„Windows 10“ – naujoji „Microsoft“ operacinė sistema

„Windowsa 8“ įpėdinys –  „Windows 10“! Ir tai tik viena iš staigmenų, kurias atskleidė „Microsoft“ naujos operacinės sistemos pristatymo metu.

Nepaisant to, kad konferencijos tema kėlė didelį susidomėjimą, Redmond gigantė į šį įvykį pasikvietė vos penkiasdešimt žurnalistų. Kompanija atsisakė gyvai transliuoti renginį internete.

Platformos privalumas – jos pritaikymas dižiausiam iki šiol istorijoje įrenginių skaičiui. Tiek asmeninių kompiuterių, tiek planšetinių ir išmaniųjų telefonų naudotojai gaus produktą su galimybe paleisti tiksliai tokias pačias skaitmenines programėles.

„Windows 10“ – išsamiausia mūsų operacinė sistema. Ji suteiks tinkamas patirtis tinkamu laiku, – teigė Terry Myerson, operacinių sistemų skyriaus viceprezidentas. Būtent kompleksiškumas ir universalumas lėmė, kad tinkamiausiu naujos operacinės sistemos pavadinimu pripažintas „Windows 10“.

start.jpg

Funkcionalumai

„Windows 10“ atsiras atnaujinta klasikinio „Menu Start“ versija. Meniu bus galimybė instaliuoti skaitmenines programėles bei turės universalią paieškos sistemą, o jo dydį galima bus keisti pagal asmeninius poreikius.

Naujiena bus taip pat „Task View“ – mygtukas užduočių juostoje, kurį paspaudę naudotojai galės matyti aktualių atidarytų programų sąrašą.

Be to „Windows 10“ leist dirbti keliuose virtualiuose darbalaukuose – navigavimas tarp jų turėtų būti ypatingai greitas ir patogus.

task.jpg

Wirtualne pulpity

Sąsaja

Kalbant apie sąsają, „Windows 10“ turėtų sudaryti idealią pusiausvyrą tarp tradicinio „Windows 7“ bei pritaikytu jutikliniams ekranams „Windows 8“. Platformos išvaizda – suderinta, o jos panaudojimas praktiškas kiekvienoje situacijoje: naudojantis pėlyte ir klaviatūra ar pasitelkiant lietimą. Sąsają sistema pritaiko prie valdymo metodo.

Wszystkie aplikacje w oknach

Wiele aplikacji naraz

Premjera

Daugiau detalių susiujusių su nauja „Microsoft“ platforma žadama pateikti konferencijos „Build“ metu, kuri įvyks 2015 metų balandį. Tais pačiais metais „Windows 10“ sulauks ir oficialios premjeros.

Šaltinis: Microsoft