Vyriškos striukės

Šiuolaikinės vyriškos striukės puikiausiai parduodamos internetu, nes viskas iš pažiūros atrodo labai paprasta – išsirenki norimą spalvą, ilgį ir viskas. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi striukę internetu, papasakosime šiame straipsnyje.

 

Žiema ar ruduo ar vasara ar sportas?

Pirmiausia reiktų nuspręsti, kuriam metų laikui striukė reikalinga. Pavasarį ir rudenį nešiojamos lengvos, bet kartu ir šiltos striukės, kurių tikslas – apsaugoti nuo lietaus ir žvarbaus vėjo. Žieminės striukės turi apsaugoti ne tik nuo vėjo, bet ir nuo šalčio. Atsparumas šlapiam orui nėra būtinas, tačiau pageidautinas, ypač Lietuvoje, kur šlapdriba – dažnas reiškinys. Plonos ir šilumą sulaikančios striukės reikalingos sportuojantiems – dviratininkams, bėgikams, slidininkams ir visiems kitiems, kas atlieka fizinius veiksmus lauke, tačiau nenori, kad jų judesiai būtų varžomi siaurais rūbais ar sunkiasvorėmis striukėmis.

 

Vasarinės striukės labiau primena švarkelius. Jos dažnai gaminamos iš medvilnės ir kitų sintetinių audinių. Dažnai jos yra be pamušalo arba su itin plonu pamušalu, nes jos dėvimos vėsiais vasaros rytais ir vakarais. Nuo lietaus tokios striukės neturi tikslo saugoti, nes tam reikalingas plono audinio lietpaltis arba striukė nuo lietaus.

 

Užpildas

Svarbus momentas renkantis striukę yra užpildas. Paprastai šiuolaikinės striukės gaminamos iš nailono arba poliesterio, tačiau užpildai gali būti skirtingi. Populiariausias užpildas – pūkai. Žiemos sezonui tinkančiose striukėse taip pat pasitaiko ir dirbtinio kailio vidus.

 

Retesnės striukės – su išimamu užpildu, kai kailis arba megztinis tiesiog išimamas iš striukės ir įdedamas atgal. Dažniausiai jis sutvirtinamas užtrauktukų ir sagų pagalba, siūti jo nereikia.

 

Kartais striukių užpildą atstoja megztiniai arba specialūs džemperiai. Užpildui dar naudojama ir džinsinė medžiaga.

 

Detalės

Striukė pasirenkama dėl tam tikrų detalių – kišenių, raištelių, diržų, sąsagų ir t.t. Taip pat viena iš svarbiausių detalių yra gobtuvas, kuris gali būti nuimamas, arba paslepiamas apykaklės srityje. Vidinės kišenės taip pat svarbu, tačiau interneto parduotuvėse dažnai apie jas neužsimenama. Taip pat svarbu ir rankovių detalės – kuo rankovės užsibaigia. Ar yra siaurėjantys rankogaliai, kurie rudenį ir žiemą yra itin naudingi, taip pat, kaip ir sportininkams. Apykaklės sandarumas – taip pat svarbi detalė, nes nuo jos užsegimo priklauso ne tik striukės išvaizda, bet ir funkcionalumas. Rinkdamiesi striukes internetu, į detales atkreipkite nemažai dėmesio.

 

Papuošimai – taip pat savotiškos detalės, nors jos daug funkcionalumo ir neturi. Tai tam tikros medžiagos intarpai, pavyzdžiui, odinės juostelės, zomšiniai papuošimai, džinso inkliuzai. Realiai tik vienas iš jų yra funkcionalus – specialūs lopai ant alkūnių (gali pasitaikyti vasarinėse striukėse, kurios tarnauja ir kaip darbinis rūbas).

 

Stilius

Rinkdamiesi striukę, niekada nepamirškite, kokiam socialiniam sluoksniui atstovaujate. Pagalvokite, kaip striukė derinsis su kelnėmis, kepure, rankine ir kitais elementais. Klasikinio stiliaus striukės dažnai mėgstamos verslininkų. Ryškiaspalvės ir įmantrios striukės – jaunų stileivų, nes jos dėvimos dažniausiai laisvalaikiu. Yra ir sportiškų striukių stilistika net tada, kai nesportuojate – visi žino Holivudo filmuose matytas beisbolo žaidėjų striukes… Ekstremalaus stiliaus striukės mėgstamos spalvingų asmenybių – menininkų, jaunimo, ekstremalaus sporto atstovų – visų tų, kas norti išsiskirti iš minios. Dėl to striukes rinkitės pagal tai, kur daugiau jas nešiosite – darbe, sporte, pramogaudami ar tiesiog norėsite pabrėžti savąjį išskirtinumą.

 

Prekės ženklai

Striukės, kaip ir visi rūbai, turi savo prekės ženklus. Vieni jų yra garsūs, kiti prilygsta paprastiems užrašams. Yra ir tokių striukių, ant kurių nesipuikuoja joks prekės ženklas, nors tokių rasti labai sunku. Rinkdamiesi brangias prekes, pasidomėkite apie jų prekės ženklą, kuris gali pasirodyti ir negirdėtas. Aišku, „no name“ striukės nebūtinai yra nekokybiškos, ar negražios. Todėl rinkitės širdimi ir protu, o ne tik stereotipine nuomone…

 

Kaina

Kiek kainuoja kokybiška vyriška striukė? Tikslaus atsakymo nepateiksime. Vidurkis Lietuvoje yra 150-300 litų. Kainuojančios mažiau gali būti nekokybiškos arba tiesiog nežinomo prekės ženklo, todėl vertėtų atkreipti dėmesį į kitas savybes. Daugiau kainuojančios striukės – jūsų piniginės reikalas. Su šiuo rūbu būnate gana trumpai per dieną, tad apie didesnes investicijas reiktų rimtai pasvarstyti. Vyrą puošia ne blizgučiai, o kokybė, stiliaus pojūtis ir sugebėjimas suderinti kitus rūbus bei aksesuarus – batus, kepurę, šaliką, pirštines, krepšį, skėtį ir t.t.