Virtuvės barai

Virtuvės barai tampa vis populiaresni. Tai ne tik susibūrimų paplepėjimams vieta, bet taip pat puiki alternatyva dideliam stalui.

Virtuvės baras tai ypatingai patogūs ir reikalingi baldai. Tada, kai įsivyravo mada sujungti valgomąjį su virtuve ir atsirado virtuvės baras.

Valgomojo kambario sujungimas su virtuve lėmė, kad atsirado visiškai naujas virtuvės baldų tipas –  virtuvės baras, dažnai dar vadinamas virtuvės pusiasaliu. Virtuvės baras iš vienos pusės visada yra prigludęs prie sienos ir sudaro bendrą abiejų patalpų dalį. Dažnai jis įrengiamas taip, kad iš virtuvės pusės tai yra darbo vieta, o iš valgomojo kambario pusės – maloni vieta pietavimui, pusryčiavimui, kavos išgėrimui ir bendravimui su žmogumi, gaminančiu valgį.

Virtuvės baras natūraliu būdu sujungia ir skiria valgomąjį ir virtuvę

Virtuvės baras tapo idealiais baldais vienu metu sujungiančiais virtuvę su svetaine ir optiškas jas atskiriančiais. Jo dėka būdami svetainėje neesame virtuvėjė ir atvirkščiai. Šio efekto sustiprinimui labai dažnai daromos pakabinamos lubos atkartojančios virtuvės apimančios virtuvinio pusiasalio formą. Virtuvės baras gali būti įrengtas keliais būdais. Iš virtuvės pusės jis gali būti papildomu darbiniu stalviršiu: čia gali būti įrengta kaitvietė, kriauklė. Taip pat gali būti maksimaliai iš trijų pusių prieinama tiesiog vieta greito maisto valgymui. Virtuvės pusiasalis dažniausiai organizuoja virtuvę dviem lygiagrečiomis stygomis pagal „U“ raidės formą.

Kam reikalingas virtuvės baras?

Virtuvės baras gali turėti dekoratyvinę ar utilitarinę funkciją. Taip pat gali jas abi ir jungti. Viskas priklauso nuo mūsų poreikių ir žinoma, disponuojamos vietos ploto. Iš tiesų mažame name ar bute virtuvės baras dažnai keičia tradicinį stalą. Tačiau nedideliame gyvenamajame plote neįrengsime ir stalo, ir virtuvės baro. Reikėtų atsakyti sau į pagrindinį klausimą: „Ko mums labiau reikės?“. Gal kartais vietoje, kur norėtumėte turėti virtuvės barą geriau pastatyti stalą, kuris tarnaus kasdieniams valgymams ir apsilankius svečiams? Jei esate laimingi erdvių patalpų savininkai ir galite leisti turėti tiek stalą, tiek virtuvės barą ir Jums svarbu, kad sėdint prie šventiško stalo nesimatytų virtuvės balagano, rekomenduojama įrengti aukštesnį barą, kuris taptų optine pertvara.

Kaip išbaigti virtuvės barą?

Virtuvės baro apdailos ir išbaigimo būdas priklauso nuo jo dydžio ir funkcijų. Baras, kurio paskirtis yra patiekalų valgymas įprastai turi lengvą konstrukciją: susideda iš stalviršio ir remiančių kojelių. Šiuolaikiškose patalpose dažnai stalviršis ir remianti kojelė pagamintos iš tos pačios medžiagos. Klasikinėse patalpose gražiai atrodo tekintos kojelės.

Kaip parinkti virtuvės baro išmatavimus?

Virtuvės baro išmatavimai taip pat priklauso nuo jo funkcijų ir paskirties bei nuo patalpos dydžio. Jeigu planuojame, kad baras atstos stalą ir tarnaus kaip reguliari maisto valgymo vieta, nepamirškime kiekvienam asmeniui skirti mažiausiai 60 cm pločio ir 50 cm gylio. Kojoms po stalviršiu turėtų būti skirta apie 25 cm. Virtuvės pusiasalis kaip papildoma darbinio paviršiaus tąsa – stalviršis turėtų būti 90  cm pločio; nebent iš svetainės pusės yra uždarytas aukštesne siena, tada gali turėti ir reguliarų 60  cm plotį.

Jei virtuvės barą naudojame ir maisto gaminimui ir valgymui, stalviršio plotis turėtų būti 90 – 120 cm. Patogus virtuvės baro aukštis yra apie 95 cm – baro stalviršis yra virtuvinio stalviršio pratęsimas iki 110-115 cm. Nuo stalviršio aukščio priklauso kėdžių aukštis. Nustatant virtuvės baro aukštį reikėtų apsvarstyti tai, kad juo naudosis – ar tik jauni žvalūs asmenys ar taip pat vaikai bei vyresnio amažiaus žmonės.