Valtys

Prieš įsigyjant pripučiamą valtį, būtina apsvarstyti, ko jums iš tiesų reikia – juk viskas priklauso nuo poreikių – vieniems pakaks pigesnės valties, tuo tarpu kitiems reikės itin brangių ir kokybiškų pripučiamų valčių. Taigi, kaip jums išsirinkti valtį?

Ką jūs veiksite su savo valtimi?

Ar jūs tiesiog karts nuo karto ramiai pasiplaukiosite? Gal valtimi naudositės dažnai ir plaukiosite ekstremaliomis sąlygomis? Žinokite, ką veiksite su savo valtimi, kadangi ekstremalesnis naudojimas reikalauja storesnių ir tvirtesnių valčių. Kiekvienos valties aprašyme yra parašyta, kokio ji storio, kam ji gali būti naudojama – todėl atidžiai paskaitykite mūsų parduotuvėje pateiktus aprašymus.

Kur bus laikoma jūsų valtis, kai jos nenaudosite?

Vienas iš pripučiamų valčių privalumų – jos lengvos, jas nesunku pernešti, vietą pripučiamai valčiai padėti rasti nėra labai sunku. Tačiau jeigu valtį laikysite savo namuose, rinkitės minkštą bei lengvai lankstomą dugną turinčią valtį, nes valtį, kurios dugną dengia fanera ar panaši tvirta medžiaga, nesulankstysite.

Rinkitės tokio dydžio valtį, kokios jums reikia

Jeigu paprastai jūsų valtimi plaukios 4-8 žmonės, tokiam žmonių kiekiui skirtą valtį ir rinkitės, nes jeigu įsigysite valtį, kuria gali plaukti 15-16 žmonių, tačiau tiek žmonių ja niekada neplauks, jūs tiesiog varginsite save, tampydami papildomą svorį.

Nepamirškite, kad nuo valties dydžio bei svorio priklauso ir svarbūs plaukimui aspektai. Didesnė ir sunkesnė valtis paprastai yra lengviau valdoma, patogesnė, stabilesnė.

Pačios valties bei jos grindinio medžiaga

Kaip jau minėjome – tai labai svarbu. Turėkite omeny, kad gaminio medžiagos daro įtaką valties surinkimo laikui, lankstumui ir mobilumui.

Įprastam naudojimui visgi rekomenduojame pirkti valtį minkštu dugnu – ji, nors ir mažiau patvari, paprastai yra lengvesnė, lengviau sudedama, todėl kils mažiau rūpesčių kažkur keliaujant.

Variklio pasirinkimas

Jeigu jūs renkatės pripučiamą valtį su elektriniu varikliu, vėlgi pagalvokite, kam valtis bus naudojama. Jeigu ji bus skirta gelbėjimui, sportiniam plaukimui, variklio galia turėtų būti bent jau 30hp, bet jeigu valtis bus naudojama tiesiog pasiilsėti, pažvejoti ar pan. 20hp variklio jums bus per akis. Tokiais atvejais, variklis dažnai net nėra būtinas!

Kiti nebūtini, bet pravartūs dalykai

Kadangi jūsų valtis, ko gero, vis tiek karts nuo karto kažkur atsitrenks – ji turėtų turėti bent jau dvi kameras. Jeigu visgi valtis prakiurs, dažniausiai tai bėdos nesukels! Dauguma pripučiamų valčių yra komplektuojamos kartu su remonto komplektu, kuris visada pagelbės, atsitikus nelaimei. Kiek brangesnės pripučiamos valtys turėtų atitikti ES saugumo reikalavimus ir turėti CE atitikties sertifikatą (tai paprastai yra paminima mūsų aprašymuose). Kai kurios valtys taip pat turi ir 3-5 metų garantiją – tai tik dar kartą įrodo valties kokybę.

Valtys kainuoja ne kelis eurus, todėl nepagailėkite laiko ir išsirinkite tikrai gerą ir jūsų poreikius atitinkančią pripučiamą valtį! Kartais, jeigu to reikalauja jūsų norai, investuokite ir šiek tiek daugiau – tikrai nepasigailėsite!