Ausinės

Daugelis mūsų tiek būdami namuose, tiek pakeliui į namus, dažnai klausomės muzikos per ausines. Jei ieškote būdų, kaip atsikratyti „iPod“ vidinių ausinių ir nuspendėte investuoti į gerą ausinių porą, toliau rasite patarimus, kaip tai padaryti.

Ausinių formos

Prekyboje siūlomos įvairių formų ausinės. Priklausomai nuo ausinių formos, jos skirtingai prisiderina prie jūsų ausų ir skiriasi jomis perduodamas garsas. Renkantis naujas ausines, visų pirma reikėtų susiaurinti savo paiešką pagal norimą ausinių formą. Priimdami šį sprendimą atsižvelkite ne tik į tai, kur jas naudosite, bet į tai, kokio stiliaus muzikos klausysitės.

Vidinės ausinės

Ausies kanalo išorėje arba į ausies kanalo vidų įstatomos ausinės – tai mažytės ausinės, kišamos į ausies vidų. Jums turbūt teko susidurti su jomis, kadangi šios pigesnės ausinės yra pridedamos prie muzikos grotuvų (pavyzdžiui „iPod“ grotuvo). Paprastai į ausies kanalo išorę statomos ausinės laikosi tarp jūsų ausies kaušelio kraštų, kai tuo tarpu kito minėtojo tipo vidinės ausinės yra iš tiesų įstatomos tiesiai į ausies kanalą, ir neretai gana giliai.

Privalumai: vidinės ausinės yra nepaprastai patogios nešioti, todėl puiku jas naudoti judant. Į ausies kanalą įstatomos ausinės užtikrina izoliaciją nuo išorinio triukšmo, o tai praverčia lėktuvuose arba triukšminguose autobusuose. Taip pat šios ausinės yra patogesnės nei ausinės su lankeliu, jeigu nešiojate akinius arba turite tokias kaip mano atsikišusias ausis.

Trūkumai: nors jums gali pavykti įsigyti visai šaunias vidines ausines, tačiau jums gali nepavykti gauti tokios pačios garso kokybės, kokią gali perteikti ausinės su lankeliu. Taip pat kai kuriems žmonėms vidinės ausinės atrodo mažiau patogios, nes jie nemėgsta kišti jų į ausų vidų. Kalbant apie vidines ausines, patogumas yra individualus dalykas. Be to, daug šio tipo ausinių yra linkusios iškristi iš ausies, todėl ne kiekvienas modelis tinka užsiimant sportu.

Kompaktiškos ausinės

Šios ausinės buvo daug populiaresnės prieš atsirandant „iPod“ grotuvui, tačiau ir dabar jos pasižymi geromis savybėmis ir tebėra vertos dėmesio. Šios ausinės yra mažos pagalvėlės, kurios apspaudžia jūsų ausis, tačiau jų neapgaubia. Tai ne uždarojo modelio ausinės, o tai reiškia, kad šiek tiek garso nuteka į abi puses ir jūs galite girdėti išorinius garsus, o išorėje girdėsis muzika, kurios klausotės.

 

Privalumai: tai yra vienos patogiausių ausinių, nes jos laikosi jūsų ausų išorėje. Naudojant šias ausines jūsų ausys niekada nekais ir nebus prispaudžiamos, taigi šios ausines yra patogios.  Jų atvira konstrukcija užtikrina gerą garsą, o tai labai svarbu, ypač sportuojant, nes išliksite budrūs ir galėsite išvengti susidūrimo su iš nugaros 80 mylių per valanda greičiu atlekiančio automobilio, kurį vairuoja sena pakvaišusi moteriškė. Paprastai jos yra gana patogios nešioti, o tai praverčia kelyje.

Trūkumai: kadangi dauguma ausinių yra atviro tipo, jums nederėtų jų naudoti triukšmingoje aplinkoje, pavyzdžiui lėktuve, kadangi jos neblokuoja išorinio triukšmo. Taip pat jums nederėtų jų naudoti ypač tylioje aplinkoje, pavyzdžiui, bibliotekoje, kadangi kiti žmonės irgi galės girdėti jūsų muziką. Nors dauguma žmonių renkasi atviras ausines dėl jų užtikrinamos garso kokybės, šiuo atveju žemų dažnių negirdėsite taip gerai, kai naudojant uždaro tipo ausines. Kompaktiškos ausinės būna uždarų modelių, tačiau kadangi jos neapgaubia visos ausies, tai nėra tokios efektyvios, kaip pilnai uždaros ausinės.

Visiškai uždaro tipo ausinės

Visiškai uždaro tipo ausinės pilnai apgaubia jūsų ausis. Jos būna gana didelės ir būna abiejų, uždaro ir atviro tipų. Dėl savo dydžio jos labai tinka naudojimui namuose.

 

Privalumai: pilnai uždaros ausinės užtikriną garą žemių dažnių, garso aiškumą ir izoliaciją nuo išorinio triukšmo. Taip pat šios ausinės turi didelį paminkštinimą, kurio dėka jos yra patogios beveik bet kokios formos galvoms.

Trūkumai: kadangi pilnai uždaros ausinės yra nemažos, jos nėra patogios nešiojimui. Taip pat jos gali būti nepatogios žmonėms turintiems didelę galvą. Dėl jų gali pradėti kaisti ausys, o tai visada nemalonu.

Būdingos savybės

Be ausinių formos, prieš įsigyjant ausines, jums reiktų apsvarstyti dar kitas, būdingas savybes.  Šiuo atveju reikia atsižvelgti į situacijas, kuriose jos bus naudojamos.

Triukšmo slopinimas

Triukšmą slopinančios ausinės paskirsto aplink jus esantį triukšmą ir jūsų ausims perduoda invertuotą jo versiją, nuslopindamos aplink esantį triukšmą. Didelis privalumas yra tai, kad jos tikrai labai efektyvios, tačiau dažniausiai būna labai brangios, todėl nepamirškite to, kai svarstysite galimybę įsigyti šio tipo ausines. Šioms ausinėms reikės kelių maitinimo elementų. Prekyboje siūlomi pilnai uždarų bei ausų nedengiančių ausinių tipai, tačiau dėl geresnių triukšmo slopinimo savybių jums vertėtų įsigyti pilnai uždaras ausines.

Triukšmo izoliavimas

Triukšmą izoliuojančios ausinės dažnai painiojamos su ausinėmis, skirtomis apsaugoti nuo triukšmo.  Triukšmą izoliuojančios ausinės ausyse arba aplink jas suformuoja fizinį sandarinimą. Tokiu būdu galite gerai girdėti muziką, kurios klausotės, ir drauge ausinės apsaugo nuo išorinio triukšmo. Šios ausinės nėra tokios efektyvios, kaip triukšmą slopinančios ausinės, tačiau joms nėra reikalingi maitinimo elementai ir šios ausinės kainuoja daug mažiau.

Belaidės ausinės

Belaidžių ausinių pavadinimas „kalba“ pats už save: šios ausinės neturi maitinimo laido, leidžia jums nevaržomai judėti. Dauguma šiandien prekyboje siūlomų ausinių turi „Bluetooth“ technologiją, ir ne tik leidžia klausytis muzikos belaidžiu būdu, bet ir groti, sustabdyti ar praleisti garso įrašus tiesiai iš ausinių.  Belaidžių ausinių problema yra tai, kad jas reikia dažnai įkrauti arba keisti maitinimo elementus. Be to, garso kokybė retai yra geresnė už laidinių ausinių. Jei namie turite daugiau belaidžių įrenginių, tokių kaip belaidis telefonas, šios belaidės įrangos veikimas gali sutrikdyti ausinių darbą. Ausinės gali būti skirtos naudojimui namuose, kai jų įkrovimui reikalingas didelis įkroviklio blokas, arba nešiojamojo tipo – šiuo atveju ausinės turi savo saugumo raktus. Žinoma, šios ausinės puikiai tinka naudojimui tam tikru metu ir tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, kai norite mankštintis ir nesusipainioti ausinių laiduose.

Kaip išbandyti ausines

Aukščiau aptarėme teorines ausinių savybes, į kurias reikia atsižvelgti, tačiau jūs nenorėsite įsigyti ausinių, prieš tai jų neišbandę. Jeigu ausines renkatės internetu, vien žiūrėdami į jas, niekada negalėsite žinoti, ar jos tiks, kaip gerai jos izoliuos arba slopins garsą, arba kiek jos bus patogios realybėje. Toliau rasite kelis patarimus apie praktinius ausinių aspektus.

Patvarumas ir  garantija

Dažniausiai naujas ausines perkame tada, kai senosios ausinės dažnai genda arba jų nebeįmanoma pataisyti. Apsilankius parduotuvėje patikrinkite, kiek patvarios atrodo ausinės  – jeigu jaučiate, kad jos pigios, turbūt jos tokios ir yra. Greičiausiai jų nenaudosite tiek ilgai, kiek norėtumėte.

Daugumai ausinių suteikiama vienerių arba dvejų metų garantija. Tai labai naudinga, kai ausinės sugenda. Tai gali ir neįtakoti jūsų sprendimo, tačiau privalote tai žinoti.

Komfortas

Kai bandote užsidėti ausines, palikite jas užsidėję 15 minučių arba ilgiau, jei tik galite. Pirmąsias penkias minutes ir po to jausmas gali būti visai kitoks. Iš pradžių užsidėjus ausines dauguma jaučiasi gerai, tačiau po tam tikro laiko pradeda skaudėti ausis. Žinoma, jūs negalite sėdėti parduotuvėje dvi valandas, tačiau šis patarimas palaikyti ausines uždėtas ilgesnį laiką, turėtų padėti jums suprasti, ar ausinės bus patogios.

Garsas

Galiausiai jums norėsis išbandyti pačią svarbiausią ausinių savybę: ausinių perduodamą garsą. Jau anksčiau pateikėme kelis patarimus, tačiau juos verta paminėti dar kartą. Prieš pradėdami, naudodami savo „mp3“ grotuvą atlikite kelis garsiakalbių garso garsumo testus. Garso įrašai bus grojami tam tikru dažniu, kurį galite pasirinkti pagal garso aprašymą ( pvz. „Rausvas triukšmas“ turėtų skambėti kaip į stogą barbenantys lietaus lašai). Jeigu aprašymai nesutampa su skleidžiamo garso dažniu, tada turbūt norėsite rinktis kitą ausinių porą.

Tada pabandykite pasiklausyti senesnio stiliaus muzikos. Nors ir nesiklausote 70-ųjų muzikos, tačiau paklausykite jos parduotuvėje, nes ši muzika padeda nustatyti ausinių garso diapazoną. Šiuolaikinės muzikos įrašai paprastai yra velniškai suglaudinti, o senesnės muzikos įrašai padės geriau išbandyti dažnio atsaką. Klasikinė muzika dar labiau tinka testavimui, nes šiuo atveju skamba labai daug skirtingų instrumentų, taigi ši muzika atskleis tikrąjį ausinių diapazoną.

Tada galiausiai greičiausiai norėsite pasiklausyti muzikos, kokios paprastai klausotės per savo ausines. Jei esate „techno“ stiliaus muzikos mėgėjas, tada reiktų pasirūpinti, kad žemų dažnių garsas atitiktų jūsų reikalavimus, o jei labiau mėgstate akustinę muziką, tada rinkitės ausinių porą, kuri sugeba tiksliau atkartoti gitaros skambesį.  Kadangi pirmosios 50-100 klausimosi valandų iš esmės yra skirtos ausinių prisitaikymui ir natūralaus garso atsiskleidimui, parduotuvėje reiktų paklausti, kiek ilgai ausinės gulėjo vitrinoje. Naudodamiesi šiais pagrindiniais principais galėsite lengviau nuspręsti, kokios ausinės reikalingos kasdieniam naudojimui, ir kokios ausinės jums tikrai netiks.

3 comments

  • Sveiki, parašykite mums info@varle.lt, pakonsultuosime ir padėsime išsirinkti 😉

  • Sveiki man reiktu ausiniu su triuksmo slopinimu

  • Sveiki,
    Ar yra ausinių Wireless ar Bluetooth su dviem komplektais ausinių, kad būtu galima jungti prie išmaniojo TV su UHD technologija (palaiko Bluetooth). Dėl komplekto su dviejom ausinėm klausiu tuo atveju, jeigu būtu su Wireless sy resiveriu, kuris jungiamas prie TV per RCA, o štai per Bluetooth, klausimas, ar vienu metu galima nors dvejas ausines pair’inti? Būtų labai patogu, kad du vartotojai, vienu metu, su savo ausinėmis galėtų klausytis transliacijos. Lauksiu atsakymo.

Comments are closed.