„Apple“ eksperimentai su Li-Fi technologija

Būsimuose „Apple“ išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose gali pasirodyti duomenų perdavimo Li-Fi šviesos dėka technologijos palaikymas.

„iOS“ sistemos (nuo 9.1 versijos) kode yra pastabos, susijusios su Li-Fi technologijos palaikymu. Ką tai reiškia? Tai, kad „Apple“ ko gero eksperimentuoja su Li-Fi technologija. Deja, pirmųjų „iPhone“ įrenginių su šiuo sprendimu dar teks palaukti mažiausiai keletą metų.

Užuominos apie Li-Fi technologiją
Pastabos apie Li-Fi pastebėtos „iOS“ sistemos kode

Li-Fi yra artima Wi-Fi technologijai, tik čia duomenų perdavimui naudojama matoma šviesa (angl. Visible Light Communication). Kol kas technologija yra bandymų stadijoje ir teoriškai užtikrina duomenų siuntimą net su 224 Gb/s sparta. Įspūdingai, tiesa? Deja, bet dar teks palaukti, kol Li-Fi technologija bus masiškai įgyvendinta. Manoma, kad šios technologijos vystymui dar reikia apie 3–4 metų.

„Apple“ susidomėjimą šia technologija taip pat patvirtina senesni kompanijos patentai, pavyzdžiui, 2013 m. šviesos jutiklis. Todėl „Apple“ jau gali rimtai eksperimentuoti su Li-Fi, tačiau dėl vieno dalyko galime būti tikri – neverta tikėtis šios technologijos įgyvendinimo jau „iPhone 7“ ar „iPhone 7s“ įrenginiuose.

Šaltinis: appleinsider