„Xiaomi Amazfit“ apžvalga [VIDEO]

Xiaomi Amazfit apzvalga

Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistų teigimu, išmanieji laikrodžiai yra šiek tiek kitoks įrenginių žanras nei išmanieji telefonai. Pažiūrėkime, ką siūlo „Huami“ kompanija, pagal „Xiaomi“ užsakymą „Xiaomi Amazfit“ išmanųjį laikrodį. Iš tikrųjų dauguma jūsų žino „Huami“ kompaniją, net jei ir nei karto nėra girdėję šio pavadinimo. Būtent šis gamintojas „Xiaomi“ kompanijai kuria vienas populiariausių pasaulyje išmanias apyrankes „Mi Band“, tačiau reikėtų paminėti tai, kad „Huami“ taip pat turi savo „Amazfit“ prekės ženklo įrenginių portfolio.

Dizainas

Yra išmanaus laikrodžio versija su raudonu ir juodu dirželiu. „Xiaomi Amazfit“ atrodo kaip įprastas tradicinis laikrodis ir tokį bruožą galima laikyti dideliu įrenginio privalumu. Dizainas nėra krentantis į akis, todėl puikiai atrodys su įvairia apranga. Apvalus išmanaus laikrodžio korpusas yra santykinai nedidelis. Apatinė korpuso dalis yra pagaminta iš lengvo ir tvirto plastiko, o rėmelis – iš keramikos. „Xiaomi Amazfit“ išmanusis laikrodis pasižymi IP67 standarto apsauga nuo drėgmės. Bendras konstrukcijos svoris siekia 53 gramus.

Apyrankės dirželis pagamintas iš hipoalerginio silikono. Išmanųjį laikrodį pakankamai malonu nešioti visą dieną, jokio diskomforto nesijaučia net ir naktį, todėl galima teigti, kad įrenginys gali puikiai atlikti visą parą veikiančio miego asistento funkciją. Reikėtų pažymėti tai, kad dirželio plotis čia yra 22 mm, todėl standartinio tvirtinimo dėka čia galima pasinaudoti bet kokiu kitu dirželiu.

Ekranas

Ekranas pagamintas pagal TN technologiją. Matymo kampai verčia linkėti geresnio rezultato. Tačiau Varle.lt išmaniųjų laikrodžių specialistų teigimu, nereikėtų dėl šių aspektų iškart nurašyti ekrano kaip nekobiško, nes šis sprendimas turi savo privalumų. Pavyzdžiui, po matrica gamintojas integravo puikų atspindintį sluoksnį, kurio dėka vaizdas ekrane gerai įžiūrimas esant bet kokioms sąlygoms išskyrus, žinoma, visišką tamsą. Taigi laikrodžio ekranas visada įjungtas, o apšvietimo jums prireiks nebent tik naktį.

Ekrano įstrižainė yra 1.34 col., raiška čia yra 320×300 pikselių. Jeigu atidžiau pažiūrėtume į korpusą, pamatytume, kad šalia apatinės ekrano kraštinės yra apšvietimo jutiklis. Jis leidžia automatiškai reguliuoti apšvietimą tada, kai jis naudojamas.

Apšvietimas pasižymi mėlynu atspalviu ir jį įjungus, išryškėja visi matricos trūkumai, tačiau jie tikrai nėra tokie, kurie erzina trumpai žvilgčiojant į ekraną. Ekrano apšvietimas čia aktyvuojamas vienintelio mygtuko paspaudimu arba klasikiniu laiko peržiūros judesiu. 90 proc. atvejų akselerometras korektiškai nustato rankos padėtį.

Ekranas yra dengtas apsauginiu „Corning Gorilla Glass 3“ stiklu ir pasižymi nebloga oleofobine danga.  Tiesa, jos privalumai apsiriboja tik lengvai pašalinamais nuo ekrano pirštų atspaudais.

Aparatinė įranga

„Xiaomi Amazfit“ gavo standartinius „Android Wear“ išmaniesiems laikrodžiams vidinės konstrukcijos elementus. Čia yra pritaikytas dviejų branduolių procesorius su maksimaliu 1,2 GHz taktiniu dažniu, 512 MB operatyviosios atminties ir 4GB saugyklos, iš kurios šiek tiek daugiau nei 2 GB prieinama naudotojui muzikos saugojimui. Bevielis jungiamumas šiame išmaniajame laikrodyje įgyvendinamas Bluetooth 4.1 ir Wi-Fi dėka. Pastarasis čia reikalingas programinės įrangos ir orų duomenų atnaujinimui. Vidinės atminties talpa ir Bluetooth leidžia laisvai prijungti ausines, todėl į bėgiojimus ar sporto salę su savimi nebūtina imti išmanaus telefono.

Programinė įranga

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad „Xiaomi Amazfit“ išmanusis laikrodis veikia „Android Wear“ pagrindu, tačiau taip nėra. Čia naudojamas specialus sprendimas su ryškiai pasiskolinta tos sąsajos logika.

Išmanaus laikrodžio sąsaja yra pilnai išversta į anglų kalbą. Vertimas labai kokybiškas, todėl prikibti čia paprasčiausiai nėra prie ko. Pradinio ekrano vaidmenį čia atlieka laikrodžio ciferblatas. Jo temą galima pasirinkti „Amazfit“ programėleje po to, kai sinchronizuosite išmanųjį laikrodį su išmaniuoju telefonu.

Funkcionalumai

„Xiaomi Amazfit“ rasime visas pagrindines funkcijas: sportinės veiklos sekimą, širdies ritmo matuoklį, žingsniamatį, miego asistentą, kompasą, žadintuvą, informaciją apie orus, laikmatį ir chronometrą.

Išmanusis laikrodis leidžia sekti įvairias sportines veiklas: bėgimą lauke ar viduje, ėjimą, važiavimą lauke ar viduje dviračiu ir t.t. „Technologija bėgikams“ (angl. „Technology for Runners“) – būtent su tokiu šūkiu kompanija įvedė į rinką savo produktą. Atskirai reikėtų paminėti bėgimo režimą, juk būtent orientuojantis į šią fizinio aktyvumo rūšį sukurtas šis išmanusis laikrodis. Įjungtame bėgimo režime naudotojui yra prieinamas aktualus greitis, tempas, pulsas, įveiktas atstumas.

GPS veikia tiksliai ir greitai. Optinio širdies ritmo matuoklio veikimui pastabų irgi nėra. Dienos metu „Xiaomi Amazfit“ seka nueitų žingsnių skaičių akselerometro dėka. Norint čia didesnio tikslumo galima įjungti GPS, tačiau reikia turėti omenyje tai, kad tokiame režime išmanusis laikrodis veiks apie parą.

Varle.lt išmaniųjų laikrodžių specialistų parengtos apžvalgos herojus moka sekti miego kokybę, tačiau reikėtų paminėti tai, kad išmanaus žadintuvo funkcijos čia nėra. Galite tiesiog nustatyti žadinimą reikiamu laiku ir išmanusis laikrodis pažadins jus vibracijos garsu, kurio stiprumą papildomai galima sureguliuoti nustatymuose.

„Xiaomi Amazfit“ išmanusis laikrodis moka atvaizduoti pranešimus apie įeinančius ar praleistus skambučius ir žinutes.

Programėlė

Kai kuriems laikrodžio nustatymams prireiks specialios programėlės „Amazfit Watch“. Ji prieinama tiek „iOS“, tiek „Android“ platformoms. Programėlė siūlo pakankamai bazinius funkcionalumus ir galbūt kai kam pasirodys ir nelabai reikalingus. Čia galima keisti ciferblatą, meniu punktų eiliškumą ir nustatyti aktyvios veiklos sinchronizaciją su „Strava“ programėle. Kitos bėgimui skirtos programėlės kol kas nėra palaikomos.

Autonominio veikimo laikas

„Xiaomi Amazfit“ išmanusis laikrodis yra aprūpintas 280 mAh talpos nekeičiama baterija. Kadangi čia minimaliai naudojamas apšvietimas, išmanusis laikrodis pasižymi pakankamai ilgu autonominio veikimo laiku. Vidutiniškai jo baterijos pakanka 4–5 dienoms. Tiesa, įjungtas kasdienis bėgimo režimas sumažina autonomiškumą iki 3 dienų. Taigi maratoną su muzika nubėgti galima ir nereikės įrenginio krauti kiekvieną naktį. Pilnas baterijos įkrovimas trunka 1,5 val.

Apibendrinimas

Įspūdžiai pasinaudojus šiuo išmaniuoju laikrodžiu labai geri. „Huami“ kompanijai pavyko sukurti puikų ir stilingą įrenginį už pakankamai prieinamą kainą. „Xiaomi Amazfit“ yra ne šiaip išmanusis laikrodis, kuris tinka tik bėgimui, bet ir pakankamai stilingas aksesuaras kiekvienai dienai. Varle.lt išmaniųjų laikrodžių specialistų teigimu, laikrodis puikiai susitvarko su fizinio aktyvumo sekimu ir visai nesvarbu, ar tai bus bėgimas, miegas ar tiesiog kasdienis gyvenimas. Produkto komplektaciją sudaro „Xiaomi Amazfit“ išmanusis laikrodis, USB laidas ir doko stotelė įkrovimui.