Virtuviniai kampai

Namų virtuvė – tarsi sala, kurioje vyrauja nuolatinė ramybė. Būtent čia atskrenda gardūs kvapai ir tuo pačiu atsiranda noras čia užsilikti ilgiau. Tačiau kaip šioje nedidelėje erdvėje sutalpinti visus norinčius? Atsakymas į šį klausimą paprastas – sprendimas yra virtuvinis kampas.

Minkštas virtuvinis kampas – tai klasikinis baldų elementas. Jis puikiai dera nedidelės virtuvės erdvėje ir tuo pačiu neužima taip reikalingą plotą. Minkštas kampas – tai ne tik patogus mažos virtuvės įrengimas, bet taip pat galimybė po juo sudėti daug įvairių daiktų ir optimaliai išnaudoti virtuvės edvę. Virtuvės kampo dizainas ir spalva gali lemti, kiek erdvi gali tapti maža virtuvė.

Koks virtuvinio kampo modelis tiks labiausiai?

Prieš įsigyjant virtuvinį kampą, reikėtų žinoti, kokias funkcijas jis galės atlikti nedidelėse virtuvės patalpose, tap pat reiktų apsispręsti dėl jo įrengimo vietos. Dažniausiai virtuviniai kampai yra vientisos konstrukcijos, tačiau paskutiniu metu vis daugiau atsiranda modelių, kuriuose atskiros dalys naudojamos kaip savarankiški baldai.

Jeigu virtuvėje reikalaingas kampas, kurio viena pusė yra trumpesnė nei kita prieš įsigyjant reikėtų apsispręsti, kuri būtent. Taip pat griežtai rekomenduojama išmatuoti virtuvę, kad būtumėte tikri, jog šis baldas lengvai tilps šiose patalpose.

Kad ir kokios mažos būtų patalpos visada yra vietos fantazijai. Egzistuoja didelė virtuvinių kampų įvairovė. Iš esmės galima skirti du pagrindinius konstrukcinius tipus:

1)      Atvira konstrukcija. Toks modelis nepadaro patalpas griozdiškomis, bet suteikia joms lengvumo ir tam tikro nesvarumo. Tai leidžia vizualiai padidinti virtuvės erdvę.

2)      Uždara konstrukcija. Tokie modeliai pasižymi papildoma vieta įvairių daiktų saugojimui.

Kaip atskirą tipą galima išskirti virtuvinį kampą-sofą su miegui skirta vieta virtuvėje.