Kaina
-
Gamintojas
Tipas
Naudojimas
Pakuotės dydis
Pristatymo laikas
Pardavėjas
Rodyti daugiau
Baltic Agro Samanotų vejų trąšos - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Samanotų vejų trąšos
 
23,19 2-4 d. d. (8)
Baltic Agro Trąšos šilauogėms - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Trąšos šilauogėms
 
3,56 2-4 d. d. (6)
Baltic Agro Trąšos avietėms - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Trąšos avietėms
 
3,67 2-4 d. d. (3)
Baltic Agro Trąšos rožėms - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Trąšos rožėms
 
3,67 2-4 d. d. (2)
Baltic Agro Trąšos gėlėms - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Trąšos gėlėms
 
3,67 2-4 d. d. (1)
Baltic Agro Trąšos šilauogėms 1L - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Trąšos šilauogėms 1L
 
3,99 2-4 d. d. (1)
Baltic Agro Trąšos orchidėjoms - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Trąšos orchidėjoms
 
2,99 2-4 d. d. (1)
Baltic Agro Trąšos vejoms - Sodininkystė ir daržininkystė
Baltic Agro Trąšos vejoms
 
3,37 2-4 d. d. (1)
Daugiau Kitas puslapis

Trąšų svarba bei rūšys

Kiekvienas sodininkas nori, kad jo auginami augalai vešėtų, teiktų gausų derlių ir nebadautų. Deja, didžioji dalis dirvožemių negali suteikti augalams visų reikiamų medžiagų, kad jie galėtų tinkamai augti. Todėl svarbu pasirūpinti, kad visos naudingos ir reikalingos medžiagos augalams būtų suteikiamos papildomai.

Komposto, durpių substrato bei kitų organinių medžiagų, kaip dirvožemio trąšų, naudojimas turi daug įtakos jūsų dirvožemio derlingumui. Tačiau, svarbu naudoti ir kitas papildomas trąšas, kurios reikalingos, kad augalai būtų stiprūs. Visų pirma, trąšos būna organinės arba cheminės. Organinės trąšos gaminamos iš natūraliai susidarančių mineralų bei komponentų, pavyzdžiui mėšlas. Jie taip pat stimuliuoja naudingų dirvožemio mikroorganizmų veikimą, padeda pagerinti dirvožemio struktūrą, prideda svarbių antrinių maisto medžiagų ir mikroelementų, kurių gali trūkti. Dauguma organinių trąšų netirpsta vandenyje, todėl jų maistinės medžiagos augalams tampa prieinamos lėtai, tik po kelių mėnesių ar metų. Sintetinės, cheminės trąšos dažnai prasideda kaip organinės, bet chemiškai paveiktos tampa tirpios vandenyje ir labiau bei greičiau prieinamos augalams. Jos naudingos, kai greitai augantiems augalams trūksta maistinių medžiagų. Tačiau naudojant tik sintetines trąšas, dirvožemis netaps derlingesnis. Cheminės trąšos būna kelių tipų: granulės, tirpios vandenyje, skystos.

Labai svarbu, kad naudojant trąšas būtų laikomasi nurodytų kiekių, ypač jei naudojate sintetines trąšas. Per didelis trąšų naudojimas gali pakenkti tiek augalų šaknims, tiek patiems augalams bei dirvožemiui.

Kada ir kaip tręšti augalus?

Ne visi augalai ir ne vienodu sezono metu, reikalauja vienodo kiekio maistinių medžiagų. Patariama visada remtis ant trąšų pakuočių nurodytomis instrukcijomis, nes reikiamas kiekis priklauso nuo trąšų rūšies bei tipo.

Medžius ir krūmus rekomenduojama tręšti ankstyvą pavasarį. Sodinant juos patariama trąšas dėti šaknų zonoje, kad jie gautų reikiamas medžiagas lėtai bet stabiliai. Tačiau, jei dirvožemis ir taip yra derlingas, o medžiai bei krūmai atrodo sveiki, papildomo tręšimo jiems nereikia. Spygliuočius bei tujas, labai naudingas amonio sulfatas bei azoto turinčios trąšos. Vaiskrūmiai, tokie kaip šilauogės mėgstą rūgštesnį dirvožemį. Naudokite trąšas, skirtas šilauogėms, kurių pagrindą sudaro rūgštiniai elementai.

Daugiamečiai augalai reikalauja daugiau priežiūros. Juos sodinant maišykite organines trąšas ir universalias trąšas, dėkite jas į iškastą duobę. Įsitikinkite, kad augalai gauna pakankamai fosforo, kalio bei kitų naudingų medžiagų. Jau pasodinti daugiamečiai augalai, uogos, gali būti tręšiami vieną kartą metuose, ankstyvą pavasarį. Ypač svarbu tręšti braškes, taip turėsite gausų ir saldų uogų derlių.

Vienmetės gėlės bei daržovės yra augalai reikalaujantis daugiausiai priežiūros. Trąšas naudokite tiek sodinimo metu, tiek visą ateinantį sezoną iki pat jo pabaigos vieną ar du kartus per mėnesį. Svarbu netręšti augalų per didelį karštį, tai gali jiems pakenkti. Labai svarbu tręšti pomidorus, nes jie gana lepūs augalai. Tręšdami papildomai būsite garantuoti gausiu bei skaniu derliumi.

Svarbu nepamiršti tręšti ir vejas. Tinkamai neprižiūrimos vejos, gali pagelsti, nudžiūti arba juose gali atsirasti samanų. Tręškite jas fosforu, kaliu, azotu, o nuo samanų naudokite geležies sulfato turinčias trąšas ir džiaukitės sveika, žaliuojančia žole. Jei auginate bulves, turėtumėte nepamiršti ir apie jų tręšimą. Jų augimui labai naudingi fosfatai bei kalis. Akvariumus turintiems žmonėms, taip pat svarbu nepamiršti tręšti akvariumo augalų, kuriems labiausiai tinkamas azotas, kalis bei fosforas.

Vazoniniai augalai dažniausiai reikalauja žymiai daugiau dėmesio bei priežiūros nei sodo augalai. Jiems patariama naudoti vandenyje tirpstančias trąšas vieną kartą savaitėje, kai augalas yra spartaus augimo procese, o vėliau tręšti kas 6-8 savaites. Norint, kad orchidėjos ilgai ir gausiai žydėtų jas laistyti reiktų kiekvieną savaitę, bet negausiai, o trąšas naudoti tik, kai augalas išleidžia naujas šakeles.

Kokybiškos ir veiksmingos trąšos – draugiška kaina garantuota

Įsigykite kokybiškas trąšas visų tipų augalams už prieinamą kainą. Pirkite trąšas internetu, o akcijų metu prekes įsigykite pigiau.

Sunku išsirinkti ?
Skaityk mūsų pirkimo gidą

Augalai yra organizmai, kurie maitinasi savarankiškai, o tai reiškia, kad fotosintezės metu gamina paprastus cukrus (angliavandenius). Kitas reikalingas augimui medžiagas jie gauna iš dirvožemio. Praktiškai visus augalus reikia tręšti. Kiekvienais metais dirvožemis tampa mažiau derlingas, todėl maistinių medžiagų injekcija reikalinga ne tik egzotiniams ir kaprizingiems grožiams, bet ir visoms gėlėms, vaisiams bei daržovėms. Dėl šitos priežasties bent kartą per metus augalus reikia tręšti. Kuo kruopščiau bus paruoštas dirvožemis auginimo sezonui, tuo gražiau žydės ir sveikesni augs augalai bei labiau džiugins derlius. Varlė.lt specialistai parengė trumpą patarimų gidą, kaip protingai išsirinkti trąšas.

Kam reikalingos trąšos?

Tręšimas gali atlikti kelias svarbias funkcijas. Kam reikia naudoti trąšas?

  • Trąšos pagerina maistinių medžiagų įsisavinimą per šaknis;
  • Trąšos papildo maistines medžiagas, kurias augalai gavo iš dirvožemio;
  • Trąšos daro teigiamą poveikį dirvožemio kokybei;
  • Trąšos neutralizuoja augalų ligas;
  • Trąšos padidina chlorofilo kiekį augaluose;
  • Trąšos padidina augalų atsparumą žemai/aukštai temperatūrai.

Kaip išsirinkti tinkamas trąšas?

Augalų tręšimas yra vienas svarbiausių uždavinių sodo ar daržo priežiūros procese. Nuo jo priklauso tiek derlius, tiek gėlių žydėjimas, tačiau reikėtų turėti omenyje ir tai, kad trąšos gali ir pakenkti augalams. Taip gali nutikti pasirinkus netinkamas trąšas. Kadangi prekyboje yra itin didelė trąšų įvairovė, pasirinkti tinkamas gali būti tikrai nelengva užduotis.

Trąšas galima ...

Skaityti daugiau