Vaikiškos rankinės

Vaikiškos rankinės ir kuprinės – kokias pasirinkti, kad nekenktų stuburui?

Pagrindinis dalykas – gerai profiliuota, tinkamos formos kuprinė. Nugarinė dalis turėtų būti standi ir tuo pačiu priglusti prie pečių. Vaikams skirtos rankinės ir kuprinės turėtų būti pritaikytos jų ūgiui. Tėvai turėtų išmokyti savo mažuosius tinkamai jas pakuoti. Šiam reikalui praverčia skyriai ir kišenėles, kuriomis, kiekviena vaikiška rankinė ar kuprinė turėtų būti aprūpinta. Paskutinis aspektas – nešiojimas. Gerai parinktos ir sureguliuotos petnešos lems, kad sunkumų svoris bus gerai bei tinkamai paskirstytas. Vaikiška kuprinė taip pat turėtų turėti juosmens dirželį tam, kad būtų dar labiau atlaisvinti pečiai, o svoris būtų nukreiptas į klubų sritį.

Vaikiškoms rankinėms ir kuprinėms mada taip pat aktuali

Visi supranta moterų meilę tiek talpioms rankinėms, tiek mikroskopinėms delninukėms. Vaikai taip pat mėgsta rankines ir kuprines, kurios tarnauja ne tik knygų ar sąsiuvinių nešiojimui, bet ir komunikuoja stilių. Linksmosios vaikų rankinės ir kuprinės šiandien pasižymi ypač didele įvairove: nuo bičių ir boružėlių veidukų iki transformerių ar pimpačkiukų atvaizdų.

Gyvūnėlio formos kuprinė? Kodėl gi ne?

Jei tokia kuprinė yra talpi, joje pakankamas skaičius skyrių ir ji tinkamai laikosi ant pečių – yra idealus pasirinkimas, ypač labai mylintiems gyvūnus vaikams. Dažniausiai tokios kuprinės patinka mergaitėms, berniukai tuo tarpu mieliau renkasi sportinius variantus.

Kaip išsirinkti kuprinę pradinukui?

DLOKR

Atrodytų, kad mokyklinės kuprinės ar portfelio pasirinkimas visai nesudėtingas dalykas, tačiau pasirodo, kad jį įsigyjant reikėtų atkreipti dėmesį į tikrai nemažai aspektų. Rinkoje egzistuoja didelė pasiūla, nuo įprastų vieno skyriaus kuprinių su standžia nugarėle iki rankinių ant vieno peties. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visi jie yra sveiki ir tinkami vaikams, ypač pradinukams.

Kuprinė, rankinė ar portfelis?

Tai ko gero daugumos tėvų dilema. Mažiausiems portfelis bus geriausias variantas, nes yra tinkamai sustandintas ir kartu leidžia išlaikyti taisyklingą laikyseną. Kuprinės yra pernelyg minkštos ir tinkamai išilgai pečių neguli, o rankinės per petį apkrauna tik vieną petį ir sukelia stuburo iškrypimus.

Tam, kad nugara būtų sveika

Negalima pamiršti apie tai, kad portfelis privalo turėti standžią nugarinę dalį. Nepaprastai svarbus taip pat yra tinkamas iškilimas juosmenių slankstelių atramai.

Geros petnešos – pagrindas

Kitas elementas, į kurį taip pat būtina atkreipti dėmesį – petnešos. Petnešos turėtų būti pakankamai plačios (mažiausiai 4 cm) ir minkštos, kad dėl didelio mokyklinių reikmenų svorio neįsirėžtų į vaiko pečius. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jos būtų lygiagrečiai nustatytos. Jų ilgis turėtų būti reguliuojamas tam, kad optimaliai tiktų mažyliui.

Atkreipkite dėmesį į dydį

Portfelis neturėtų būti platesnis nei vaikas. Taip pat jo apačia negali būti žemiau nei apatinė vaiko pečių dalis tam, kad svoris netrauktų jo atgal. Ir galiausiai, kuprinės ar portfelio viršus negali siekti kaklo, bet turėtų baigtis ties vaiko pečių aukščiu.

Svarbiausia – lengvumas

Tai dažna diskusijų tema. Kai kurie vaikai nešioja kuprines ir portfelius, kurie sveria daugiau nei 6 kg. Todėl renkantis konkretų modelį, reikėtų atkreipti dėmesį į jo svorį. Taip pat rekomenduojama išmintingai rinktis mokyklinius reikmenis. Tuščias portfelis turėtų sverti ne daugiau 1,2 kg. Sudėjus ten daiktus, jos svoris neturėtų 10 – 15% bendro vaiko svorio. Todėl sveriančio 20 kg mokinuko kuprinė ar portfelis neturėtų būti sunkesni nei 2 – 3 kg.

 

Renkantis vaikišką kuprinę ar rankinę labai svarbu išlaikyti patogumo, stiliaus ir naudingumo sveikatai pusiausvyrą.