Vaikiški laikrodžiai

Punktualumas – asmens savybė, kurią vertina ne tik verslo pasaulio rykliai, bet ir kiekvienas savo brangų laiką taupantis ir planuojantis žmogus. Todėl nenuostabu, kad daugelis atsakingų tėvelių stengiasi šią savybę įdiegti savo vaikui dar nuo nerūpestingų vaikystės dienų. Tad, prasidėjus naujiems mokslo metams, pirmasis laikrodis vaikui – viena praktiškiausių ir maloniausių dovanų. Tiesa, vaikiški laikrodžiai – nėra vienadienis pirkinys, todėl dažnai susiduriama su problema, kokį laikrodį išrinkti.

Laikrodžių pasaulis: nuo mechaninio iki elektroninio

Kaip ir suaugusiųjų taip ir vaikiškų laikrodžių pasirinkimas labai platus. Šiandien rinkoje populiariausiai mechaniniai, kvarciniai ir elektriniai vaikiški laikrodžiai. Tad, tad pakalbėkime apie kiekvieno iš jų veikimo subtilybes ir pranašumus.

Mechaniniuose laikrodžiuose visas laikrodžio mechanizmas yra varomas prisukamos spyruoklės energija. Spyruoklei pradėjus atsisukinėti, pradeda judėti švytuoklė, kuri krutina krumpliaratukus – specialius ratukus, kurių dėka juda laikrodžio sekundinės ir įprastos rodyklės. Spyruoklėms visiškai atsisukus, laikrodis sustoja, todėl tokio laikrodžio savininkui vos ne kiekvieną dieną tenka laikrodį prisukti iš naujo. Mechaninių laikrodžių didžiausia problema, kad dėl spyruoklės netolygaus greičio, laikrodis gali vėluoti arba skubėti. Kita vertus, tinkamai prižiūrimas mechaninis laikrodis gali tarnauti ne vienerius metus. Tiesa, tokio laikrodžio nerekomenduojama dovanoti patiems mažiausiems, tačiau tai solidus ir puikus pasirinkimas būsimajam abiturientui arba absolventui.

Kvarcinis vaikiškas laikrodis varomas baterijos arba saulės baterijos pagalba. Šio laikrodžio nereikia prisukinėti, baterijai išeikvojus visą energiją, ją tereikia pakeisti. Tiesa, kvarcinis laikrodis gerokai tikslesnis ir laiko paklaida mažesnė. Kvarcinių laikrodžių neveikia oro sąlygos, todėl ir sudrėkus laikrodis sėkmingai veiks. Tai puiki dovana jūsų jaunesniajam vaikui.

O štai elektroniniai laikrodžiai skirti patiems mažiausiems, kurie dar gerai nesigaudo laikrodžio rodyklėse. Elektroniniai laikrodžiai iš esmės nesiskiria nuo kvarcinių, esminis skirtumas – tai, kad valandas rodo ne rodyklės, o skaičiai laikrodžio vaizduoklyje.

Ir pabaigai: kokį modelį išsirinkti?

Laikrodžių salonuose gali apsisukti galva nuo spalvų ir modelių įvairovės. Vaikiški laikrodžiai paprastai būna ryškesni, marginti įvairiaspalvėmis žaismingomis detalėmis, pradedant kačiukų atvaizdais ir baigiant veiksmo herojų logotipais. Jei nenorite kiekvienais metais pirkti vis kito laikrodžio, geriausia rinktis klasikinio stiliaus arba sportinį laikrodį, kurie ne tik padės susigaudyti laike, bet ir bus puiki ilgalaikė stiliaus detalė. Tačiau turbūt geriausias ir protingiausias sprendimas – leisti išsirinkti laikrodį jūsų vaikui. Tai ypač patogu, jei perkate internetu, kad ir Varle.lt parduotuvėje.