Žaidimų kompiuterio „Lenovo L340“ apžvalga [VIDEO]

Lenovo L30 apžvalga

Pavasarį „Lenovo“ pristatė naują žaidimams skirtą nešiojamą kompiuterį „IdeaPad L340“. Pasak Varle.lt nešiojamų kompiuterių specialistų, turint omenyje kainą iki 1000 € ir specifikacijas, panašu, kad tai gali tapti populiariu optimalios kainos ir našumo pasirinkimu žaidėjams.

Vertėtų paminėti, kad žaidimams skirti nešiojami kompiuteriai šiandien yra pakankamai brangūs, todėl rasti patikimą ir galingą sprendimą iki 1000 eurų gali būti tikras iššūkis, todėl šios apžvalgos herojus atrodo šiame fone jei ne pigesnių, tai vidurinės klasės pusėje. Panašu, kad žvelgiant iš kainos perspektyvos „Lenovo IdeaPad L340“ yra kaip šviežio oro gūsis, tačiau pažiūrėkime, kaip yra iš tikrųjų ir kokie pagrindiniai šio nešiojamo kompiuterio privalumai ir trūkumai.

„Lenovo IdeaPad L340“ našumas

„Lenovo L340“ siūlo du veikimo režimus: tylųjį („Quiet“) darbui ir greitąjį „Quick“ – žaidimams. Toks sprendimas leidžia sureguliuoti maksimalų ventiliatoriaus greitį ir apriboti kitus įrangos komponentus tam, kad sistema būtų tylesnė. Varle.lt specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad ir kokias galingumo atsargas siūlytų kompiuteris, kasdieniam darbui dažnai reikia ne tiek maksimalios galios, kiek efektyvaus veikimo.

„Lenovo L340“ yra aprūpintas naujos kartos „Intel Core i7-9750H“ procesoriumi. Šis procesorius yra specialiai sukurtas žaidimams ir darbo stotims. „Intel Core i7-9750H“ turi 6 branduolius, 12 gijų bei pasižymi 2.6 GHz baziniu taktiniu dažniu, kuris Turbo režime gali siekti iki 4.5GHz. Jis naudoja tikrai nemažai energijos (45W), tačiau tai nieko keisto turint omenyje tą galingumą, kokį jis siūlo. Galima teigti, kad „Intel Core i7-9750H“ procesorius yra vienas pagrindinis „Lenovo L340“ „arkliukas“ ir privalumas. Nešiojamas kompiuteris turi standartiškai 8 GB RAM ir tai gali pasirodyti mažokai žaidimų mašinai, tačiau nepamirškime šio įrenginio kainos ir to fakto, kad galima įsidėti papildomai operatyviosios atminties iki 16 GB. Iš tikrųjų daugumai žaidimų sklandžiam veikimui pakanka 8 GB RAM, tačiau tikrai malonu žinoti tai, kad tą atmintį galima padidinti.

Kalbant apie saugyklos talpą, vertėtų paminėti, kad gali būti kelios konfigūracijos, kurios apima iki 1 TB SSD ir iki 2 TB HDD. Populiariausiu optimalios kainos ir kokybės sprendimu ko gero liks 512 GB SSD modelis.

„Lenovo IdeaPad L340“ ekranas ir grafika

Kalbant apie grafiką, vertėtų pasakyti, kad „Lenovo“ čia nesiūlo pažangiausios GeForce RTX serijos plokštės, kuri iškeltų įrenginio kainą jau virš 1000€. Priklausomai nuo konfigūracijos nešiojamas kompiuteris gali būti aprūpintas iki „GeForce GTX 1650“ vaizdo plokšte, kas Varle.lt specialistų nuomone, šiuo metu yra aukso viduriukas ir kurio galingumo atsargų pakanka sklandžiam daugumos žaidimų grafiniam našumui.

Šio „Lenovo“ nešiojamo kompiuterio ekranas yra pakankamai standartinis žaidimų įrenginio ekranas. „Lenovo IdeaPad L340“ turi 15.6″ įstrižainės Full HD (1920 x 1080) ekraną. Priklausomai nuo konfigūracijos matrica gali būti IPS arba TN. Matricos danga yra matinė ir tai lemia didesnį patogumą naudojantis įrenginiu būnant saulėtoje aplinkoje. Ryškumo atsargų čia taip pat pakanka maloniam ir patogiam darbui (250 nitų IPS versijoje ir 220 nitų – TN).

„Lenovo IdeaPad L340“ jungiamumas

Jungiamumo parinkčių įvairovė čia pakankamai plati. „Lenovo IdeaPad L340“ turi visas reikalingas jungtis patogiam kasdieniam naudojimui ir žaidimams. Visos jungtys yra išdėstytos kairėje pusėje išskyrus Kesington užraktą, kuris yra iš dešinės. Iš tikrųjų nežinau, ar toks sprendimas pagerina ergonomiką. Iš kairės pusės rasime:

  • 1 x USB Type-C
  • 2 x USB 3.1 Type-A
  • 1 x HDMI 2.0
  • 1 x RJ-45 tinklo jungtį
  • 1 x kombinuotą ausinių/mikrofono jungtį

Kaip matome trūksta atminties kortelių skaitytuvo.

Tinklo ir belaidžio jungiamumo galimybės čia taip pat tokios, kokių ir vertėtų tikėtis iš žaidimas skirto nešiojamo kompiuterio, t.y. čia turime:

  • Gigabit Ethernet jungtis
  • Dual Band 802.11ac Wi-Fi (2×2)
  • Bluetooth 4.2

„Lenovo IdeaPad L340“ portabilumas ir baterijos veikimo laikas

Vertėtų paminėti, kad šis nešiojamas kompiuteris nėra labai lengvas, jo svoris prasideda nuo 2.2 kg. Taigi „Lenovo IdeaPad L340“ nėra tas nešiojamas kompiuteris, kurį norėsite nešiotis su savimi visur, nepaisant to, kad jo dizainas atrodo tikrai labai stilingai.

45 Whr baterija užtikrina iki 9 val. autonominio veikimo laiką. Iš tikrųjų toks autonominis veikimo laikas būdingas naudojantis kompiuteriu įprastu būdu, t.y. naršant internete, rašant dokumentus ir pan. Žaidimai bei intensyvus naudojimasis kompiuteriu, gali apriboti baterijos veikimo laiką iki 4–5 val.

Apibendrinimas

Apibendrinant „Lenovo L340“ yra puikus biudžetinis žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris. Varle.lt nešiojamų kompiuterių specialistų teigimu, jei nenorite išleisti daugiau kaip 1000€, bet norite turėti naujausią i7 procesorių ir galingą GeForce grafinę plokštę bei talpų SSD diską, tikrai verta atkreipti dėmesį į šį modelį, nes čia rasite optimalų kainos ir našumo derinį.

 

kaip issirinkti nesiojama kompiuteri