„Apple Watch Series 8“ apžvalga [VIDEO]

Apple Watch Series 8 apžvalga

Šiais metais „Apple“ pristato net tris išmaniuosius laikrodžius: „Apple Watch Series 8“, antros kartos „Apple Watch SE“ bei aktyvaus laisvalaikio, ekstremalaus sporto mėgėjams skirtą „Apple Watch Ultra“. Šioje apžvalgoje Varlė.lt specialistai aptarė „Apple Watch Series 8“ modelį.

„Apple Watch Series 8“ dizainas

Dizaino prasme naujasis  „Watch Series 8“ išlieka artimas „Watch Series 7“ laikrodžiui. Gamintojas siūlo dviejų dydžių: 41 mm ir 45 mm, GPS ir Cellular modelius, kurie gali būti aliuminio arba nerūdijančio plieno korpusais.

Verta paminėti, kad gamintojas siūlo ne tik kelis korpusų pasirinkimus, bet taip pat itin platų laikrodžio dirželių pasirinkimą, todėl papildomai įsigijus skirtingus dirželius galima lengvai keisti ir priderinti „Apple Watch Series 8“ prie savo stiliaus.

„Apple Watch Series 8“ jutikliai

„Apple Watch Series 8“ veikia „Apple SiP S8“ procesoriaus pagrindu ir našumo prasme nežymiai skiriasi nuo „Watch Series 7“. Tačiau reikšmingas atnaujinimas čia slypi ne pačiame galingume, bet aibėje naujų jutiklių, kurie iš esmės gali praplėsti išmanaus laikrodžio naudojimo būdus. Vienu metu iškart gauname du kūno temperatūros jutiklius: naują greitaeigį akselerometrą ir naują giroskopą. Būtent šios naujovės užtikrina dvi svarbiausias naujas 8 serijos „Apple“ išmaniųjų laikrodžių funkcijas – moterų sveikatos stebėjimą ir eismo įvykių, avarijų atpažinimą. Viena svarbiausių naujų 8-osios kartos „Apple Watch“ funkcijų yra kas 5 sekundes kūno temperatūrą stebinti sistema, galinti pastebėti net  0,1° Celsijaus pokytį. Svarbu paminėti tai, kad gamintojas vieną jutiklį įkomponavo tiesiai po ekranu – taip jis gali matuoti aplinkos temperatūrą, o kitas jutiklis yra galiniame skydelyje, arčiau naudotojo odos.

Toks sprendimas leidžia pašalinti aplinkos temperatūros įtaką bei užtikrina, kad rodmenys būtų tikslesni. Šie jutikliai veikia pasyviuoju režimu – skirtingai nei EKG, širdies ritmo ir kraujo prisotinimo deguonimi jutikliai, kūno temperatūros rodmenų pagal poreikį nuskaityti negalima. Temperatūros informaciją iš riešo galima gauti tik tada, jei įjungta funkcija „Sleep Focus“ ir įjungtas miego stebėjimas. Be to, norėdamas nustatyti bazinę temperatūrą, naudotojas turi penkias naktis iš eilės miegoti užsisegęs „Apple Watch“. Ši itin tiksli kūno temperatūros matavimo sistema pirmiausia skirta moterims, kad jos galėtų stebėti savo menstruacijų ciklą ir nustatyti ovuliacijos datą. Ši funkcija gali būti naudinga planuojant šeimą arba prognozuojant menstruacijas. Kaip ir dera pagal gerai žinomus „Apple“ standartus, duomenys yra šifruojami, o naudotojas gali nustatyti, kuriais duomenimis jis nori dalytis.

Avarijų aptikimo sistema

Šiame ir kituose naujausiuose „Apple Watch“ laikrodžiuose galima rasti naują svarbią funkciją – avarijos aptikimą. Kad ši funkcija veiktų, išmaniajame laikrodyje reikia turėti mobilųjį arba „Wi-Fi“ ryšį. Laikrodis turi 2 naujus judesio jutiklius – jie leidžia nustatyti tikslų smūgio momentą. Įvykus avarijai, išmanusis laikrodis naudotojo vardu automatiškai paskambins pagalbos tarnyboms bei svarbiems kontaktiniams asmenims, tačiau asmeniui suteikiama 10 sekundžių atšaukti skambutį, jei, pavyzdžiui, nelaimingas atsitikimas nėra toks rimtas.

„watchOS 9“ operacinė sistema

Nauji „Apple Watch“ turi ir jiems skirtą operacinę sistemą – „WatchOS 9“. Pasak Varlė.lt specialistų, joje gausu patobulinimų ir naujų funkcijų, kurios leidžia dar geriau išnaudoti laikrodžio galimybes.

„WatchOS 9“ pristato naujas kelių sporto šakų treniruotes, patobulintą fizinio aktyvumo stebėjimą, kuris leidžia matyti išsamesnius duomenis. Naujoji sistema ne tik primins apie vaistų ar vitaminų vartojimą, bet patobulinta miego stebėjimo technologija, kuri dabar atsižvelgia ir į jūsų širdies ritmą – galite peržiūrėti savo miego ciklus ir išsamiau įvertinti savo poilsio kokybę.

„Apple Watch Series 8“ įdiegta ir pertvarkyta „Compass“ programėlė. Jei mėgstate keliauti, ši funkcija taps itin pravarti, kadangi prisidėjus geografines lankytinas vietas, galėsite atsekti savo žingsnius ir taip išvengti galimo pasiklydimo miške ar kalnuose.

Laikrodis leidžia užsiimti vandens sportu, kadangi jis turi „WR50“ atsparumo vandeniui sertifikatą ir yra atsparus vandeniui iki 50 metrų gylio pagal ISO 22810:2010 standartą. Taip pat „Apple Watch 8“ turi ir „IP6X“ atsparumo dulkėms sertifikatą.

Autonominio veikimo laikas

Kalbant apie baterijos veikimo laiką, standartiniu režimu išmanusis laikrodis veikia iki 18 valandų. Tačiau dabar „watchOS 9“ pridėtas naujas režimas su mažesnėmis energijos sąnaudomis, kuris išjungia visada įjungtą ekraną ir kai kuriuos jutiklių rodmenis fone bei iš dalies apriboja „Wi-Fi“ ir mobiliojo ryšio galimybes. Vistik, šiuo režimu laikrodžio GPS ir širdies ritmo sekimas treniruočių metu vis viena veikia, o baterija išsilaiko iki 36 valandų.

Apibendrinimas

Išmanųjį laikrodį Bluetooth dėka lengvai galima prijungti prie belaidžių „AirPods“ ausinių. Kodėl tai patogu? Prijungus ausines prie išmanaus laikrodžio, mėgstamo grojaraščio valdymas yra itin patogus. Norite padidinti garsumą? Pasukite „Digital Crown“ ratuką. O jei prireikia sustabdyti grojamą muziką, paspauskite laikrodyje „Stop“. Be to, „Apple Music“ programėlėje esančios dainos  vos keliais paspaudimais gali būti perkeltos į „Apple Watch“ išmanųjį laikrodį, todėl bėgiodami galite drąsiai palikti telefoną namuose. Skamba nuostabiai, tiesa?

 „Apple Watch Series 8“ – puikus išmanusis laikrodis, apie kurį verta pagalvoti tiems, kurie nori įsigyti savo pirmąjį išmanųjį asistentą arba tiems, kurie galvoja apie atsinaujinimą. „Apple Watch Series 8“ leis ne tik siekti naujų fizinių aktyvumo asmeninių rekordų, padės stebėti sveikatą, bet taip pat leis patogiai atsiskaityti bekontakčiu būdu su „Apple Pay“ ir neabejotinai taps stilinga jūsų įvaizdžio dalimi.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *