Duonkepės

Jeigu mėgstate namuose keptą duoną arba jeigu renkatės valgyti duoną be konservantų, duonkepė būtų tobulas naujas jūsų virtuvės ir pietavimo repertuaro papildymas. Duonkepių dėka kepti duoną namuose žymiai lengviau. Jums nereikės skirti visos dienos ir matuoti bei maišyti ingredientų, minkyti tešlos, laukti, kol ji pakils, o tada kepti – leiskite duonkepei atlikti už jus didžiąją dalį darbo. Galite rinktis iš daugybės įvairių duonkepių. Nuspręskite, kokių duonkepės savybių ir funkcijų norėtumėte labiausiai.
Pirkdami duonkepę atkreipkite dėmesį į:

1.    Programuojami nustatymai. Jeigu norite prietaiso, kuris leistų nustatyti užmaišyti duoną taip, kad tešla būtų minkoma, kol darote kitus dalykus, galite surasti duonkepę su programuojamais nustatymais ir laikmačiais.
2.    Minkymo mentės. Nuspręskite, kiek gerai turėtų būti išminkoma jūsų namuose kepamos duonos tešla. Jeigu norite, kad ji būtų išminkoma, taip, kaip tešla duonos kepykloje, tada jums reikės prietaiso su dviem minkymo mentėmis.
3.    Skirtingi kepalų dydžiai. Jeigu norite, kad duonkepe galėtumėte kepti įvairių formų ir dydžių duoną, pavyzdžiui, prancūziškus duonos kepaliukus, kietą tešlą arba saldžias bandeles, rinkitės prietaisą, kuris leis kepti skirtingo dydžio kepalus. Galite surasti duonkepes, kuriose yra skirtingų duonos rūšių, o taip pat ir duonos be glitimo, kepimo ciklai.
4.    Duonos be glitimo kepimo ciklas. Jeigu jūs arba kas nors iš namiškių negali valgyti maisto su glitimo, ieškokite duonkepės su duonos be glitimo kepimo ciklu. Nesvarbu, kokį prietaisą galiausiai išsirinksite, jeigu gaminsite duoną be glitimo, minkydami turėsite gramdyti tešlą nuo kepimo formos šonų, nes tešla be glitimo yra lipni.
5.    Specialūs duonos kepimo laikmačiai. Jeigu planuojate kepti ypatingą duoną, įmaišydami papildomų ingredientų, rinkitės duonkepę su laikmačiais, skambučiais arba pypsėjimo tonais. Taip galėsite reikiamu metu įmaišyti papildomus ingredientus ir gausite geriausią duoną.