Viryklės

Viryklė yra vienas svarbiausių virtuvinių prietaisų, į kuriuos teks investuoti. Pasirinkti tinkamą viryklę gali būti sudėtingas sprendimas, tačiau esame pasirengę jums padėti. Mūsų plačiame asortimente siūlomi modeliai patenkins įvairius kainos ir maisto ruošimo poreikius, įskaitant ir krosnis-virykles, dujines virykles bei elektrines virykles.

 

Kokio tipo viryklė jums labiausiai tiktų?

Savo virtuvei renkantis viryklę, yra keli iš tiesų svarbūs aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti. Forma, dydis ir virtuvės išdėstymas yra svarbūs, tačiau taip pat turite pagalvoti, keliems žmonėms ruošiate maistą, o taip pat pasverti dujinės, elektrinės viryklės ar dujinės viryklės su elektrine orkaite privalumus.

 

  • Dujinės viryklės

Dujinė viryklė užtikrina greitą, reguliuojamą karštį ir leidžia ant degiklių greitai paruošti maistą. Į zonas padalintos orkaičių temperatūros reiškia, kad skirtingus patiekalus galite ruošti skirtingu greičiau, tačiau orkaitę reikės iš anksto įkaitinti. Nepamirškite, kad visus dujinius prietaisus turi įtaisyti kvalifikuoti specialistai, susipažinę su dujų saugos standartais. Draudžiama atlikti dujų viryklių įrengimo darbus, jeigu specialistas nėra įtrauktas į dujų saugos registrą. Į dujų saugos registrą įtraukti specialistai yra praėję patvirtinus egzaminus, kuriais patvirtinama jų kompetencija.

 

  • Elektrinės viryklės

Elektrinės viryklės dažniausiai įkaista lėčiau nei dujinės viryklės. Tačiau jeigu išsirinksite elektrinę orkaitę su ventiliatoriumi, įkaitinimas ir maisto ruošimas bus daug trumpesnis, o temperatūra bus paskirstoma tolygiau. Ventiliatorius taip pat cirkuliuoja orą, todėl vienu metu galite ruošti kelis stipraus aromato patiekalus ir jų kvapai nesusimaišys.

 

  • Dujinės viryklės su elektrine orkaite

Dujinės viryklės su elektrine orkaite užtikrina geriausių savybių derinį – dujinių degiklių karštį ir lankstumą bei greitesnį ir tolygesnį elektrinės orkaitės ir ventiliatoriumi veikimą.

 

  • Krosnys-viryklės

Krosnys-viryklės, kurioms naudojama elektra arba dujos, yra didesni viryklių modeliai, kuriuos dažnai yra iki aštuonių dujų degiklių ir dviguba orkaitė. Ši viryklė tobulai tinka, jeigu dažnai gaminate dideliam žmonių skaičiui. Šie prietaisai dažnai turi didelį degiklį, skirtą „Wok“ tipo keptuvei, kuri labai tinka „stir-fry“ (kepimo gabaliukais) maisto ir troškinių ruošimui.

 

  • Viryklės su dviguba orkaite

Viryklės su dviguba orkaite užtikrina didesnį lankstumą, leidžia jums atskirai naudotis apatine ir viršutine orkaite arba abiem orkaitėm vienu metu. Paprastai apatinė orkaitė turi ventiliatorių, o viršutinė orkaitė yra įprasta orkaitė su viršuje įtaisytu griliu.

 

  • Integruotos orkaitės

Nesvarbu, kokią viryklę pasirinksite, bet visada galite apsvarstyti galimybę pirkti integruotą (įmontuojamą) viryklę. Šie prietaisai įtaisomi už virtuvinės spintelės durelių, tokiu būdu užtikrinant tvarkingą ir vientisą virtuvės išvaizdą. Atskirai stovinčios viryklės turi aukščio reguliavimo funkciją, todėl prireikus galite perkelti ją į kitą vietą.

 

  • Indukcinės kaitlentės

Indukcinės viryklės pasižymi mažomis energijos sąnaudomis, šie prietaisai yra efektyvūs, švarūs, saugūs ir lengvai valdomi. Indukcinės viryklės karščio generavimui naudoja magnetinį lauką, kuris aktyvuojamas tik tada, kai ant kaitlentės uždedamas puodas arba keptuvė. Įkaista tik puodo / keptuvės dugnas, todėl naudosite tiksliai tiek energijos, kiek reikia (karštis neeikvojamas puodo / keptuvės šonuose). Tokiu būdu taip pat užtikrinamas geresnis karščio valdymo lygis. Be visų šių privalumų, išsilieję skysčiai arba maistas nepridega prie paviršiaus, todėl kaitlentės paviršių ypač lengva valyti.

 

  • Liepsnos užgesimo įtaisas

Galiausiai, jeigu nuspręsite įsigyti dujinę viryklę, ieškokite prietaiso su liepsnos užgesimo įtaisu. Jeigu viryklėje įtaisytas liepsnos užgesimo įtaisas, tada užgesus liepsnai šis įtaisas automatiškai atjungs dujų tiekimą. Dabar šios funkcijos reikalauja nuo 2008 m. sausio 1 dienos įsigalioję įstatymai. Šis reikalavimas galioja, jeigu gyvenate daugiabutėje nuosavybėje, pvz., daugiabučio bute, dviaukščio namo bute ar studentų bendrabutyje. Visos viryklės, kurios įrengtos po minėtosios datos, privalo turėti aprašytą apsauginį įtaisą. Jis dar kartais vadinamas liepsnos kontrolės prietaisu.

 

Energijos taupymas

Jeigu pasirinksite elektrinę viryklę, patikrinkite viryklės energijos sąnaudų klasę. Energijos sąnaudų klasė nurodo, kiek ekonomiškai veiks prietaisas. Galimos energijos sąnaudų klasės: nuo „A+++“ iki „G“. Prietaisai su „A+++“ energijos sąnaudų klase yra aukščiausio lygio ir vertinami už ekonomiškumą. Jeigu pasirinksite aukštesnės energijos sąnaudų klasės viryklę, galėsite bent šiek tiek prisidėti prie mūsų poveikio aplinkai mažinimo, o taip pat gauti mažesnes sąskaitas ir sutaupyti pinigų.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *