Kaina
-
Gamintojas
Tipas
Pristatymo laikas
Pardavėjas
Rodyti daugiau
Usams UV sterilizatorius ZB138XDJ01 (US-ZB138) - UVC lempos ir šviestuvai
Usams UV sterilizatorius ZB138XDJ01 (US-ZB138)
 
56,99
-2 %
55,99 4-7 d. d.
(1)
CASO ULTRASONIC CLEANER ULTRASONICCLEAN 1500 - UVC lempos ir šviestuvai
CASO ULTRASONIC CLEANER ULTRASONICCLEAN 1500
 
53,99 3-5 d. d. (0)
UNIQ LYFRO Capsule sterilizatorius UV-C, baltas - UVC lempos ir šviestuvai
UNIQ LYFRO Capsule sterilizatorius UV-C, baltas
 
46,99
-2 %
45,99 4-7 d. d.
(0)
Manta EPB1501 - UVC lempos ir šviestuvai
Manta EPB1501
 
39,99 4-8 d. d. (0)

Dezinfekcinės UV-C lempos, šviestuvai ir UV sterilizatoriai internetu

Dezinfekcija UV-C spinduliais efektyviai naudojama ne vienerius metus. Koronaviruso pandemija lėmė, kad susidomėjimas šiuo dezinfekcijos būdu ypatingai išaugo, todėl gamintojai pradėjo siūlyti vis daugiau ne tik profesionaliam naudojimui skirtos UV-C įrangos.

UV-C spinduliai naikina bakterijas ir virusus

UV-C šviesa yra efektyvus kovos su bakterijomis ir virusais būdas, nes tokio tipo spinduliuotė naikina patogenų DNR, todėl jie negali tinkamai funkcionuoti ir daugintis. Antibakterinės UV-C lempos ir šviestuvai skirti patalpų ir įvairių objektų dezinfekcijai. Svarbu tai, kad šio proceso metu, spindulių veikimo lauke nebūtų žmonių ir gyvūnų.

 UV sterilizatoriai: telefono, daugkartinių kaukių, raktų ir kitų daiktų dezinfekcijai

Prekyboje galima rasti ne tik UV-C lempų, bet ir kompaktiškus, dėžutes primenančius sterilizavimo įrenginius, kurių paskirtis dezinfekuoti įvairius daiktus.

Pas mus rasite įvairaus galingumo UV-C lempų ir UV sterilizatorių už itin draugišką kainą. Pasinaudokite viršuje esančiais filtrais ir rinkitės pagal gamintoją ar priimtiną kainą. Paprastai populiariausios prekės ir prekės su akcija rodomos puslapio pradžioje.

Sunku išsirinkti ?
Skaityk mūsų pirkimo gidą

Kas yra dezinfekuojančios UV-C lempos?

Dezinfekuojanti UV-C lempa yra antibakterinė lempa, skirta paviršių, oro ir vandens dezinfekcijai UV-C spinduliais, kurie sunaikina visokio tipo bakterijas, virusus, grybelius, pelėsį ir kitus patogenus. UV-C germicidinė spinduliuotė yra dezinfekavimo metodas, kai ultravioletinė šviesa, turinti trumpą bangos ilgį (253,7 nm), užmuša arba deaktyvuoja mikroorganizmus, sunaikindama nukleorūgštis ir sunaikindama jų DNR, neleisdama jiems atlikti svarbių ląstelių funkcijų, tokių kaip reprodukcija.

Ar UV-C lempos gali sunaikinti COVID-19?

Nors dar neatlikta pakankamai tyrimų, kuriais būtų išsiaiškintas tiesioginis UV-C spindulių poveikis būtent koronavirusui Covid-19, kai kurie bandymai parodė, kad ši spinduliuotė gali būti naudojama efektyviam kitų koranavirusų, tokių kaip Sars- naikinimui. Tarptautinė ultravioletinių spindulių asociacija (IUVA) nurodo, kad UV šviesa, o ypatingai 200-280 nm spinduliai deaktyvuoja (sunaikina) mažiausiai du kitus koronavirusus, kurie yra labai artimi COVID-19: SARS-CoV-1 ir MERS-CoV, todėl gali būti naudojami ir dezinfekcijai nuo COVID-19.

Ar dezinfekcija naudojant UV-C spindulius yra saugi?

Skleidžiama UV-C šviesa yra kenksminga žmonėms ir kitiems gyviems organizmams, nes gali pažeisti regėjimą, odą ir ląstelių DNR. Įjungus dezinfekuojančią lempą, jos spindulių veikimo diapazone neturėtų būti žmonių ir gyvūnų.

Kiek laiko reikia naudoti UV-C lempą?

Priklausomai nuo konkrečios UV-C lempos ar sterelizatoriaus tipo ir dezinfekuojamo paviršiaus, dezinfekcijos UV-C spinduliais procesas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų. Vertėtų turėti omenyje tai, kad jei nebus paisoma gamintojo nurodymų ir naudojimosi instrukcijos, dezinfekcijos efektas gali skirtis. Maža to, per maža spinduliuotės galia ar per trumpas veikimo laikas gali lemti mikroorganizmų ląstelių mutaciją, kas gali būti priešingo dezinfekcijai efekto priežastis.

Ar UV-C lempa gali būti naudojama rankų dezinfekcijai?

PSO informuoja, kad bet kokio tipo UV lempos neturėtų būti naudojamos rankų ar kitų kūno dalių dezinfekcijai, kadangi UV spinduliai yra kenksmingi odai. Bet kokio tipo UV spinduliuotė pažeidžia odą ir gali sukelti odos vėžį, todėl rankų ir odos dezinfekcijai reikėtų naudoti vandenį su muilu ir alkoholio pagrindu pagamintus dezinfekcinius skysčius, o dezinfekcija UV šviesa skirta paviršių dezinfekcijai.

Pasauliui bandant suvaldyti koronaviruso COVID-19 plitimą, nuolat ieškoma papildomų dezinfekcijos ir apsaugos būdų. Antibakterinių lempų UV-C šviesa jau nuo seno yra naudojama objektų, vandens ir patalpų dezinfekcijai, todėl gali kilti klausimas: ar UV-C lempos gali sunaikinti koronavirusą? Varlė.lt specialistai parengė trumpą gidą apie tai, ką verta žinoti apie populiarėjantį kovos su koronavirusu būdą pasitelkiant dezinfekcines UV-C lempas.

Kas yra ir kam skirtos dezinfekuojančios UV-C lempos?

Dezinfekuojanti UV-C lempa yra antibakterinė lempa, skirta paviršių, oro ir vandens dezinfekcijai UV-C spinduliais, kurie sunaikina visokio tipo bakterijas, virusus, grybelius, pelėsį ir kitus patogenus. UV-C germicidinė spinduliuotė yra dezinfekavimo metodas, kai ultravioletinė šviesa, turinti trumpą bangos ilgį (253,7 nm), užmuša arba deaktyvuoja mikroorganizmus, sunaikindama nukleorūgštis ir sunaikindama jų DNR, neleisdama jiems atlikti svarbių ląstelių funkcijų, tokių kaip reprodukcija.

Trys UV spindulių zonos

Vertėtų prisiminti tai, kad saulė skleidžia trijų diapazonų ultravioletinius (UV) spindulius: UV-A (bangų ilgis 400 – 315 nm), UV-B (bangų ilgis 315 – 280 nm) ir UV-C (bangų ilgis 280 – 100 nm). UV-A spinduliai sudaro didžiąją dalį UV spindulių, patenkančių į Žemę ir gali prasiskverbti giliai į odą, sukeldami senėjimą, raukšles ir odos dėmes. UV-B spinduliai prasiskverbia giliau ir pažeidžia odos DNR, lemia odos nudegimus ir vėžį. Svarbu pažymėti, kad UV-A ir ...

Skaityti daugiau