asmenukių fenomenas ryškus visame pasaulyje. „Selfie stick“ taip pat įgija vis didesnį populiarumą, ypač Azijoje.

stick.jpg

Šaltinis: Time