Zuckerbergo „Facebook“ profilį atakavo programišiai

Antradienio naktį „Facebook“ socialinio tinklo įkūrėjo Marko Zuckerbergo gerbėjų profilio puslapį atakavo programišiai. Jie publikavo tokią žinutę, imituodami, kad ją parašė pats M. Zuckerbergas: „Pradėkime įsilaužimą: jei „Facebook“ reikia pinigų, kodėl vietoje to, kad eitume paskolos į bankus, neleidžiame investuoti „Facebook“ vartotojams? Kodėl „Facebook“ netransformavus į „socialinį verslą“, kokiu puslapį pavadino Nobelio apdovanojimo savininkas Muhammadas Yunusas?“

Per kelias minutes po žinutės pasirodymo, ji buvo daugiau kaip 1800 kartų pažymėta „Patinka“ ir susilaukė 500 komentarų.

Saugumo ekspertas Grahamas Cluley’us iš kompanijos „Sophos“ sako: „Socialinio tinklo „Facebook “vartotojai – įžymūs ar ne – privalo atidžiau pažvelgti į savo profilių apsaugą.

Tikėtina, kad net Markas Zuckerbergas į tai pažvelgs atidžiau, po šio, mano manymu, gėdingo incidento. Nėra aišku, ar kažkas sužinojo jo slaptažodį ar į sistemą įsilaužė kokių nors programų pagalba, tačiau tai signalas, kad visi socialinio tinklo vartotojai turėtų susirūpinti savo apsauga.“

„Facebook“ iš tinklo pašalino M. Zuckerbergo gerbėjų puslapį ir iki šiol atsisako komentuoti šį incidentą. Prieš kelias dienas programišiai taip pat pasikėsino į Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy profilį.

Šie incidentai pasirodė po to, kai prieš savaitę „Facebook“ nutraukė asmeninių vartotojų kontaktinių duomenų viešinimą trečiosioms šalims. Šių veiksmų kompanija ėmėsi, nes susilaukė daug kritikos iš vartotojų ir saugumo ekspertų.