Visa tiesa apie skystus tapetus: namai bus šiltesni, mažiau girdėsis triukšmo

Viskas apie skystus tapetus

Skysti tapetai – inovatyvi naujovė, pamažu atrandanti vietą gyvenamųjų būstų, biurų bei kitose erdvėse. Kuo jie ypatingi? Padengia visus nelygumus ir pasižymi gera izoliacija – tiek garso, tiek šilumos.

Pagaminti iš natūralių medžiagų

Prekybos centro internete „Varlė.lt“  specialistai sako, kad skysti tapetai žmonėms priimtini ne tik dėl patogumo jais dengti paviršių, bet ir dėl savybių:

„Pagrindinė jų vertė – tai estetika, ilgaamžiškumas, natūralumas. Skysti tapetai pagaminti iš natūralių medžiagų: šilko, šilko su medvilne, tik medvilnės, medvilnės su popieriumi ir tik iš popieriaus; nuo to priklauso jų kaina.

Tapetuose galimi blizgučiai: metalizuotas aukso, sidabro ir vario siūlas, bambuko atplaišos, mika akmens dulkės, granitas, žėrutis, tačiau blizgučius, jei klientas pageidauja, galima išimti. Žodžiu, pirkėjas turi galimybių kurti tokį vaizdą ant sienos ar lubų, koks jam patinka.”

Kuo skysti tapetai skiriasi nuo įprastinių?

Varlė.lt „Marketplace“ platformoje prekiaujančios bendrovės „Elanas”, kuri yra oficialus skystų tapetų Poldecor atstovas Lietuvoje, direktorius Valentinas Agurkis sako, jog skystų tapetų privalumų gali rasti daug:

„Šiuos tapetus nuimti ir užklijuoti galima iki 5 kartų. Sugadintą vietą galima lengvai pakeisti naujais tapetais, juos sudrėkinti ir nuimti, o į tą vietą lipinti naują paruoštą masę – po 24 val. nebus nei žymės, kuri vieta pataisyta, o juk to neįmanoma padaryti su įprastiniais tapetais.

Be to, skysti tapetai padengia visus nelygumus ir įtrūkimus iki 5 mm, o rinktis prekybos centre interrnete „Varlė.lt“ jų galima iš daugiau nei 230 spalvų.

Taip pat šie tapetai sugeria drėgmę, o po to palaipsniui išdžiūva. Jais galima tapetuoti ir vonios kambarį, išskyrus tą sieną, ant kurios patenka vanduo. Ir dar – šie tapetai yra statiški, t .y. ant jų visiškai nesikaupia dulkės.”

Sulaiko šilumą ir pašalinius garsus

Skysti tapetai – viena įdomiausių naujovių. Koks darbo su jais principas, kaip dengiamas paviršius?

Kaip pasakoja V. Agurkis, pakuotėje yra sausas mišinys, kurį reikia paruošti pilant vandens. Kiekvienas pirkėjas gauna instrukciją, kaip reikia pasiruošti darbui ir padengti tapetais sienas.

Šiais tapetais padengus sienas ir lubas, iki 20 proc. sumažėja garso ir šilumos pralaidumas, taigi namuose būna šilčiau, mažiau girdisi pašaliniai garsai.

Išdžiūva per parą

Ekspertai tvirtina, kad skystus tapetus galima lipinti ant visų kietų paviršių, o tai reiškia, kad ne tik ant sienų ir lubų. Pagrindinis dalykas – tinkamai paruošti norimą padengti paviršių.

„Sienų nereikia lyginti glaistu. Tarkim, naujo namo sienos tinkuotos, tuomet tereikia 2 kartus nutepti gruntu ir išdžiūvus pradėti tapetuoti. Viskas. Jei skystais tapetais dengsite seno būsto sienas, žiūrėkite, kad jos būtų švarios, neliktų senų popierinių tapetų, purvio, pelėsio ir pan. Bet priminimas tas pats – 2 kartus gruntuoti, o paskui tapetuoti. Jei sienos iš OSB plokštės, prieš gruntavimą reikėtų jas nudažyti baltais dažais”, – primena V. Agurkis.

Skysti tapetai išdžiūva maždaug per 24 val., o kad greičiau išdžiūtų, rekomenduojama įjungti šildytuvus, o vasarą padaryti skersvėjį, kuris kitiems tapetams tik kenkia.  

V. Agurkis išskiria dar vieną skystų tapetų ypatumą: „Galima derinti kelias spalvas ir išgauti įvairius raštus, ornamentus, tiesiog meno kūrinius. Tapetais paprasta atnaujinti gyvenamųjų būstų, biurų, restoranų, salonų, laiptinių ir kitas erdves, kurioms norima suteikti elegantišką išvaizdą.“