„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ apžvalga [VIDEO]

iPhone 14 Pro ir iPhone 14 Pro Max apžvalga

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14  Pro Max“ yra geriausi iki šiol kada nors pristatyti „Apple“ išmanieji. Kokiomis naujomis galimybės aprūpinti šių metų flagmanai? Varlė.lt specialistai pasidalino pirmu savo žvilgsniu į naujus flagmanus.  

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ dizainas

Abu modelius juosia iš chirurginio nerūdijančio plieno pagamintas rėmas, telefonų nugarėlės pagamintos iš malonaus liesti matinio stiklo, o  ekranus dengiantis ypatingai patvarus „Ceramic Shield“. Kalbant apie ekraną, viena iš svarbiausių šių metų telefonų inovacijų yra ekrane matoma „Dynamic Island“.

Ši, ekrano viršuje esanti juoda sala ne tik leidžia dar patogiau matyti pranešimus ir stebėti kitą kintančią informaciją bet ir įgalina intuityviai valdyti ir stebėti fone veikiančias programėles. Pavyzdžiui reguliuoti grojančią muziką ar nuolat matyti, kiek dar liko nustatyto laikmačio.

Išoriškai „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ tarpusavyje skiriasi tik matmenimis. 6,1 colių „iPhone 14 Pro“ ir 6,7 colių „iPhone 14 Pro Max“. Abu modelius galima rinktis iš keturių spalvų: „Deep Purple“, „Space Black“, „Silver“ ir „Gold“.

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ ekranas

Kompaktiškesnių įrenginių mėgėjams gamintojas siūlo 6,1 colio ekrano įstrižainės „iPhone 14 Pro“, o didesnių – 6,7 colių „iPhone 14 Pro Max“. „Super Retina XDR“ ekranai pagaminti naudojant OLED technologiją, šiemet didelio patobulinimo susilaukė ekrano ryškumas. Naujausiuose telefonuose jis siekia net 2000 nitų, tad įrenginiais bus patogu naudotis net į ekraną šviečiant ryškiai saulei.

„Super Retina XDR“ ekranai ypatingai detaliai atkuria spalvas, vaizdas ir tekstas yra kontrastingi ir aiškūs „iPhone 14 Pro“ naudoja „ProMotion“ technologiją, kuri leidžia pagal vartojamą turinį pritaikyti ekrano atsinaujinimo dažnį iki 120 kartų per sekundę. Kita, „True Tone“ technologija pritaikys ekrano ryškumą ir spalvas prie aplinkos apšvietimo ir taip pateiks malonesnį vaizdą bei sumažins krūvį tenkantį jūsų akims.

Kita svarbi „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max “ ekranuose atsiradusi naujiena –  Always-On display funkcija. Jos dėka, net ir užrakinus telefoną, jei norėsite pamatyti svarbiausią informaciją jo net nereikės paliesti. Nuolat įjungto ekrano funkcija veikia išmaniai, todėl, pavyzdžiui, telefoną užvertus ar įdėjus į kišenę, ekranas užges.

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ procesorius ir atmintis

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ turi greičiausią ir galingiausią, itin efektyviai energiją naudojantį „A16 Bionic“ lustą.

Naujasis lustas – tai dar pažangesnis procesorius, šį kartą 4 nanometrų litografijos. Nors bazinė procesoriaus konstrukcija yra 6 branduolių CPU su 2 našumo ir 4 efektyvumo branduoliais, praktikoje jis dar galingesnis ir dar labiau taupo energiją. 16-os branduolių „Neural Engine“ sistema leidžia įrenginiams veikti nepriekaištingai, nesvarbu, ką su jais beveiktumėte: fotografuotumėte, žaistumėte, žiūrėtumėte filmus ar dirbtumėte. Iš tikrųjų sudėtinga sugalvoti tokią užduotį ir tokį veikimo scenarijų, su kuriuo šie „iPhone“ nesusitvarkytų.

Gamintojas siūlo keturis galimus vidinės atminties talpos variantus: nuo 128 GB iki 1 TB. Nesvarbu, kokios talpos modelį pasirinksite, turėsite pakankamai vietos savo turiniui saugoti, tačiau žinoma, viskas priklauso nuo jūsų naudojimosi įpročių.

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ kameros

Kitas svarbus dalykas, kuriuo pasižymi „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14  Pro Max“: galinės kameros sistema apima tris modulius. Pagrindinis modulis veikia su naujuoju 48 MP jutikliu, kurio sensorius yra net 65% didesnis. Šis sensorius turi keturgubo pikselio jutiklį, kuris, keturis pikselius apjungdamas į vieną, geriau reaguoja į šviesą ir tokiu būdu užtikrina neregėto detalumo 12 MP nuotraukas. Norintys įamžinti pilnos 48 MP rezoliucijos nuotraukas, tai galės padaryti naudodami „ProRAW“ režimą. Septynių lęšių objektyvas turi ƒ/1,78 diafragmą, tad yra pajėgus užfiksuoti dar daugiau šviesos. Pasak gamintojo, fotografavimo naktį kokybė patobulėjo du kartus.  Didelė – 48 MP pagrindinės kameros raiška leidžia naudoti ją kaip teleobjektyvą, kuris pasižymi dvigubu optiniu priartinimu.

Antrasis kameros modulis – ultraplačiakampė, turinti 120 laipsnių matymo kampą. Ši kamera gali pasigirti 12 MP raiška ir ƒ/2.2 diafragma. Modulis taip pat naudojamas ir macro režimui, kuriame, atnaujintos kameros dėka, galėsite pasiekti dar geresnius rezultatus.

Trečiasis kameros modulis – tai šešių lęšių 12 MP teleobjektyvas su optiniu stabilizavimu ir 3x optiniu priartinimu. Diafragma čia ƒ/2.8, o nuotraukos esant prastam apšvietimui dabar bus net du kartus geresnės.

Kamerų modulių galimybes palaiko išmanūs algoritmai, o galingas procesorius čia tikrai padeda. Net neįgudęs fotografas su „iPhone 14 Pro“ gali pasirodyti kaip tikras profesionalas.  Išmanieji algoritmai užtikrina, kad vaizdas būtų kuo natūralesnis. Pavyzdžiui, naudojant „Smart HDR 4“, kadras apdorojamas naudojant „Neural Engine, o galutiniame rezultate turite nuotrauką, kurioje nėra per šviesių ar per tamsių sričių. Naktinis režimas veikia su visomis (net ir priekine) „iPhone 14 Pro“  kameromis visos, o LiDAR skeneris padės vaizdą tamsoje sufokusuoti dar greičiau ir aiškiau.

 „Cinematic mode“ režimas leidžia filmuoti sklandžiai perkeliant fokusą tarp objektų. „iPhone 14 Pro“ aptiks naują objektą kadre ir jį sufokusuos. Įdomu tai, kad nufilmavę galite keisti fokusavimą ir taikyti išsiliejusio fono „bokeh“ efektą. Pats režimas šiemet irgi atnaujintas dabar jis palaiko 4K raišką bei leidžia filmuoti 24 kadrus per sekundę – kino industrijos standartą.

Naujausiuose „iPhone 14 Pro“ veikia Action Mode režimas, jis vaizdo stabilizavimą pakelia į dar nematytą lygį. Net jei norimą objektą filmuosite bėgdami, galutinis rezultatas atrodys toks sklandus, tarsi buvo filmuota su profesionaliu vaizdo stabilizatoriumi.

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ gali filmuoti ir „ProRes“ formatu. Optimizuoto suspaudimo dėka užtikrinama geriausia vaizdo kokybė. Turinį galima apdoroti „iPhone 14 Pro“ arba patogiai perkelti į „Mac“ kompiuterį ir apdoroti vėliau. Tiesa, 4K „ProRes“ vaizdo įrašymui vis dar reikalingas bent 256 GB talpos modelis.

Verta paminėti, kad  4K ir 1080p vaizdo įrašai įrašomi iki 60 kadrų per sekundę greičiu, su HDR ir „Dolby Vision“. Įrašydami vaizdo įrašus galite naudotis 3x optiniu priartinimu ir garso priartinimu. Yra galimybė filmuoti 1080p 120 arba 240 kadrų per sekundę sulėtintai. „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ gali filmuoti „TimeLapse“ vaizdo įrašus su stabilizavimu, įskaitant naktinį režimą.

Patobulinimų susilaukė ir priekinė  „TrueDepth“ kamera. Jos raiška 12 MP, o diafragma dabar yra ƒ/1,9, todėl galite tikėtis žymiai geresnių asmenukių esant prastam apšvietimui. Kitas svarbus šios kameros atnaujinimas yra automatinis fokusavimas: grupinės nuotraukos dar niekada neatrodė taip gerai. Nėra jokių abejonių, kad ši kamera bus viena labiausiai naudojamų. Neverta užmiršti kitų „TrueDepth“  kameros turimų funkcijų arsenalo: „Smart HDR 4“, „Cinematic Mode“, „Photo Styles“, „Night Mode“, „Deep Fusion“, „Dolby Vision“ su HDR, „ProRes“ vaizdo įrašymo, „Apple ProRAW“ formato.

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ veikimo laikas

Gamintojas išliko ištikimas savo tradicijoms: net ir įdiegus daugybę naujų funkcijų, baterija leis jums įrenginiu naudotis visą dieną, žinoma, tai priklauso nuo jūsų pasirinktų nustatymų bei telefono naudojimo įpročių. Pilnai įkrautas „iPhone 14 Pro“ gali atkurti vaizdo įrašus iki 23 valandų, o „iPhone 14 Pro Max“ baterijos veikimo laikas dar ilgesnis: net iki 29 valandų vaizdo įrašų atkūrimo.

Žinoma, išmanieji palaiko greitąjį įkrovimą, naudojant „Apple“ 20 W maitinimo adapterį, kurį galite įsigyti atskirai. Greitasis įkrovimas per pusvalandį gali bateriją įkrauti iki 50%. Visi „iPhone 14 Pro“ telefonai palaiko „MagSafe“ (iki 15 W) belaidį įkrovimą.

Patobulintas GPS

Pažangiausiuose „Apple“ išmaniuosiuose telefonuose rasite daugybę svarbių ryšio technologijų: 5G palaikymą, „Gigabit LTE“, „Wi-Fi 6“ bei „Bluetooth 5.3“.

 „iPhone 14 Pro“ modeliuose pagerintas GPS tikslumas. Kaip ir „Apple Watch Ultra“, „iPhone 14 Pro“ gali priimti signalus tiek iš L1, tiek iš atnaujintų L5 GPS palydovų. L5 palydovai, lyginant su L1, leidžia perduoti didesnės galios signalą, kuris geriau įveikia tokias kliūtis, kaip pastatai ir medžiai.

Didesnis GPS tikslumas ypatingai svarbus prireikus pagalbos, o ją iškviesti galės visuose iPhone 14 ir iPhone 14 Pro įrenginiuose įdiegta ir naujoji gyvybiškai svarbi funkcija: Crash Detection. Avarijos atveju telefonas, naudodamasis barometru, mikrofonu, giroskopu bei GPS duomenimis, automatiškai atpažins įvykį ir pasiūlys iškviesti pagalbą.

Apibendrinimas

Pereinant turbūt prie svarbiausio klausimo: kodėl verta atsinaujinti į „iPhone 14 Pro“, atsakymas, pasak Varlė.lt specialistų, yra paprastas: nes tai geriausi „iPhone“, kuriuos galite įsigyti. Atnaujinta vartotojo patirtis su „Dynamic Island“, geriausia iki šiol „iPhone“ regėta kamera, dar ryškesnis ir nuo šiol nuolat veikiantis ekranas, dar spartesnis veikimas ir dar ilgesnis baterijos veikimo laikas.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *