Žaislai

Visi mėgome žaisti vaikystėje. Net ir dabar dažnas turi pomėgį, kurį būtų galima prilyginti žaidimui: mezgimas, knaisiojimasis po automobilio kapotu, o kur dar visi stalo bei kompiuteriniai žaidimai… Kalbama, kad tikriausiai viena sunkiausių užduočių yra nupirkti tinkamą žaislą vos tik gimusiam ar jau pirmą pusmetį nugyvenusiam mažyliui. Ar tikrai esame perkrauti informacija ir taip sunku surasti tinkamą dovaną savo mažyliui ar ją nusinešti einant pirmą kartą į „lankybas“?

Paprasčiausia ir patogiausia apsipirkimą daryti internetu, kur viską rasite vienoje vietoje. Taip pat čia turite galimybę rinktis žaislą pagal gamintoją, tam tikrą tipą bei kainą, kuri gal būti net mažiau nei 10 Lt. Tokius pasirinkimus turite internetinėje parduotuvėje varle.lt. Mažiausiems žmogeliukams ypač svarbu augti ir vystytis saugioje bei natūralioje aplinkoje. Tokie ir turi būti jo žaislai. Jie dažniausiai ir yra estetiškai patrauklesni bei ne tokie kenksmingi gamtai. Mažyliams geriausiai tinka minkšti, natūralių medžiagų žaisliukai. Medžiagos gali būti: linas, vilna, medis.

Kadangi vaikai prikaupia tikrai nemažą kiekį žaislų savo vaikystės metu, tai stenkitės jų pirkti mažiau, bet tegul jie būna kokybiški ir tvirti, patikimi ir saugūs. Ir nepamirškite vienos svarbiausių taisyklių renkant vaikui žaislą – tai jo atitikimas mažylio raidą. Kiekvienas žaislas yra skirtas tam tikro amžiaus vaikui. Ši informacija dažniausiai yra pateikiama ant pakuotės arba nurodoma prekės aprašyme. Bet ir taip aišku, kad vaikui iki vienerių metų nepirksite smulkios dėlionės ar prašmatnaus konstruktoriaus. Iki tokių žaislų jam dar teks paaugti. Geriausiai vaiko gabumus ir galimybes žino jo tėvai, todėl jei norite dovaną įteikti ne savo vaikui, paklauskite tėvų, kokio tipo žaislus mažylis mėgsta, gal jau turi savo mėgstamiausią spalvą.

Jeigu vienerių metų vaikui norite padovanoti knygą, tai tegul ji būna pati tvirčiausia (varle.lt yra prekiaujama medinėmis knygutėmis), kad mažylis jos lengvai nesuplėšytų. Tokio tipo knygą vaikui bus lengviau vartyti ir nagrinėti. Gali knygutė būti skirtingais paviršiais, turėti išlendančius personažus ir gausias ryškiais bei spalvingas iliustracijas.

Turint tikslą mažylį išmokyti stovėti, yra sukurti nuostabūs žaislai – stalai. Labai svarbu yra vaiką mokyti aktyviai naudoti savo kojas. Tad specialūs stalai, kurie yra tarsi žaidimai yra saugūs ir naudingi mažyliui. Jis galės stovėdamas žaisti. Tokio itpo žaislai mažiesiems lavina vaizduotę, skleidžia garsus bei turi skirtingus paviršius.

Mažiausiems vaikams labai patinka į ką nors žiūrėti. Tad prieš miegą jis gali turėti „migdyklę“, kuri skleidžia raminančią muziką, šviesą ar kintančius paveikslėlius. Mažyliai taip pat mėgstą ką nors kandžioti, ridenti, stumti, traukti, tempti, pilti ar daužyti. Žaislų funkcijos gali būti labai elementarios, tačiau jos tikrai padės vystytis ir augti. Dar nepamirškite vaiko smagumo turkštis vonioje. Tad čia pravers žaislas, su kuriuo būtų galima pliuškentis.

Tegul kiekvienas naujai įsigytas žaislas mažyliui būna vis kitoks. Niekada nepirkite panašias funkcijas atliekančių žaislų. Tegul kartu su vaiku auga ir jo domėjimasis supančiais daiktais bei aplinka.