Vitrinos

Su antikinių baldų mada grįžta virtuvės vitrinos. Vis dažniau jos įrengiamos tiek tradicinėse, tiek moderniose virtuvėse.

Iš kur atsirado vitrinos?

Žodis „vitrina“ anksčiau turėjo kitokią reikšmę nei turi šiandien. Vitrina anksčiau siejosi su prabanga ir klestinčiu gyvenimu. Tai buvo speciali vieta rūmuose ar dvare, kur buvo saugojamos įvairūs kasdienio naudojimo daiktai (staltiesės, stalo įrankiai, padėklai, kt.). Vitrina dažniausiai buvo įrengiama tarp virtuvės ir valgomojo. Būtent čia tarnai baigdavo valgio gaminimą, sudėdavo indus ir iš čia išnešdavo patiekalus į valgomąjį kambarį.

Virtuvės vitrinos paprastai susideda iš dviejų dalių, kurias galima atskirti: vitrinos, dažnai stiklinės, kurią galima pakabinti ant sienos ir komodos (su stalčiais, lentynomis ir dažnai uždaromomis durimis). Būdingas vitrinos bruožas yra tas, kad dažnai viršutinė šių baldų dalis yra siauresnė nei apatinė.

Idėjos virtuvės virtrinos panaudojimui

Virtuvės vitrina neprivalo būti tik virtuvėje, nors čia šie baldai ir įrengiami dažniausiai. Galima ją ramiai pastatyti svetainėje ir naudoti kaip bibliotekėlę. Seną didelę vitriną galima reorganizuoti į virtuvės barą ar virtuvės salos elementą, o prieškambaryje panaudoti apatinę vitrinos dalį kaip originalią spintelę avalynei.

Stilius ir tradicijos

Nepaisant stilingų senų laikų aliuzijų virtuvės vitrina pasiteisins ne tik patalpose, įrengtose laikantis senų laikų mados. Šis baldas taip pat puikiai papildys madingus ir minimalistinius namus. Savo universalumo ir išskirtinio praktiškumo dėka vitrina gali funkcionuoti kaip tam tikros rūšies sandėliukas ir stalviršis viename.

Vitrinos funkcijos

Nepaisant to, kad ilgus amžius vitrinos vieta pagrinde buvo virtuvėje, šiandien šiuos baldus vis dažniau galima sutikti svetainėje. Tai neatsitiktinumas. Labai sudėtinga įsigyti vitriną, kuri nebūtų pagaminta iš medžio masyvo. Dažniausiai tai būna antikiniai brangūs baldai arba nauji baldai, pagaminti pagal tradicinę techniką, stilistika primenančia senus laikus. Tačiau visada tai yra medžio masyvas, suteikiantis elegancijos kiekvienam interjerui. Vitrina – tai stiliaus ir interjero elegancijos klasika.

Truputis istorijos

Vitrinos „protėvis“ – medinė didelė skrynia, kurioje senovėje saugojo indus ir maistą. Renesanse šie baldai iš dalies prarado savo grynai utilitarinę funkciją. Virš skrynios buvo pritaisytos lentynos ir stalčiai, kurių skaičius liudijo apie vitrinos savinininko gerovę. Taip pat tai buvo pereinamosios srities tarp svetainės ir tarnų kambarių baldai. Didžiausią populiariumą vitrinos turėjo Nyderlanduose atsižvelgiant į šios tautos meilę porcelianui. Tam, kad būtų apsaugoti meistriškai pagaminti plonaus porcelianio puodeliai ir tuo pačiu nebūtų slepiamas jų grožis, laikyta juos stiklinėse vitrinose.

Mediena

Prieš priimant sprendimą įsigyti vitriną, verta apsvarstyti, iš kokios medienos turėtų būti pagaminti šie baldai. Ar tai lakuota, beicuota, aliejinė ar dengta vašku mediena. Kiekviena rūšis turi savo trūkumų ir privalumų. Žinoma, vašku dengtos vitrinos priklauso labiausiai elegantiškoms ir labiausiai palaikančioms klasikinį stilių. Tokios vitrinos neblizga, kaip lakuoti baldai ir turi šilko švelnumą. Tradicinis būdas apsaugoti baldus nuo drėgmės, dulkių ir kitų neigiamų aplinkos veiksnių yra bičių vaško panaudojimas, užtikrinantis aukščiausią baldų kokybę.

Virtuvės vitrina – tai puikus sprendimas visiems, vertinantiems funkcionalumo ir stiliaus dermę.