Naujieji „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ – kodėl verta įsigyti? [VIDEO]

iPhone 15 apzvalga

Kaip žinia, 12 rugsėjo „Apple“ pristatė ne tik naujuosius „Apple Watch Series 9“ bei „Apple Watch Ultra 2“ išmaniuosius laikrodžius, bet ir labai lauktus „iPhone 15“. Gamintojo telefonų asortimentą papildė įspūdingi „iPhone 15“, „iPhone 15 Plus“, „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ modeliai. Pažiūrėkime pirmiausia į naujuosius „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“.

„iPhone 15“ puikiai tiks tiems, kuriems reikia subalansuoto ir galingo išmaniojo telefono, tačiau jie nenori mokėti už papildomą kamerą, titano korpusą ir aukščiausios klasės žaidimams pritaikytą procesorių. „iPhone 15 Plus“ turėtų sudominti visus, kurie nori išmaniojo telefono su dideliu ekranu ir gera baterijos veikimo trukme.

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ dizainas

„iPhone 15“ dizaino filosofija daugeliu atžvilgių skiriasi nuo jo pirmtako „iPhone 14“. Įspūdingiausia tai, kad ikoninė išpjova, daugelį metų apibūdinusi „iPhone“ išvaizdą, buvo pakeista tuo, ką dabar „Apple“ vadina dinamine salele (angl. „Dynamic Island“). Ši funkcija, praeitais metais prieinama tik „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ įrenginiuose, šiais metais tapo standartine visuose keturiuose „iPhone 15“ modeliuose. Standartinės ekrano išpjovos nebuvimas reiškia ne tik modernesnį dizainą, bet ir reikšmingai išplečia ekrano plotą.

Be to, būtina paminėti, kad „Apple“ taip pat laikosi pažangios strategijos ir vietoje savo „Lightning“ jungties nuo šiol naudoja USB-C jungtį. Šį žingsnį lėmė tai, kad USB-C pamažu tampa universaliu standartu.

„iPhone 15“ išlaiko tvirtą surinkimo kokybę – aliuminio rėmas ne tik užtikrina patvarumą, bet ir pagerina bendrą įrenginio estetiką. 147,6 x 71,6 x 7,8 mm dydžio ir 171 g svorio „iPhone 15“ yra šiek tiek didesnis, bet lengvesnis už praeitų metų „iPhone 14“.

„iPhone 15“ išlaiko tvirtą surinkimo kokybę – aliuminio rėmas ne tik užtikrina patvarumą, bet ir pagerina bendrą įrenginio estetiką. 147,6 x 71,6 x 7,8 mm dydžio ir 171 g svorio „iPhone 15“ yra šiek tiek didesnis, bet lengvesnis už praeitų metų „iPhone 14“.

iPhone 15 iPhone 15 Plus
Matmenys: 147,6 x 71,6 x 7,8 mm Svoris: 171 g Matmenys: 160,9 x 77,8 x 7,8 mm Svoris: 201 g

„Apple“ : taip pat išlaikė IP68 reitingą, patvirtinantį prietaiso atsparumą dulkėms ir vandeniui, todėl naudotojai gali būti ramūs dėl savo įrenginių naudojant juos įvairiomis sąlygomis.

Galima pastebėti, kad šiais metais „Apple“ itin skoningai parinko „iPhone 15“ pastelinių spalvų paletę, kad ji atitiktų įvairius vartotojų pageidavimus. „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ yra prieinami penkių nuostabių spalvų: Black, Blue, Pink, Green, Yellow.

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ ekranas

Nors „iPhone 15“ išsaugojo savo pirmtako „iPhone 14“ 6,1 colio OLED ekraną (o „iPhone 15 Plus – 6,7 col.), jis buvo gerokai patobulintas. Naujiena pasižymi 1179 x 2532 taškų raiška, todėl vaizdas ekrane yra ypatingai ryškus bei sodrių spalvų. Reikšmingiausias patobulinimas susijęs su didžiausiu ryškumu, kuris buvo padidintas nuo 1200 iki įspūdingų 2000 nitų. Šis didžiausio ryškumo padidinimas reiškia kad „iPhone 15“ užtikrina išskirtinę ekrano patirtį, pasižyminčią ryškiomis spalvomis ir giliais kontrastais. „Apple“ toliau sėkmingai naudoja „Ceramic Shield“ technologiją ekranui apsaugoti, kuri pasižymi atsparumu įbrėžimams ir nedideliems smūgiams. Tačiau nepaisant to, rekomenduojama savo įrenginį apsaugoti papildomai įsigyjant apsauginį dėklą, kurių pasirinkimas „Apple“ asortimente tikrai didelis.

iPhone 15 iPhone 15 Plus
6.1 col. Super Retina XDR ekranas 2556 x 1179 pikselių raiška 6.7 col. Super Retina XDR ekranas 2796 x 1290 pikselių raiška

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ kamera

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ turi išties neįtikėtinai patobulintą kameros sistemą. Prietaise įdiegtas revoliucinis 48 megapikselių pagrindinis jutiklis su f/1,6 diafragma. Šis jutiklis kartu su fotografavimo metu užfiksuotais gylio duomenimis leidžia „iPhone 15“ naudotojams pasiūlyti unikalią galimybę standartines nuotraukas paversti stulbinančiomis portretinėmis nuotraukomis. Ši naujovė atveria naudotojams naujas galimybes, leidžiančias fotografuojant išreikšti savo meninę viziją. Be įspūdingo pagrindinio jutiklio, „iPhone 15“ turi itin plataus kampo 12 MP kamerą, kuri puikiai tinka kraštovaizdžiams ir grupinėms nuotraukoms fiksuoti. Priekinė 12 MP kamera užtikrina aukščiausios kokybės asmenukes.

Filmavimo entuziastams taip pat pravers „iPhone 15“ galimybės, nes jis palaiko iki 4K kokybės vaizdo įrašų įrašymą iki 60 kadrų per sekundę sparta. Šių plačių kameros galimybių dėka „iPhone 15“ yra galingas įrankis tiek mėgėjams, tiek profesionaliems fotografams.

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ našumas

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“  veikia  „A16 Bionic” lusto pagrindu. Šis lustas jau pasiteisino praeitų metų modeliuose „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone Pro Max“, todėl jie yra vieni iš galingiausių išmaniųjų telefonų rinkoje. „A16 Bionic“  užtikrina, kad „iPhone 15“ veiktų neprilygstamai greitai, sklandžiai ir operatyviai. Verta paminėti, kad „iPhone 15“ turi pažangų ultraplačiajuostį (UWB) lustą, kuris pagerina vietos nustatymo galimybes naudojant funkciją „Find Me“. Ši funkcija ne tik išplečia įrenginio funkcionalumą, bet ir atveria duris naujoviškoms vietos nustatymo programoms ir paslaugoms.

Šių metų „iPhone“ veikia „iOS 17“ – naujausios garsiosios „Apple“ mobiliosios operacinės sistemos versijos pagrindu. „iOS 17“ įdiegta daug įdomių funkcijų ir patobulinimų, kurie žada praturtinti naudotojo patirtį. Svarbūs papildymai – kontaktų „plakatai“, realaus laiko balso paštas ir esamų funkcijų patobulinimai.

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ baterija ir USB-C

Pasak „Apple“, „iPhone 15“ baterijos turėtų užtekti iki 20 val. vaizdo įrašų atkūrimo ir net iki 80 val. garso atkūrimo. „iPhone 15 Plus“ atveju šie skaičiai dar įspūdingesni – iki 26 val. vaizdo įrašų atkūrimo ir net iki 100 val. garso atkūrimo, tačiau reikia turėti omenyje tai, jog šie skaičiai gali keistis priklausomai nuo naudojimo įpročių.

Kitas svarbus „iPhone 15“ pokytis – perėjimas prie USB-C įkrovimo, kuris žymi „Lightning“ jungties eros pabaigą. Šis perėjimas ne tik užtikrina didesnį įkrovimo greitį, nes palaiko iki 20 W įkrovimą, bet ir suderina įrenginį su dabartiniais pramonės standartais. Žinoma „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ palaiko belaidžio įkrovimo galimybę su „MagSafe“ belaidžiu įkrovimu iki 15 W ir „Qi“ belaidžiu įkrovimu iki 7,5 W.

Kokius priedus verta įsigyti?

Perkant naują iPhone rekomenduojame iškart įsigyti ir 20 W maitinimo adapterį. Be to, efektyvesniam ir patogesniam įkrovimui taip pat verta įsigyti „Magsafe“ indukcinį įkroviklį. Dėl puikiai suderintų magnetų jis tvirtai priglunda prie „iPhone“ telefonų ir pagreitina belaidį įkrovimą. Priedai – tai raktas į „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“  potencialo išnaudojimą. Jie apsaugo, pagerina funkcionalumą ir padeda pabrėžti stilių. Norint apsaugoti savo įrenginius galima rinktis iš plataus „Apple“ dėklų asortimento: naujų „FineWoven“, silikoninių bei „Clear“ dėklų. Naujieji „FineWoven“ dėklai yra pagaminti iš minkštos medžiagos, turinčios mikrodiagoninę struktūrą ir primenančios zomšą. Be to, „FineWoven“ audinys sukurtas atsižvelgiant į planetos poreikius – jis pagamintas iš perdirbtų atliekų, susidariusių po vartojimo, o jo gamybos metu išmetama daug mažiau anglies dioksido nei gaminant odos gaminius.

Apibendrinimas

„iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ neabejotinai yra verti dėmesio modeliai. Itin stilingo dizaino, išskirtinių kamerų galimybių, galingo procesoriaus, ilgo baterijos veikimo laiko ir pažangios programinės įrangos dėka tai be abejonės yra vieni geriausių išmaniųjų telefonų šiais ir ateinančiais metais. 

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *